Samsung UE32F5000AW - czarny ekran

szewol

New member
Bez reklam
Panowie, mam następujący problem z moim telewizorem Samsung UE32F5000AW.

Obecnie, gdy włączam telewizor widzę ciemność - czarny ekran. Na ekranie nie pojawia się także żadna grafika - regulacja głośności czy też menu. Natomiast telewizor reaguje - czerwona dioda u dołu ekranu miga podczas naciskania klawiszy na pilocie.

Dodam, że do telewizora podłączony jest dekoder UPC przez kabel HDMI. Co ciekawe, przed tą "awarią/usterką" w ciągu dnia miałem dwie dziwne sytuacje:

1) rano włączam telewizor + dekoder UPC = na ekranie był tylko obraz, bez dźwięku. Jednak była reakcja telewizora na używanie pilota od TV jak i od dekodera. Na szczęście po różnych "magicznych" sztuczkach (np. włączenie i włączenie kabla HDMI, wyłączenie i włączeniu z prądu TV i dekodera) wszystko wróciło do normy).


2) Po południu włączam telewizor + dekoder = pojawił się czarny ekran, ale był też głos z dekodera. Ale na ekranie nie wyświetlała się żadna grafika (jak np. menu TV czy regulacja głośności). Popróbowałem ponownie różnych sztuczek (włączenia/włączanie tv/dekodera/HDMI) ale nic z tego. Mało tego, po włączeniu TV nie ma nic - ani obrazu (dekoder kablowy)/śnieżenia (telewizja naziemna), ani głosu, ani grafiki menu na ekranie.

Nie pomagają też odłączanie dekodera od telewizora czy też odłączanie na jakiś czas telewizora z zasilania. Za każdym razem telewizor się włącza (widzę to po czerwonej diodzie u dołu telewizora), ale ekran jest ciemny i nie ma dźwięku, a naciskanie na pilocie np. menu czy regulacji głośności, nie wyświetla nic.
 
Ostatnia edycja:

Titutek

New member
Czy udało Ci się rozwiązać problem ?

Witam,
Czy udało Ci się rozwiązać problem ?
Mam dokładnie te same objawy :(
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Pozdrawiam.
 
Do góry