Samsung QN95A plamki na ekranie - Pomoc

EndleS1986

New member
Witam. W tamtym tygodniu kupiłem TV na Allegro. Z opisu aukcji wynikało iż TV jest nowy. Wczoraj dostarczył mi kurier przesyłkę. Po wypakowaniu TV zauważyłem na ekranie białe plamki które ciągnął się punktowo po długości TV. Czy da się to usunąć czy zwracać TV?
5564d1a2f4cc188ff6841660fc1a54ef.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Witam. W tamtym tygodniu kupiłem TV na Allegro. Z opisu aukcji wynikało iż TV jest nowy. Wczoraj dostarczył mi kurier przesyłkę. Po wypakowaniu TV zauważyłem na ekranie białe plamki które ciągnął się punktowo po długości TV. Czy da się to usunąć czy zwracać TV?
5564d1a2f4cc188ff6841660fc1a54ef.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z opisu aukcji wynikało,że tv jest nowy.A czy karton w którym był tv wygladał na niotwierany?Zapodane zdjęcie zrobiłeś po zdjęciu folii z ekranu czy przed?
A w ogóle to czy mógłbyś dać jakieś wyraźniejsze zdjęcie tych plamek?
A te "plamki" przy dotyku są zupełnie płaskie czy może wypukłe?
 
Ostatnia edycja:

EndleS1986

New member
Folia była jedynie na rogach matrycy z prawej i lewej stronie po całej wysokości to nie jest właśnie folia zabezpieczająca kontaktowałem się ze sprzedawca jak powiedział to jest przetarcie styropianowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
af7fdb5cc97e6957b9d015e131c8c2ba.jpg

8ccf26ca29a69ff96d28dbfe01b9fce5.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak nie ma foli zabezpieczającej, a są jakieś uszkodzenia to zwracaj.
Dziwne, że styropian cokolwiek zarysował, właśnie dlatego są dodatkowe folie.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
W nowym,nieużywanym tv folia powinna być na całym ekranie,dodatkowo dwa kartoniki po bokach.
Tak jak na filiku.Od 10min 46 sek
https://www.youtube.com/watch?v=rcZwxsQMU-E
Jeśli u Ciebie tak nie było to znaczy ,że przy telewizorze coś "grzebano".
Matryca ma powłokę antyodblaskową i wygląda na to ,że coś zostawiło ślad na matrycy.Jak na mój gust to chyba raczej nie styropian.Ale mogę się mylić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie znam takiego przypadku aby styropian porysował ekran !
Możliwe że to telewizor po refreshingu iplamy wyszły znów.
Masz możliwość zwrotu, więc tak bym zrobił.
A o ile taniej był ten "nowy" egzemplarz , że zdecydowałeś go kupić ?
 

EndleS1986

New member
Na Allegro 5099 zł zapłaciłem, folia jedynie po bokach. Tez oglądałem unboxingi i zdziwiło mnie ze nie ma tej folii na całym ekranie. Wysłałem zdjęcia. Sklep powiedział ze przetarcia styropianowe. Zaproponowali 400 zł zwrotu bądź zwrot towaru. Oddaje TV i zwrot pieniędzy. Chyba kupię LG Oled c12 bądź poszukam Qn 91a duża będzie różnica w obrazie z wyżej wymienionymi TV?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak zwrócą kasę to wal negatywa i opisz akcję na allegro. Oni mają sporo tv niekompletnych ale o tym piszą a tu opis że nówka i wszystkie folie i sprawdzony. Jak ktoś se leci tak w wuja to wal negatyw.

Z tych netowych to matrix media wydaje się ok. w końcu samsung brand store to ich. Ale nie wszystko u nich tanie ;)
 

EndleS1986

New member
No nie wiem czy ten matrix taki super pięć dni przed zakupem tego modelu z aukcji powyżej kupiłem właśnie od MatrixMedia QN95a za 6100 po 3 dniach ciszy z ich strony zainteresowałem się swoim zakupem i zadzwoniłem do nich. Jak się okazało ostania sztuka trafiła mi się „akurat” powystawowa. Albo upust 400 zł jak w przypadku afg albo anulacji zamówienia. Do transakcji także ostatecznie nie doszło. Oddadzą pieniądze i jadę na miejscu kupować TV. Po takich przygodach szkoda mojego czasu na takie zabawy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Podsyłam link do aukcji z której został zakupiony TV. Gdy pakowałem TV do odsyłki to nawet zauważyłem ze była gdzieś na spodzie kartonu folia od matrycy złożona na kilka części https://allegro.pl/oferta/telewizor...wZTFiNTgxYzQzYjU0MTY3NjMwODFlOWQ3OGY3MTllZjA=
"Telewizor nowy ---Sprawdzony Fabryczne Folie" .... tylko co według nich znaczy "nowy" oraz "sprawdzony" ?
Bo na zdrowy chłopski rozum "nowy" to znaczy nigdy nie odpakowany i nie uruchomiony. a "sprawdzony" to już budzi jakieś podejrzenia.
 
Ostatnia edycja:

EndleS1986

New member
"Telewizor nowy ---Sprawdzony Fabryczne Folie" .... tylko co według nich znaczy "nowy" oraz "sprawdzony" ?
Bo na zdrowy chłopski rozum "nowy" to znaczy nigdy nie odpakowany i nie uruchomiony. a "sprawdzony" to już budzi jakieś podejrzenia.


Pytałem. To znaczy iż TV był wyciągnięty z kartonu w celu pokazania go klientowi. Tylko tyle. Miał posiadać wszystkie folie zabezpieczające. Miał, ale pościągane i wrzucone na dnie kartonu, styropianowych ramek zabezpieczających po bokach na matrycy tez nie było, karton wyglądał jakby leżał nie wiadomo ile w piwnicy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry