Samsung UE48H6640SL nie dziala ARC-HDMI

oko26

Member
Witam Wszystkich

Właśnie zakupiłem TV jak tytule, i za hiny nie mogę go podłaczyć do kina domowego Denon 2113, TV pod HDMI 2 ma ARC i Denon ma pod HDMI OUT (ARC) niestety nic to nie daje, w chodzę w denona i ustawiam wyjście tv na HDMI ARC wszystko przechodzi prawidlowo lecz głos nie dochodzi do kina, co może być powodem? Dodam że sprawdzilem na 5 róznych kablach HDMI, żeby wykluczyć możliwość uszkodzenia samego przewodu niestety nie dało to żadnego rezultatu, próbowałem ustawień w tv ale też nic z tego.. POMOCY
 

oko26

Member
A jednak przewód. W domu miałem 8 wszystkich przewodów i tylko jeden działa, nawet oryginał od ps3 nie działał pod ARC.
Ale mam jeszcze jedno pytanie, bo wydaje mi się że strasznie cicho pod kinem, muszę mieć co najmniej ustawione na 60-70 żebym dobrze słyszał coś jest nie tak może jakieś ustawienia
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A jednak przewód. W domu miałem 8 wszystkich przewodów i tylko jeden działa, nawet oryginał od ps3 nie działał pod ARC.
Ale mam jeszcze jedno pytanie, bo wydaje mi się że strasznie cicho pod kinem, muszę mieć co najmniej ustawione na 60-70 żebym dobrze słyszał coś jest nie tak może jakieś ustawienia

Podkręć w denonie poziom sygnału z tego źródła
 

oko26

Member
A Anynet w tv przestawiles na hdmi ?

Tak przestawiłem, problem po stronie Przewodu HDMI, ale jestem w szoku że np: gdy słucham radia(internetowe) to ustawienia głosu mam na 30 i jest dosyć głośno, a na TV-kino domowe przy 30 prawie nic nie słychać musi być minimum 50 +, czy to normalna sprawa że tak jest czy nadal coś źle poustawiane?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tak przestawiłem, problem po stronie Przewodu HDMI, ale jestem w szoku że np: gdy słucham radia(internetowe) to ustawienia głosu mam na 30 i jest dosyć głośno, a na TV-kino domowe przy 30 prawie nic nie słychać musi być minimum 50 +, czy to normalna sprawa że tak jest czy nadal coś źle poustawiane?

Oglądając tv wejdź do ustawień denona i w menu poszukaj poziom sygnału. Jeżeli jest coś takiego to podkręć.
 

oko26

Member
Oglądając tv wejdź do ustawień denona i w menu poszukaj poziom sygnału. Jeżeli jest coś takiego to podkręć.

No niestety nie ma tam nic takiego, ale bardzo dziękuje za odpowiedz, za to mam nowy problem a chodzi o Youtube w tym TV. Coś mi się porobiło z wyświetlaniem youtube, tak jakby zmniejszyły się ikonki filmów i utworzył 2 rząd ikon które to nie mieszczą się na ekranie i dodatkowo zrobil się pionowy ciemny pasek ale tylko na youtube i tylko jak się uruchomi
http://zapodaj.net/7fce68f94f267.jpg.html

Bardzo proszę posiadaczy Samsunga z Serii H, może miał ktoś taki problem, mi to wygląda na przypadkową prube zmniejszenia ikon, ale siedzę już kilka godzin i nic nie zrobiłem. Wiem na pewno że jak go kupiłem to tak nie było, co zrobiłem nie wiem
 

D154573R

Member
Również mam problem z działaniem ARC. Właściwie to problemy zaczęły się jeszcze na startym TV Sony. Tam zarówno mogłem włączać konsole (PS3/PS4) jak i kino domowe. Jednak po którymś wyłączeniu z sieci "Bravia Sync" przestała działać a z nią kanał ARC.

Po zmianie TV na HU8500 tylko raz udało mi się sterować kinem domowym z poziomu TV, jednak po ponownym włączeniu kina możliwość przepadła.

Sprawdzałem różne kable HDMI i nic. Anynet nie znajduje urządzeń. ARC nie działa. Sprzęt podłączony to: PS4 (HDMI 2) i kino Harman Kardon BDS 577 (HDMI 3).

Próbowałem resetować HDMI (o ile można tak to nazwać) wyłączając wszystko z sieci na cały dzień i odłączając wszystkie kable. Niestety bez efektów. Nie wiem gdzie leży problem, ale dotyka sporą część osób próbujących skorzystać ze wspomnianych funkcjonalności. Naturalnie wszystkie opcje umożliwiające sterowanie poprzez HDMI mam włączone.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, to niech się nim podzieli. Przetestuję :)
 

D154573R

Member
Naprawiłem. Problem był z kolejnością podłączenia urządzeń do panelu TV.

Miałem:
HDMI 1 - PC (kabel podłączony do TV, ale nie podłączony do PC)
HDMI 2 - PS4
HDMI 3 - HTS
HDMI 4 - Apple TV

Wystarczyło odłączyć HDMI 1, żeby Anynet+ zaczął działać. Wszystkie urządzenia wykrywa natomiast w przypadku kina domowego mogę jedynie zmieniać głośność i wyłączać kino wraz z TV. Nie mogę włączyć kina z poziomu TV. TV natomiast uruchamia się po włączeniu kina. W przypadku PS4 mogę nawet sterować konsolą z pilota.

Niestety po zmianie źródła urządzenia znika możliwość sterowania głośnością kina.

Miał ktoś taki problem?
 

oko26

Member
Co do facebooka to problem po stronie aplikacji facebook, razem z aktualizacją zrąbali aplikacje i z tąd niedopasowanie do rozdzielczości i dodatkowo pionowy pas(jest to widoczne po wejsciu w aplikacje, podczas oglądania jest wszystko ok. I problem występuje u wszystkich. Pan z suuportu połączył się z moim TV i sprawdził u siebie, problem wysfępuje na nowym sofcie z końcówką 30 i na poprzednim
 

oko26

Member
TV łączy sie z ARC ale nie mogę sobie poradzić z tym cichym Denonem, szukałem w denonie siły głosu, podkreciłem level na głośnikach na maxa i tak musze dac conajmniej na 60 żebym słyszał. Ma może ktoś denona 2113 i podpowie mi co moge jeszcze zrobić
 

psiaja

Member
TV łączy sie z ARC ale nie mogę sobie poradzić z tym cichym Denonem, szukałem w denonie siły głosu, podkreciłem level na głośnikach na maxa i tak musze dac conajmniej na 60 żebym słyszał. Ma może ktoś denona 2113 i podpowie mi co moge jeszcze zrobić

A może sprawdź, jak "wychodzi" dźwięk z TV - w ustawieniach dźwięku, dodatkowe ustawienia, wyjście cyfrowe audio (?) , jest opcja przestawiania dźwięku z PCM na Dolby, ew. DTS 2.5 - przy listwie dźwiękowej podłączonej kablem optycznym, zmiany między tymi kodekami dźwięku bardzo poprawiają jakość dźwięku
 

oko26

Member
A jednak coś nie tak z tym ARC dzieją się cuda, a mianowicie gdy podłączony jest przewód TV-Denon(tylko tv+denon) to ARC działa, ale jeśli tylko do Denona podłącze PS3, i DVD po HDMI już nie wykrywa mi denona, odłączę te 2 przewody hdmi i znowu wykrywa. Co może być grane? A może trzeba coś przestawić w Denonie? POMOCY, bo przecież nie będę za każdym razem odłączał przewodów po to żeby mi grał TV w kinie
 

oko26

Member
Żeby nie tworzyć nowego tematu zapytam tu:

Powie mi ktoś, po nastrojeniu kanałów, jak z pilota nacisnę np: kanał 2(program drugi) włącza mi się oczywiście TVP 2, ale jak włączę jeszcze raz na pilocie 2 to włącza mi się jakiś inny kanał, ponowne włączenie 2 wraca do kanału 2.. Wie ktoś o co tu chodzi?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Żeby nie tworzyć nowego tematu zapytam tu:

Powie mi ktoś, po nastrojeniu kanałów, jak z pilota nacisnę np: kanał 2(program drugi) włącza mi się oczywiście TVP 2, ale jak włączę jeszcze raz na pilocie 2 to włącza mi się jakiś inny kanał, ponowne włączenie 2 wraca do kanału 2.. Wie ktoś o co tu chodzi?

Nikt nic nie wie. Wciskam 2 mam 2, wciskam drugi raz 2 mam dalej 2. Chyba że w Samsungu jest odwrotnie niż w samolocie. A co na to instrukcja ??
 

oko26

Member
Z instrukcji nic nie wynika, może to chodzi o to że mam kablówkę (osiedlowo) i naprawdę nie wiem dlaczego tak jest u mnie. wciskam 2 mam tvp 2, wciskam jeszcze raz mam jakiś inny kanał i tak tez jest jak wcisnę np: 5 mam Polsat po ponownym wciśnięciu 5 mam inny kanał
 

oko26

Member
Nadawanie-Antena i tu jak mam na -naziemne to właśnie tak mam że pod 1 mam tak jak by dwa programy, ale jak przestawię na Kablowe to już mam normalnie, ale np: na TVP1 już nie ma opisów TVP1 i tego co w danym momencie jest,.. i co ciekawe te kanały (pod kanały) to są te same które ja posiadam tylko w innej kolejności,.. nie kumam już o co chodzi
 
Do góry