Samsung UE48HU7500L - kalibracja, poprawa obrazu

zbopen

New member
Witam,
Przepraszam,za banalne pytanie, Czy przy telewizorze UHD przy codziennym oglądaniu ( źródło sygnału nc+) obraz przy oglądaniu filmów w ustawieniu film zawsze będzie nienaturalny, wręcz teatralny, co wynika ze skalowania obrazu do rozdzielczości UHD.
Pytanie nie dotyczy oglądania materiałów wysokiej jakości w 4K, tylko tzw codziennego oglądania tv z nc+

jak ustawić obraz przy filmach ,żeby obraz nie był "teatralny"
Proszę o poradę jaki zmienić ustawienia, może ktoś zaproponować ustawienia obrazu ?
Z góry dziękuje za pomoc
pozdr
 

zbopen

New member
Witam,
może ktoś mi podrzucić ustawienia /kalibrację/ do trybu Film, dla tego modelu, częściowo niwelujące nienaturalny obraz przy oglądaniu filmów FH z nc+ na Samsung UE48HU7500L. Z góry dziękuję
 

zbopen

New member
Pilne testuje tv, teoretycznie mam jeszcze kilka dni na zwrot, czy może mi ktoś podrzucić kalibrację do tego modelu dla opcji film, przynajmniej częściowo niwelujące nienaturalny obraz przy oglądaniu filmów FH z nc+ na Samsung UE48HU7500L. Czy przy UHD dla materiału gorszej jakości np z ncplus tka juz musi być? Z góry dziękuję
 

mafia35

New member
Bez reklam
Ustaw sobie Motion Plus na 10/0... Nie ma jednej dobrej kalibracji do danego modelu. Każdy egzemplarz wymaga innych ustawień. Tryb "film" jest najbardziej zbliżony do optymalnych ustawień.

Od "teatru" jest ustawienie Motion Plus czyli upłynniacz. Ustaw tak jak pisałem wyżej lub ustaw tryb wyraźny.
 

zbopen

New member
dzięki, ale chyba w opcjach obrazu, także zaawansowanych nie mam zakładki Motion Plus
Jest Kontrast dyn-śred,tonacja czerni-wył,odcień skóry 0,tylko tryb RGB -wył,przestrzeń kolorów-oryginalna,balans bieli, gamma-0,

w zwykłych opcjach np dla Filmu (podświetlanie-13,kontrast-95,jasność-45,ostrość-np 20,kolor,odcień(Z/C)-50%, kombinowałem ze zmniejszeniem kontrastu,ostrości i wyłączeniem kontrastu dynamicznego
 

mafia35

New member
Bez reklam
Musisz mieć. Patrzyłem do instrukcji modelu 48HU7500...
Ustaw tak jak napisałem Ci w nawiasach.

Menu>Obraz>Opcje Obrazu
Zakładki:
- Tonacja Kolorów (Ciepły 2)
- Czysty obraz cyfrowy (wyłącz)
- Red. zakłóceń MPEG (wyłącz)
- Poziom czerni HDMI (Niski)
- HDMI UHD Color
- Tryb Film (Auto 2)
- Motion Plus ("wyraźny" lub "użytkownika": 10/0 max 10/6)
- Diody Smart LED (obojętnie, ale raczej "niski")

Wszystko w trybie film.
 

zbopen

New member
ok ,sprawdzę ,może kwestia tłumaczenia, ale ze zdjęcia które zrobiłem mam:
ustawienia zaawansowane np dla trybu FILM ( tryb domowy/nie sklepowy)
1) Kontrast dynamiczny-śred,
2) tonacja czerni-wył,
3) odcień skóry - 0, ok 50%
4) tylko tryb RGB -wył,
5) przestrzeń kolorów-oryginalna,
6) balans bieli -puste,
7) gamma-0 ok 50%

Sprawdzę popołudniu w domu, oczywiście soft aktualizowałem 2 dni temu

podstawowe ustawienia obrazu dla Filmu (podświetlanie-13,kontrast-95,jasność-45,ostrość- 20 ,kolor-50,odcień(Z/C)-50%
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Pilne testuje tv, teoretycznie mam jeszcze kilka dni na zwrot, czy może mi ktoś podrzucić kalibrację do tego modelu dla opcji film, przynajmniej częściowo niwelujące nienaturalny obraz przy oglądaniu filmów FH z nc+ na Samsung UE48HU7500L. Czy przy UHD dla materiału gorszej jakości np z ncplus tka juz musi być? Z góry dziękuję
Tak się zastanawiam? Po co Tobie ustawienia do tego modelu jak Ty nawet nie zadałeś sobie odrobinę trudu żeby poznać menu TV !!!.Od tego trzeba zacząć jest tam trochę do ustawiania.Co z tego,że dostaniesz dane jak nie będziesz wiedział gdzie to wpisać.Spokojnie popatrz na menu TV.
 

zbopen

New member
Tak się zastanawiam? Po co Tobie ustawienia do tego modelu jak Ty nawet nie zadałeś sobie odrobinę trudu żeby poznać menu TV !!!.Od tego trzeba zacząć jest tam trochę do ustawiania.Co z tego,że dostaniesz dane jak nie będziesz wiedział gdzie to wpisać.Spokojnie popatrz na menu TV.

W poście nr 7 wpisałem, na jakich ustawieniach bazowałem tj
ustawienia zaawansowane np dla trybu FILM ( tryb domowy/nie sklepowy)
1) Kontrast dynamiczny-śred,
2) tonacja czerni-wył,
3) odcień skóry - 0, ok 50%
4) tylko tryb RGB -wył,
5) przestrzeń kolorów-oryginalna,
6) balans bieli -puste,
7) gamma-0 ok 50%

Podstawowe ustawienia obrazu dla Filmu (podświetlanie-13,kontrast-95,jasność-45,ostrość- 20 ,kolor-50,odcień(Z/C)-50%

Oczywiście ,że nie znam całego menu, dlatego też mój post na formum, zaznaczyłem na wstępie ,że jestem laikiem w tych sprawach, szukam podpowiedzi, jak dostane dane do tego modelu to znajdę miejsce gdzie je wpisać, dlatego cenię sobie uwagi w sprawie parametru Motion Plus i pozostałych ustawień
 

RHJG

New member
Bez reklam
Obawiam się,że nie znajdziesz ? trzeba kliknąć pilotem w niektóre pozycje menu żeby pokazało się podmenu czyli dalsze opcje !!! Pilot do ręki klikać nic nie zmieniać-poznać swój TV,dopiero później ustawiać jak już będziesz wiedział o co chodzi w tych opcjach.....
 

zbopen

New member
uwagę przyjąłem,ale proszę użytkownika RHJG o brak dalszych wypowiedzi w tym wątku, z góry dziękuję
 
Do góry