Samsung ue40d5000

dr-ozdz

New member
Na wstępie się przywitam gdyż jest to mój pierwszy post!
Otóż mam następujący problem - z ciekawości włączyłem Service Menu. Niestety z gapiostwa zmieniłem funkcję 'TYPE'. Nie wiem jaka była poprzednio - logicznie myśląc kliknąłem 'FACTORY RESET'. Niestety obraz po włączeniu telewizora przypominał krzaczki, kolory poodwracane, obraz też do góry nogami. Udało mi się wejść jeszcze raz i ustawić inną losową wartość. Restart - myślę Uff działa kolor jest, menu jest itp. Niestety wybrakowane - brakuje trybu obrazu 'naturalny' itp.

Kurde tylko w was nadzieja, jest multum opcji do wyboru - nie chcę każdej z osobna testować bo po tym co zobaczyłem na początku stawiam wątpliwość czy uda mi się przynajmniej uzyskać jakikolwiek obraz.
Baaardzo Was proszę - jak po tych numerach np. 19A6TH0C dojść do swojego modelu.

Pozdrawiam i życzę uciechy z mojego gapiostwa :)
 

dr-ozdz

New member
40H6UF0E - żeby było łatwiej (bądź trudniej dla mnie :) ) Ta opcja niestety nie podchodzi. Menu dalej kastrat, dodatkowo znalazło mi w wyszukiwaniu trzy dodatkowe kanały np. ZDF. Hmm kurde boję się próbować na chybił trafił innych.
Przeglądam ten topic - avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1113353-lcd-matrices-differences-what-models-placed-22

niestety dalej nic sensownego nie wiem.
Dane z naklejki na tyle tv to tyle, że jest wyprodukowany na Słowacji i UE40D5000PWXXH. :)


@EDIT
przepraszam za drugi post - myślałem, że gdy go napiszę zostanie automatycznie 'doklejony' do poprzedniego za pomocą odpowiedniego skryptu.


@EDIT2
Poszukałem na forum i według tego:
A
- Producent płyty (A - Samsung D - CMO, AUO L-, I - CPT, P - Chi Lin)

1 -
1 - Częstotliwość 6 -50/60Hz ; 1 - 100/120Hz; 2 - 200/240Hz)

U -
Panel (A - z powłoką antyodblaskową, T - TN, U - Ultra Clear)

F -
Rozdzielczość (F - FHD, H - HD, U - UD)

0 -
Panel 1st/2nd (1: 0 2nd: 1 ...)

C - BLU (BackLight Unit) C - CCFL, L - LED, E - Edge LED

Niestety pewien mogę być jedynie 40, częstotliwości 50/60 (chyba taką posiada?), rozdzielczości i 0. Niestety co z resztą nie mam pojęcia. Błagam o pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry