Samsung UE46D6750

ddicky

New member
Przed samymi świętami uszkodził mi się TV Samsung UE46D6750 . Na połowie matrycy jest treść obrazu a druga połowa tylko świeci (fotka w załaczeniu). Mam podejrzenie ze padła matryca.
Jak upewnić się co do mojej diagnozy? Czy są jakieś proste metody zdiagnozowania usterki? Szukanie uzywanej matrycy chyba jest bez sensu a zakup nowej ekonomicznie nieuzasadnione
 

Attachments

  • 20221228_210509.jpg
    20221228_210509.jpg
    1,5 MB · Wyś: 20

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie to nie matryca, więc koszt naprawy znacznie tańszy niż w przypadku wymiany matrycy.
Raczej wygląda na płytę główną .
 

ddicky

New member
Mnie to nie przekonuje to co napisałeś. Zauważ ze połowa obrazu jest widoczna. Moje podejrzenie to elektronika, która jest zintegrowana bepośrednio z matrycą. Jeżeli mam rację to tak jak pisałem wiąze się z jej wymianą a to nie jest opłacalne. Zauważ ze tam są takie dwa układy i prawdopodobnie jeden z nich padł. Podejrzenia były na moduł logiki t-com ale był on już podmieniany, Nie mam w pobliżu zakładu z prawdziwego zdarzenia aby mógł postawić odpowiednią diagnozę i stąd pytanie na forum. Szkoda ze nikt więcej nie wypowiedział się w tym temacie.
 
Do góry