Samsung UE40D6500 i "n"ka - dzwięk wyprzedza obraz

Xysioo

New member
Witam,

Od jakiegos czasu (byc moze od poczatku, ale nie zwrocilem na to uwagi) mam brak synchronizacji dzwięku z obrazem. Nka ITI-5800 - ten od multiroomu podłączona przez dobry kabel HDMI (probowałem kilka innych, jak rownież wszystkie 4 wejścia HDMI telewizora), ale problem wystepuje cały czas:-?

Nie jest to wielkie opóznienie obrazu, moze pól sekundy, ale dość widoczne i denerwujące.
Oczywiście probowałem resetować do ustawien fabrycznych dekoder i telewizor, ale to nic nie zmienilo. Tv ma najnowsze oprogramowanie 018, zreszta z takim go juz kupiłem.

Ma ktoś z Was podobnie, a jeśli nie to co to może byc?
 

Marian111a

New member
JAK TO N-ka

Witam,

Od jakiegos czasu (byc moze od poczatku, ale nie zwrocilem na to uwagi) mam brak synchronizacji dzwięku z obrazem. Nka ITI-5800 - ten od multiroomu podłączona przez dobry kabel HDMI (probowałem kilka innych, jak rownież wszystkie 4 wejścia HDMI telewizora), ale problem wystepuje cały czas:-?

Nie jest to wielkie opóznienie obrazu, moze pól sekundy, ale dość widoczne i denerwujące.
Oczywiście probowałem resetować do ustawien fabrycznych dekoder i telewizor, ale to nic nie zmienilo. Tv ma najnowsze oprogramowanie 018, zreszta z takim go juz kupiłem.

Ma ktoś z Was podobnie, a jeśli nie to co to może byc?
Proponuję na twardo "wyłącz zasilacz na ok. 30 - 50 sekund" i załącz ponownie.Podejrzewam tuner n-ki. Przetestuj TV naziemną i zobacz jak z fonią.Jak będzie po resecie tak samo, a podczas naziemnej dobrze to wymień tuner n-ki
 

mietka

New member
Witam,

Od jakiegos czasu (byc moze od poczatku, ale nie zwrocilem na to uwagi) mam brak synchronizacji dzwięku z obrazem. Nka ITI-5800 - ten od multiroomu podłączona przez dobry kabel HDMI (probowałem kilka innych, jak rownież wszystkie 4 wejścia HDMI telewizora), ale problem wystepuje cały czas:-?

Nie jest to wielkie opóznienie obrazu, moze pól sekundy, ale dość widoczne i denerwujące.
Oczywiście probowałem resetować do ustawien fabrycznych dekoder i telewizor, ale to nic nie zmienilo. Tv ma najnowsze oprogramowanie 018, zreszta z takim go juz kupiłem.

Ma ktoś z Was podobnie, a jeśli nie to co to może byc?
W tv masz opcje przesunięcia dźwięku
 

Xysioo

New member
W tv masz opcje przesunięcia dźwięku

Witam ponownie,

A gdzie ta opcja, ja się tam trochę rozglądałem ale nie znalazłem nic takiego, chyba że nie dość dokładnie szukałem?

@kiki
Oprogramowanie jest nanowsze, z 17 stycznia chyba, jesli dobrze pamietam.

@marian111a
Oczywiście robiłem taki reset, nawet kilka razy. Bez rezultatu. Naziemne cyfrowe i analogowe działają ok.
Też podejrzewam tuner nki, albo jakąś niekompatybilność dokładnie tego tv i tego tunera ITI-5800, a dokładnie HDMI.
Wcześniej tzn. w grudniu jak wziałem nkę kupiłem do tego tunera UE40D5000 i wtedy nic takiego nie zauważylem i tuner startował od razu po włączeniu, tzn. od razu pojawial sie obraz na telewizorze.
W lutym miałem okazje sprzedać ten tv, dołożyłem troch grosza by mieć pełne 100 hz i smarta i kupiłem własnie UE40D6500. Czy ten problem z lekkim rozjechaniem sie obrazu i dzwięku wystepował od razu po uruchomieniu, to teraz nie jestem pewien, gdyż wtedy byłem kilka tygodni poza domem, dopiero jak wróciłem to zauważyłem ten problem.
Co wiecej, w modelu 6500 jak włączam "n"kę to pojawia się obraz na ułamek sekundy, później gasnie na chwilkę i dopiero pojawia sie na stałe. Tak jest od początku z tym nowym tv, bo na starym ued5000, obraz startował od razu.
Dlatego sam już nie wiem czy to wina tv czy tunera nki teraz.
 
Ostatnia edycja:

KolejowyGłos

New member
Na pewno dekoder nie ma ustawień synchronizacji audio-video(taki suwak)? Na moim Technisacie to pomaga, tyle, że nie mam Nki, ale problem na nowym TV był ten sam.
 
Do góry