Samsung UE32H5500AW problem z 5.1/dźwiękiem Dolby

kacper1993

New member
Cześć!

Posiadam następujący problem: używam Samsunga UE32H5500AW, wersja oprogramowania 2890. Dodatkowo mam głośniki Creative Inspire T6300, czyli zestaw 5.1.

Z racji, że te głośniki posiadają jedynie kable analogowe (3 złącza typu jack: Przód lewy/prawy, tył lewy/prawy i centralny/subwoofer). Żeby je podłączyć do telewizora musiałem kupić dekoder 5.1 audio gear (z AliExpress).

Czyli z telewizora idzie kabel optyczny do dekodera, a z dekodera idą trzy analogowe kable do głośników.

Sprawdzam poprzez aplikacje Netflix, gdzie filmy mają dźwięk 5.1. Do wyboru na telewizorze mam formaty przestrzenne: Dolby Digital i DTS Neo 2:5.

Gdy wybieram Dolby Digital to kanał centralny (czyli dźwięk osób) idzie poprzez subwoofer i jest strasznie przymulony. Gdy wybieram DTS Neo 2:5 (btw co to jest?) to wszystkie kanały pracują, ale jakby słychać dużą cyfrową obróbkę...

Proszę Was o poradę co robię nie tak, ewentualnie co zmienić/ustawić by uzyskać idealny przestrzenny dźwięk.

Z góry dziękuje!
 

slawkor

Member
Bez reklam
Może to cudo z alli się wysypało.A wcześniej miałeś 5.1 z Samsunga na tym wynalazku? Mój Samsung wypuszcza dd i dts 5.1 ale po HDMI. Jak podłączałem optykiem to miałem 5.1 ale nie testowałem tak Netflixa.
 

kacper1993

New member
Może to cudo z alli się wysypało.A wcześniej miałeś 5.1 z Samsunga na tym wynalazku? Mój Samsung wypuszcza dd i dts 5.1 ale po HDMI. Jak podłączałem optykiem to miałem 5.1 ale nie testowałem tak Netflixa.

Wcześniej podłączałem tylko jednego mini jacka do wyjścia słuchawkowego telewizora i miałem 2.1. Ale nie po to się ma głośniki 5.1 :)

Ten dekoder świeżo otrzymałem, wyglada na to, że działają w nim wszystkie funkcje.

Tyle, że na Dolby Digital łączy mi kanał centralny z basowym i głosy ludzi są nie słyszalne. A na DTS Neo 2:5 rozdziela poprawnie, ale dźwięk jest bardzo cyfrowy.
 
Do góry