Samsung UE40D6100, Jak oglądać 3d ??

Dario8812

New member
Witam wszystkich.
Posiadam telewizor Samsung UE40D6100.
Chciałbym się dowiedzieć "wszystkiego" o 3d, gdyż mam parę wątków nierozwiązanych w tym temacie.
Mianowicie:
Gdy uruchomie Smart Hub i włącze Explore 3d, odpale jakiś filmik 3d to wszystko widzę idealnie poprzez okulary dołączone do tv. Obraz na tv podczas wyświetlania tego filmiku 3d jest niewyraźny, zamazany a po założeniu okularów widać efekt 3d :)

A jak oglądam kanały na platformie cyfrowej i przełącze tv w tryb 3d to pojawiają mi się dwa obrazy nałożone na siebie, w okularach widać tak, że w lewym oku widze co innego niż w prawym i ten efekt 3d w ogóle na mnie nie działa, gdyż patrząc oczami widzę tylko jeden obraz np ten z prawego oka.
Czemu tak się dzieje?

Kończąć moj wątek, chciałbym się dowiedzieć jak oglądać filmy 3d ?
Czy poprzez podłączenie laptopa przez hdmi jest to możliwe?
Czy z platformy cyfrowej mam taką możliwość?
Czy coś jest nie tak z 3d w tv ?
Proszę o sugestie, porady itp itd :)
Dziękuję i pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam wszystkich.
Posiadam telewizor Samsung UE40D6100.
Chciałbym się dowiedzieć "wszystkiego" o 3d, gdyż mam parę wątków nierozwiązanych w tym temacie.
Mianowicie:
Gdy uruchomie Smart Hub i włącze Explore 3d, odpale jakiś filmik 3d to wszystko widzę idealnie poprzez okulary dołączone do tv. Obraz na tv podczas wyświetlania tego filmiku 3d jest niewyraźny, zamazany a po założeniu okularów widać efekt 3d :)

A jak oglądam kanały na platformie cyfrowej i przełącze tv w tryb 3d to pojawiają mi się dwa obrazy nałożone na siebie, w okularach widać tak, że w lewym oku widze co innego niż w prawym i ten efekt 3d w ogóle na mnie nie działa, gdyż patrząc oczami widzę tylko jeden obraz np ten z prawego oka.
Czemu tak się dzieje?

Kończąć moj wątek, chciałbym się dowiedzieć jak oglądać filmy 3d ?
Czy poprzez podłączenie laptopa przez hdmi jest to możliwe?
Czy z platformy cyfrowej mam taką możliwość?
Czy coś jest nie tak z 3d w tv ?
Proszę o sugestie, porady itp itd :)
Dziękuję i pozdrawiam

Kolego Twój samsung 6100 nie ma konwersji do 3D (ta funkcja jest dopiero od modelu 6500)
Więc nie włączysz tej funkcji na normalnym kanale.

Czy poprzez podłączenie laptopa przez hdmi jest to możliwe? - tak jeśli będziesz mieć nagrany film w 3D
Czy z platformy cyfrowej mam taką możliwość? - tak pojedyncze kanały już są C+ 3D, czy na NShow 3D
 

kosmokwaki1

New member
kolego twój samsung 6100 nie ma konwersji do 3d (ta funkcja jest dopiero od modelu 6500)
więc nie włączysz tej funkcji na normalnym kanale.

Czy poprzez podłączenie laptopa przez hdmi jest to możliwe? - tak jeśli będziesz mieć nagrany film w 3d
czy z platformy cyfrowej mam taką możliwość? - tak pojedyncze kanały już są c+ 3d, czy na nshow 3d



witam mam taki sam problem jak kolega z telewizorem 6510 cyfra plus twierdzi że musi to działać że to kwestia ustawień telewizora a samsung twierdzi że to wina cyfry bo nie nadawają w 3d ril. Może ktoś pomóc ?????
 

kosmokwaki1

New member
witam mam taki sam problem jak kolega z telewizorem 6510 cyfra plus twierdzi że musi to działać że to kwestia ustawień telewizora a samsung twierdzi że to wina cyfry bo nie nadawają w 3d ril. Może ktoś pomóc ?????
dodam jeszcze że na cyfrze kanale 25 nadają filmy oraz sport w 3d mam telewizor samsung 6510 oraz okulary. Obraz przedzielony na pół i 3d nie działa. Proszę o pomoc
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam.Podpięty jest kablem HDMI. 3D da się włączyć ale obraz zmienia się tylko w zamazany nadal przedzielony na pół. Efektu 3D niema

Zamazany, czy podzielony na pół? Bo jedno i drugie na raz nie powinno nigdy wystąpić. No chyba, że zamiast włączyć w TV side-by-side włączyłeś konwersję 2D->3D i na dodatek nie włączyłeś okularów.
 

kosmokwaki1

New member
zamazany, czy podzielony na pół? Bo jedno i drugie na raz nie powinno nigdy wystąpić. No chyba, że zamiast włączyć w tv side-by-side włączyłeś konwersję 2d->3d i na dodatek nie włączyłeś okularów.

opisze po raz kolejny problem. Mam cyfre plus nadawają film w 3d obraz jest przedzielony na pół w momencie gdy nadusze na pilocie przycisk 3d obraz jest nadal przedzielony na pół tylko zamazany gdy włączę w tym momencie okulary i je założe obraz nadal jest przedzielony na pół ale zamazany już nie jest efektów 3d brak po prostu po włączeniu oraz założeniu okularów zamazanie znika ale obraz nadal jest przedzielony na pół i efektów 3d nie widać!!!! Technolodzy cyfry twierdzą że to kwestia ustawień tv chociaż próbowałem już wszystko i nic z tego..... A samsung twierdzi że program powinien być nadawany w 3d rill a nie side-by-side. Niweiem kupiłem telewizor za troche sianka gdzie mogłem zaoszczędzić pare groszy kupując tv bez 3d skoro to nie działa...
 

JackS.

New member
Bez reklam
opisze po raz kolejny problem. Mam cyfre plus nadawają film w 3d obraz jest przedzielony na pół w momencie gdy nadusze na pilocie przycisk 3d obraz jest nadal przedzielony na pół tylko zamazany
Zaraz, zaraz. Po naduszeniu przycisku 3D telewizor powinien Ci pokazać menu, gdzie wybierasz czy chcesz robić konwersję 2D->3D, lub oglądać coś co idzie side-by-side, lub coś co idzie top-and-botom.

Menu Ci się nie pojawia? To jest możliwe praktycznie tylko gdy wysyłasz do telewizora obraz w SD.
Jesteś pewien, że w dekoderze dla wyjścia HDMI ustawiłeś format 1080i?
 

kosmokwaki1

New member
Zaraz, zaraz. Po naduszeniu przycisku 3D telewizor powinien Ci pokazać menu, gdzie wybierasz czy chcesz robić konwersję 2D->3D, lub oglądać coś co idzie side-by-side, lub coś co idzie top-and-botom.

Menu Ci się nie pojawia? To jest możliwe praktycznie tylko gdy wysyłasz do telewizora obraz w SD.
Jesteś pewien, że w dekoderze dla wyjścia HDMI ustawiłeś format 1080i?[/QUOT

po wduszeniu przycisku 3d nie pojawia mi sie żadne menu tylko wskakuje zamazany obraz ale przedzielony na pół. ustawiłem w dekoderze teraz 1080 bylo 760 ale widzialem w ustawieniach cos tam SD niewiem za bardzo co to jest
 
Do góry