samsung qe80a tryb gry

Rachet

Member
Witam
Po włączeniu konsoli telewizor automatycznie uruchamia tryb gry i fajnie, ale po wyłączeniu konsoli telewizor nie wraca do poprzednich ustawień obrazu w menu systemu, tylko dalej wyświetla obraz w w trybie gry.
Otworzenie aplikacji streamingowej , np.hbo tez nic nie zmienia, dopiero włączenie filmu przestawia tryb obrazu na inny. Jest to dość upierdliwe i męczące zwłaszcza po zmroku, kiedy wybieram sobie co obejrzeć, a obraz w tym czasie daje mocno po oczach.
Pytanie brżmi, czy tak ma być, czy to jakiś błąd? Telewizor był przywracany do ustawień fabrycznych, najnowsza wersja softu, sprawdzane na każdym HDMI.
 

Rachet

Member
Nic nie skopałem:) Mam konsole PS4. Poprzedni telewizor to był Philips na androidzie. Po wyłączeniu konsoli telewizor wyłączał też automatycznie tryb gry i menu wyświetlało się w innym trybie niż gra. Tu rozumiem jest inaczej, trzeba najpierw przeklikać się do źródeł i wybrać TV, wtedy telewizor zmieni tryb na standardowy. Trochę to dla mnie bez sensu bo nie posiadam kablówki, satelity ani naziemnej, co zresztą zaznaczyłem przy instalacji telewizora. No ale widocznie taki urok Tizena, zgadza się:)?
 

Rachet

Member
Dobra, problem rozwiązany:) Napiszę co i jak, być może przyda się komuś w przyszłości. Winna była konsola PS4, która przynajmniej u mnie miała w ustawieniach systemu nieodznaczoną opcje "włącz połączenie z urządzeniem HDMI" Na innych konsolach pewnie ta opcja nazywa się inaczej, ale o te ustawienia chodzi.
 
Do góry