Samsung UE40J5200

kudys11

Member
Nowy nabytek.
Być może grono użytkowników będzie szerokie przez wzgląd na jego cenę.
Na chwilę obecną poszukuje ustawień "kalibracyjnych" dla tego TV
Czy ktoś ma jakieś ustawienia aby się podzielić
 

Nabywca

New member
Informacje na temat tego telewizora

Witam.

Prosiłbym o jakieś informacje na temat tego telewizora. Sam przymierzam się do zakupu owego modelu. Jak wrażenia po pierwszym dniu? Jak sprawuje się Tizen w tym telewizorze? Jak z możliwościami "smart" oraz jakie jest tempo ich uruchamiania (użytkowania)?
 

kudys11

Member
Moje wrażenia są pobieżne ponieważ ten TV stoi u rodziców.
Jeśli idzie o szybkość Tizen-a to nie jest demonem prędkości, jednak to wina bebechów. Znajomi mają J5500 i prędkość jest zadowalająca, zresztą sam samsung chwali się 4-ro rdzeniowym procesorem.
Co do jakości obrazu to też nic nie powiem bo u rodziców jest kablówka w analogu.

W domu u dzieciaka stoi f5300 i jeśli miałbym porównać prędkości to są zbliżone.
Ale czego się spodziewać op najniższym modelu ze smartem i wifi

Porównanie cenowe: 40J5200 i 32J5500 są w bardzo zbliżonej cenie.

Sam używam 46ES7000 i jestem zadowolony choć następnym razem będę celował w 6 serię ponieważ ma dobry stosunek jakości do ceny.
 

Nabywca

New member
Dzięki za odpowiedź.

Jednak się zdecydowałem i kupiłem go dzisiaj. Za jakiś czas (mam nadzieję, że nie będę jak większość co tak mówi i tego nie zrobi) napiszę choćby krótką opinię na temat owego telewizora. Jakby miał ktoś jakieś pytania, niech pisze :)
 

SebossPL

New member
Witam ja mam pytanie odnośnie tego tv. Kupiłem go dwa tygodnie temu jestem zadowolony. Ale strasznie mnie denerwuje opca przyciemniania w trybie gry dodam że w trybie film tego nie ma. Wie ktoś może jak to się wyłącza? I jakie macie ustawienia do tego trybu.

Oto moje

Podświetlenie 14
Kontrast 68
Jasność 52
Ostrość 40
Kolor 55
Odcień Z50 C50

Odcień skóry +6

Kontrast Dynamiczny Wył
Tonacja Czerni Wył
Gamma 0
Tonacja kolorów standardowa

Jak by ktoś miał jakieś lepsze ustawienie proszę napisać dziękuje
 

SebossPL

New member
To nic nie daje chodzi mi że jak jest np. napis tylko na obrazie to matryca automatycznie zaciemnia obraz i kontrast a w trybie film tego nie robi. Tryb film jak dla mnie złe kolory zbyt żółte twarze nawet na standardowej palecie barw. I jest jeszcze jedno przed Samsungiem miałem Toshibe i jak był wykonywany ruch to obraz był jednolity a w Samsungu jak robi się ruch obraz się przyciemnia a jak znowu jest bez ruchu to jaśnieje a to naprawdę przeszkadza w grach na filmach tego nie widać. Nie wiem czy tylko u mnie jest taki problem czy Samsungi po prostu tak mają
 

kamil3451

New member
Orientujecie się czy samsung z seri J5200 będzie współpracował z kartą sieciową Wi-Fi na USB? (jeśli tak to pierwsza lepsza z ali za 2-3$ wystraczy, czy coś konkretnego jest niezbędne )
 

Metrolog

New member
Wszędzie piszą że jest wifi ale nie ready :) ale i tak uważam że nie ma szans aby zadziałała karta za dwa dolce, chyba Samsung nie jest aż taki frajer żeby na to pozwolić :)
 
Ostatnia edycja:

Tomasson90

New member
Dzięki za odpowiedź.

Jednak się zdecydowałem i kupiłem go dzisiaj. Za jakiś czas (mam nadzieję, że nie będę jak większość co tak mówi i tego nie zrobi) napiszę choćby krótką opinię na temat owego telewizora. Jakby miał ktoś jakieś pytania, niech pisze :)

WItam, chciałbym zapytać jak tam sprawuje się twój smsung? też zastanawiam się nad j5200 i każda informacja będzie zbawienna. warto? jestes zadowolony? jak tam smart? czy obsluguje adobe flash'a czy??
 

frkone

New member
Cześć,

Postanowilem sam zakupic tne model, jutro będę go mial w domu i w ciagu 2 dni zdam recenzje. Jest tu ktoś kto może juz teraz solidnie się wypowiedzieć?
Czy to prawda ze nie ma wejscia sluchawkowego ? (rozne zdrodla podaja inaczej)
Jak wyglada sprawa z odswiezaniem, czy do tego modelu nie istnieje pilot smart? jedynie klawiatura z touchpadem?
pozdrawiam
Damian
 

SebossPL

New member
Telewizor nie posiada wejścia słuchawkowego.
Ogólnie jest ok, jak za taką cene.
Odświeżanie matrycy 60hz.
Mega minus za przyciemnianie obrazu i smużenie podczas ruchu w grach, szczególnie w ciemnych lokacjach.
Smart jest działa wolno. Ale za taką cenę można wybaczyć
Ap ropo przyciemniania obrazu, może wie ktoś jak to wyłączyć w menu serwisowym??
I jeszcze podam przykład. Gra Fallout 4 stoję w miejscu obraz wyraźny i ostry, ale wykonanie jakiegoś ruchu sprawia że obraz się lekko rozmywa i ciemnieje najbardziej widać to na trawie lub drzewach.
 
Do góry