Samsung QLED Q6F (65Q6FNA 2018) Najlepsze ustawienia

pietas

New member
Witam

Tak jak w temacie , czy posiada ktoś info do najlepszych ustawień do tv samsung 65Q6FNA 2018 na:

Zwykła Tv sdr
Movie SDR ,HDR
Game SDR, HDR

Wcześniej miałem 55ks7000 , podświetlanie panelu miałem na 6 w sdr ładnie wszystko wyglądało , hm czy w q6fna podświetlanie matrycy ma być na takich wysokich poziomach jak jest oryginalnie ? hmm nie mogę nic konkretnego znaleźć z ustawień jak to było do ks7000 pełno :((((

Z góry dzięki za pomoc !!!

Pozdrawiam
 

Nestoranto

New member
Witam

Tak jak w temacie , czy posiada ktoś info do najlepszych ustawień do tv samsung 65Q6FNA 2018 na:

Zwykła Tv sdr
Movie SDR ,HDR
Game SDR, HDR

Wcześniej miałem 55ks7000 , podświetlanie panelu miałem na 6 w sdr ładnie wszystko wyglądało , hm czy w q6fna podświetlanie matrycy ma być na takich wysokich poziomach jak jest oryginalnie ? hmm nie mogę nic konkretnego znaleźć z ustawień jak to było do ks7000 pełno :((((

Z góry dzięki za pomoc !!!



Pozdrawiam


Coś takiego znalazłem prawda pod 7:

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q7fn-q7f-q7-2018/settings
 

pietas

New member
Hej , pokalibrowałem go w miarę fajnie , podam ustawienia , niestety po paru dniach zaczęły się problemy z TV i poleciał na serwis :(((( tylko wróci , mam nadzieje z nowym panelem, to działamy...
 

pablolite

New member
Witam,

TV: QE65Q6FNA

Przyznaję się bez bicia, że trochę grzebałem w menu serwisowym przy funkcjach ADC/WB i sprawdzałem ich wpływ na obraz.
Niestety nie pomyślałem, żeby zrobić sobie zdjęcie "domyślnych", bo byłem przekonany, że przywrócenie ustawień fabrycznych załatwi sprawę.

Teraz nie wiem jak przywrócić wartości domyślne. Czy jest jakaś dobra dusza, która poratuje wartościami fabrycznymi tych opcji MENU?
Przy wyłączonym TV, wciskamy kolejno INFO MENU MUTE POWER.

W linku aktualne ustawienia (bez spacji):
http s://photos.ap p.go o.gl/k1CNxA8LnykvY5E79

Pozdrawiam,
Paweł
 

pablolite

New member
Poradnik to nie moje dzieło, coś pomyliłeś :)

Jeżeli chodzi o menu serwisowe to nie ma słowa w instrukcji, że wejście w tryb serwisowy grozi utratą gwarancji. Mówiłem też o tym na infolinii i też nic nie mówili, więc nie wiem na jakiej podstawie miała by wygasać gwarancja. W końcu jak kalibrują TV to też w to menu wchodzą :)
 

mongoose

New member
Ok, cos pomieszalem

O menu serwisowe dopytuje bo muszę zmienić ustawienia regionalne, a widziałem sporo wpisów, że to się wiąże z utratą gwar.
 

pablolite

New member
Był u mnie wczoraj serwisant, który też wchodził w menu serwisowe i nic o utracie gwarancji nie mówił.
Niestety nie potrafił przywrócić ustawień fabrycznych i przyjedzie za tydzień raz jeszcze... pewnie z nową płytą główną.
 
Do góry