Samsung UE37ES6710

peters_1

New member
Witam wszystkich.
Mam dylemat nad kupnem TV.
Na poczatku kilka miesiacy temu mialem chec kupic tv UE37D6530.Czekalem na rozsadna cene gdyz przebywam w anglii
Jednak kolega kazal mi poczekac za wersja ES.
Jednak czytalem tu na forum ze matryca 37' nie jest orginalna matryca samsunga.
W gre wchodzi wielkosc 37'lub ostatecznie 32'
Musi byc LED.
Jeszcze sa modele takie :UE37D6750WS,ale nie wiem czym sie roznia od modeli ES,czy sa starsze czy mlodsze w produkcji.
Ostatecznie w gre wchodzi tv:UE37ES6300,lub UE32ES6710(S) dostepna jest tez wersja 37' w przeciwienstwie do modelu UE55ES6800 gdzie nie ma dostepnego modelu 37'.

Zwracam tez uwage na mozliwosc odbioru Tv w polsce.Bez dodatkowego tunera.
Parametr DTV Tuner DVB-T2 / C / S2
Najbardziej odpowiada mi taka podstawa prostokatna gdyz te czteroramienne stopki uwazam za malo stabilne gdyz sa w polowie skladane i plastikowe na dodatek.Ale w wersji ES znow nie wystepuje,czy mozna to zamowic w ASO,czy nie da rady.Pytalem sie w sklepie nie idzie tego podmienic z innego tv.


Nie jestem zadnym maniakiem Tv,nie gram w gry,czasami ogladam filmy z dysku zewnetrzego,ale chce kupic cos na lata,aby z tego korzystac.
Ostatnio zauwazylem ogladajac TV w sklepie ze na wejsciach USB pisze 0.5V co to znaczy ?
Dzieki sliczne za uwage i pomoc.
Jesli gdzies jest pokrewny temat dotyczacy tego samego problemu,prosze o wskazanie.
 
Ostatnia edycja:

peters_1

New member
Rozumiem.
Z drugiej strony licze na pomoc techniczna co lepiej wybrac UE37D6530 lub UE32ES6710 (gdyz tak na marginesie wybieram juz jakis czas i nie moge sie zdecydowac) co lepsze i co mi sie przyda.A wybor jest trudny.Widze ze w nowych TV serii ES sa Chinch'e a w starszym modelu jest jakies komiczne wejscie(konieczny kabel z chinczami).Z drugiej strony patrze na wyposazenie TV w przydatne funkcje.
Pytania moze sobie daruje gdyz przed chwila gdy na nie odpowiadalem to przez przypadek wykasowalem odpowiedzi.
Najwazniejsze to nie musi byc w 3D.Jest to jakos OFF w telewizorach tej klasy ??
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Problem taki że nie dałeś danych i możemy jedynie podać odpowiedź w ramach losowania. Przynajmniej podaj jaka odległość od telewizora?
 

peters_1

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?

wolnej przestrzeni to bedzie jakies 4/4m

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?

max 2-2,5m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?

roznie,2,3osoby

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?

na wprost,chyba ze powiesze go na scianie to bedzie 90'

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

stac we wnece (typowa zabudowa zrobiona pod tv)

6.Jak słońce świeci w pokoju ?

slonce swieci z prawej strony siedzac przodem do tv

7.Jaki masz obecnie telewizor ?

stary jak swiat

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?

hmm,trudne pytanie ,gdyz jestem w szoku czytajac te forum co posiadaja nowe tv,ale to co niezbedne do ogladania,bez zadnych bajerow typu :uruchamianie glosem...Nie chce ogladac w 3D,mozna to jakos OFF ??

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?

przeszlosci moze jakis cyfrowy,teraz to co oferuja bezplatnie do ogladania...
10.Jakie urządzenia ?

dysk zewnetrzny,moze w przyszlosci jakis BLU-RAY,wzmacniacz...

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?

2,3 godziny

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?

nie wiem ktora praktyczna,ktora mniej kurzu przyciaga,nie rysuje sie itp.

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?

przyrodnicze,sensacyjne

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?

nie koniecznie,mam osobny komp.do tego

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?

na razie nie mam takiej fobii,moze kiedys na stare lata,lub jak dzieci beda...

16.Preferencje co do marki ?

kiedys gosc w sklepie polecil mi Sharpa,gdyz mowil ze jest na podzespolach japonskich,teraz mysle o Samsungu..

17.Preferencje co do wielkości ?

32 lub 37" zalezy co lepsze w moim przypadku,Czy to prawda ze Samsung robi tylko wersje 7 i 8 :?:

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?

na razie nic,ale za duzo bajerow,bo to meczy...

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?

wieczorami...

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?

do 4,5tys.zl 850 F.

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?

nie musi miec,chyba ze mozna ogladac bez okularow,(juz jedne nosze wiec odpada noszenie dwoch par,co ja kosmita jestem :?: )


Dopiero odpowiedź na te podstawowe pytania pozwala na stworzenie uczciwej oferty realizującej wszystkie, bądź większość potrzeb.

Nie moge wkleic linkow ze wzgledu na mala liczbe postow ale najbardziej sklaniam sie za kupnem z tych co wyliczam nizej :
32'' ES6800 Series 6 SMART 3D Full HD LED TV nie ma z tej serii 37"



UE32ES6710(S)


37" ES6300 Series 6 SMART 3D Full HD LED TV --- nie ma micro dimming
 
Ostatnia edycja:
Do góry