Samsung T22A350

Spake

New member
Witam ! Jestem laikiem co do telewizorów i monitorów....
Przejdę do rzeczy. Chcę kupić monitor z wbudowanym tunerem TV Samsung T22A350 .
I mam problem - czy monitor ten zawiera MPEG-4 ?

Ta sytuacja przyprawia mnie o szał, bo w gazetce RTVEUROAGD pisze wyraźnie, że zawiera tuner TV DVBT MPEG4 HDTV, lecz jak byłem w sklepie uświadomiono mnie, że zawiera on tuner TV ANALOGOWY, bo tak jest napisane na ich stronie (euro.com.pl). Zaś na stronie samsung.com jest napisane, że zawiera on tuner TV DTV ( jak dobrze wyczytałem jest to odbiór telewizji cyfrowej ).

To w końcu jak jest ? To forum jest moją ostatnią nadzieją co do kupna tego monitora...
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam :).
 

Spake

New member
Może wyjdzie, że się czepiam, ale możesz dokładniej objaśnić jakimi podstawami kierowałeś się udzielając mi odpowiedzi ?;P. Bo nie chcę kupić sprzętu bez MPEG-4...
 

tdx

New member
Bez reklam
Może wyjdzie, że się czepiam, ale możesz dokładniej objaśnić jakimi podstawami kierowałeś się udzielając mi odpowiedzi ?;P. Bo nie chcę kupić sprzętu bez MPEG-4...

2 stroną instrukcji :)

Functionalities related to Digital TV (DVB) are only available in countries/areas where DVB-T (MPEG2 and MPEG4 AVC) digital terrestrial signals are
broadcasted or where you are able to access to a compatible DVB-C (MPEG2 and MPEG4 AAC) cable-TV service. Please check with your local
dealer the possibility to receive DVB-T or DVB-C signal.
 

Kombi

New member
Jedyne rozsądne wyjście, to...

poprosić w sklepie o instrukcję obsługi i przeczytać. Można też obejrzeć opakowanie, bo na pudle z reguły jest to wydrukowane.
Inna możliwość, to strona samsung.com.
Ja również chcę kupić ten monitor. Ten lub większy (24 cale). Ale najpierw muszę obejrzeć w sklepie, jak działa jako monitor do komputera. Jako tuner ma 1080 linii w pionie a jako monitor... nie wiem ile. Też 1080? Ikony na ekranie byłyby wówczas bardzo małe.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Ja również chcę kupić ten monitor. Ten lub większy (24 cale). Ale najpierw muszę obejrzeć w sklepie, jak działa jako monitor do komputera. Jako tuner ma 1080 linii w pionie a jako monitor... nie wiem ile. Też 1080? Ikony na ekranie byłyby wówczas bardzo małe.

Ja mam 27" monitor samsunga 2770 i rozdzielczość jest 1920x1080.
Przy 24" jest to natywna rozdzielczość więc nie martw się wielkością wszystko będzie OK.
 

Spake

New member
Ok, wielkie dzięki za pomoc, bo właśnie na pudle od tego monitora nic o MPEG4 nie pisze, zapytam się w sklepie o instrukcję :).
 

ryda

New member
monitor do analogowej telewizji UPC

Chciałbym kupić monitor z tunerem TV do odbioru telewizji, na razie ma analogową UPC (65kanałów) lecz jeśli zrezygnuję z abonamentu, chciałbym odbierać cyfrową telewizję naziemną.
Najnowsze modele monitorów Samsung z tunerami TV, mówię o seriach A350 i A550, nie mają tunera analogowego, tylko tuner cyfrowy TVB-T i DVB-C. Czy to oznacza że nie mogę kupić takiego monitora do oglądania TV analogowej z UPC?
Nie wiem też w jakim formacie UPC nadaje sygnał, zakładam że tak zwana telewizja analogowa, jest nadawana sygnałem analogowym a nie TVB-C
 
Ostatnia edycja:

JacaC8

New member
Mógłby ktoś na 100% potwierdzić, że ten model ma wejście na kartę CI (Common Interface). Nie jestem pewien gdyż wszędzie co innego piszą, a na zdjęciach tyłu monitora nic nie widzę (być może jest gdzieś schowane). Czy to możliwe żeby monitor z tunerem DVB-T nie posiadał wejścia na CI?
 

blopaa

New member
Witaj,
Czy mógłbyś podesłać ustawienia Twojego monitora?
Ja swój kupiłem wczoraj i jak na razie cierpię na ustawienia obrazu - jest przejaskrawiony. Szukam więc ustawień. Z góry dziękuję.
 
Do góry