Samsung UE50J6200 VS UE50MU617

ChibiGohan

New member
Witam, zacznę standardowo - nie wiem czy w dobrym dziale pytam, natomiast mam możliwość odkupienia od firmy, w której pracuję jednego z dwóch telewizorów:

Samsung UE50J6200AWXXH

lub

Samsung UE50MU6172UXXH

Nie są to najnowsze modele, więc może ktoś pamięta czym się charakteryzują i który lepiej wybrać ? Z tego co się doszukałem to UE50J6200 jest 120hz i mój wstępny wybór padł na niego. Potrzebuje właściwie potwierdzenia lub opinii, który bardziej warto wziąć ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok ale jaka cena jest na te modele ?
To są stare modele. Może bardziej opłaca się kupić nowe z gwarancją z lepszym wyposażeniem i znacznie większymi możliwościami.
 

ChibiGohan

New member
Ok ale jaka cena jest na te modele ?
To są stare modele. Może bardziej opłaca się kupić nowe z gwarancją z lepszym wyposażeniem i znacznie większymi możliwościami.


Generalnie koło 1000zł. więcej na pewno za nie nie dam. UE50MU6172 prawdopodobnie ze 100 taniej.

Nie jest mi ten telewizor niezbędny, aczkolwiek wydaje mi sie, że cena nie najgorsza a 4k nie potrzebuje.

Ewentualnie, mogę negocjować cenę, jakiego progu nie powinienem przekraczać ? Nie wiem w sumie ile mogą być warte te telewizory, ale konkretnie ten UE50J6200 bedzie mial juz ponad 3 lata w użytkowaniu.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli telewizor będzie używany do telewizji naziemnej, sprawdź przed zakupem, czy ma: DVB-T2, HEVC, E-AC-3, AC-4 (jeśli to model 4K). W 2022 roku przechodzimy na nowy standard nadawania, i wszystkie kanały przejdą do HD, a może i jakieś 4K się pojawią.
 

ChibiGohan

New member
Ja bym brał MU6172, , miałem go i byłem zadowolony, oba są direct led VA, ale MU to rok 2017, a J 2015. Ale żaden z nich nie odbierze telewizji dvb-t2 HEVC jest o tym tutaj:


Ja telewizora używam do oglądania Kuchnia TV na nc+ i ewentualnie filmów z komputera :) Nie potrzebuje 4k ani telewizji naziemnej. W tej kwestii raczej skłaniałbym się do takiego, który ma lepsze parametry dla 1080p - myślę, że 120hz odświeżania bije na głowę 50hz z tego MU6172 ? Smartów też nie potrzebuje, jakoś nie jestem fanem nadmiernego obciążania jednego urządzenia, więc jeśli już koniecznie będę chciał odłączyć komputer to podłącze sobie miboxa. Generalnie, telewizor ma służyć głównie jako drugi ekran do komputera dla filmow, może kiedyśtam sobie odpale jakąś gierkę (jak przekonam się do grania padami - #pcMasterRace) i głównie g*wno programy na nc+ dla czystego zabijania czasu :) Stąd raczej nowego telewizora za 3k nie potrzebuje, a pytanie czy 1k za taki co ma 4 lata i bez wodotrysków to też znowu nie przesada ?
 

adam80

Member
Przed 50MU 6172 miałem 47 calową Toshibę 100hz, i nie wiem może mam coś nie tak ze wzrokiem, ale różnicy w płynności nie zauważyłem. Nowe 50RU74?? można już "upolować" poniżej 2000zł.
 

ChibiGohan

New member
Przed 50MU 6172 miałem 47 calową Toshibę 100hz, i nie wiem może mam coś nie tak ze wzrokiem, ale różnicy w płynności nie zauważyłem. Nowe 50RU74?? można już "upolować" poniżej 2000zł.




Teoretycznie tak, ale ja nie chce wydawać dodatkowych 800 zl na nowy telewizor, bo w zasadzie nie wydaje mi się abym za 1000zł kupił nowy o takich parametrach jak którykolwiek z tych dwóch wspomnianych na początku.
 
Do góry