Samsung UE48H6400 wolno działa

ptaku999

New member
Witam,

TV nowy kupiony pare dni temu. Problem polega na tym że jak przez jakies 10-15 min nie dotykania pilota to po tym czasie jak np chce podglosnic czy wejsc do menu to reakcja nastepuje po okolo 8 sek po wcisnieciu przycisku na pilocie, poczatkowo myslalem ze poprostu pilot nie łapie czy ma jakies slabe baterie ale pozniej zauwazylem ze to ewidentnie wina wolno dzialającego tv jak by procesor sie zamulał ... Jak juz menu sie pojawi czy to od glosnosci czy ogolne menu to juz chodzi dobrze do momenu az znowu zrobie jakąs przerwe w dodtykaniu pilota i naciskam ponownie jakis przycisk i znowu czekam na reakcje okolo 6-8 sek. TV zostal zabrany do serwisu w domu serwisant stwierdził ze bedzie potrzebna wymiana plyty glownej lub modułu WIFI aczkolwiek po ekspertyzie w serwisie stwierdzono ze jednak wszystko jest ok i Tv mi odesłana bez załatwienia problemu. Dodam ze to sie dzieje nawet jak wlacze sam TV jako ekran bez wlaczania dekodera. Wtedy jest tylko czarny ekran i nic wiecej lecz efekt jest ten sam. Zastanawiam sie czy ten Tv poprostu tak ma czy faktycznie jest cos w nim uszkodzone ?
 

andreas2012

New member
przywróć ustawienia fabryuczne odlacz na jakiś czas od pradu, i odslon wszystkie boki tv żeby nie zaslanialo komunikacji pilot-tv, tez miałem na początku problem z pilotem po prostu dzialal z opóźnieniem zaraz po rozpakowaniu tv nie wiedziałem co jest grane przywrocilem ustawienia odlaczylem z produ i zaczal dzialac w miare normalnie tylko zasieg slaby, wysunalem na brzeg szafki i się poprawilo, teraz zawiesiłem już na scianie to chodzi płynnie i zasieg jest dobry
 

ptaku999

New member
przywróć ustawienia fabryuczne odlacz na jakiś czas od pradu, i odslon wszystkie boki tv żeby nie zaslanialo komunikacji pilot-tv, tez miałem na początku problem z pilotem po prostu dzialal z opóźnieniem zaraz po rozpakowaniu tv nie wiedziałem co jest grane przywrocilem ustawienia odlaczylem z produ i zaczal dzialac w miare normalnie tylko zasieg slaby, wysunalem na brzeg szafki i się poprawilo, teraz zawiesiłem już na scianie to chodzi płynnie i zasieg jest dobry


Ale to nie chodzi o zasięg pilota tylko o reakcje od moemntu nacisniecia przycisku az do pojawienia sie menu na ekranie. Ja naciskam np przycisk MENU i moge np odlozyc pilot na stolik i w tym czasie dopiero po 6 -8 sek nastapi reakcja. Chodzi o to ze tv odebral sygnal ale jest na tyle wolny ze rekcja nastepuje po kilku sekunadach
 

ptaku999

New member
Ale to nie chodzi o zasięg pilota tylko o reakcje od moemntu nacisniecia przycisku az do pojawienia sie menu na ekranie. Ja naciskam np przycisk MENU i moge np odlozyc pilot na stolik i w tym czasie dopiero po 6 -8 sek nastapi reakcja. Chodzi o to ze tv odebral sygnal ale jest na tyle wolny ze rekcja nastepuje po kilku sekunadach


a co do ustawien fabrycznych i odlaczania od pradu to juz kilka razy to robilem bez efektu
 

bhn92

New member
Bez reklam
zrobilem wideo dla Pana Przemka posiadacza lg ale zapodam tez tu ,slychac jak klikam i co dzieje sie na tv, jesli nie uzywam pilota przez parenascie minut to jak klikne dokladnie trzeba czekac 2 sekundy sprawdzilem to kilkakrotnie przed napisaniem teraz tego posta liczac sekundy;p
potem oczywiscie trybie odrazu .


https://www.youtube.com/watch?v=w6hYUUkXB7E
 

ptaku999

New member
zrobilem wideo dla Pana Przemka posiadacza lg ale zapodam tez tu ,slychac jak klikam i co dzieje sie na tv, jesli nie uzywam pilota przez parenascie minut to jak klikne dokladnie trzeba czekac 2 sekundy sprawdzilem to kilkakrotnie przed napisaniem teraz tego posta liczac sekundy;p
potem oczywiscie trybie odrazu .





2 sek to nie tragedia ale okolo 8 to juz gorzej. Sprawdz u siebie jak bys tak pilota przez 15 min nie uzywal i wtedy cos na nim kliknij im sprawdz jak jest ? u mnie jeszcze za nim byl w serwisie to bylo gorzej raz tak sie zawiesil ze zaden klawisz nie reagowal i trzeba bylo go wylaczyc i wlaczyc.
 

bhn92

New member
Bez reklam
ale przeciez napisalem ze 2 sekundy trwa jak pilot spi w sensie ze nie jest uzywany przez dlugi czas jak sie obudzi to juz odrazu po wcisnieciu reaguje na wszystko
 
Do góry