Samsung UE 48HU7500 ustawienie ekranu

radziejczyk

New member
Witam mam mala prosbe posiadam samsunga ue48hu7500 i mam problem z ustawieniem ekranu .
Macie moze jakies porady albo link do strony z profesjonlna kalibracja ekranu tego telewizora z gory dziekuje.
 

radziejczyk

New member
Niestety tam nie moge znalesc gotowej kalibracji do mojego modelu tv jedyne co znalazlem to cennik ktory mnie niestety nie interesuje poniewaz jestem poza granicami Polski
 

marekwar

New member
Nieporozumienie.
Kalibracja polega na ... kalibracji, czyli na pomiarze światła emitowanego przez ekran i ustawieniu parametrów aby maksymalnie zbliżyć się do wzorca.
Do tego potrzebna jest specjalna aparatura, oprogramowanie i wiedza.
Kalibruje się na profilu Film, który jako jedyny ma 10-punktową regulację balansu bieli.
U mnie ingerencja w fabryczne ustawienia była znaczna.
Nie ma najmniejszego sensu podawać moich ustawień gdyż do innej matrycy mogą całkowicie nie pasować.
 

pdodu28

New member
Marekwar ma w 100% rację. Ja zamówiłem profesjonalną kalibrację i dopiero teraz zobaczyłem co ten telewizor potrafi. Nie wiem w jakim kraju mieszkasz ale moim zdaniem powinieneś znaleźć osobę która zajmuje się tym profesjonalnie. Ten co u mnie robił kalibrację to przyjechał z dużą walizką sprzętu, na początku to myślałem, że on się chce tu sprowadzić :).
 
Do góry