Samsung QE65Q77AAT Q77A- zniekształcenie obrazu / ciemne sceny / kompresja

Menesik87

New member
Cześć,
Nie znalazłem nigdzie podobnego problemu, więc zwracam się z pytaniem do Was. Podczas odtwarzanie materiałów z YouTube i Netflix na telewizorze Samsung QE65Q77AAT co jakiś czas (zawsze na tych samych scenach i w tym samym momencie) pojawiają się dziwne zniekształcenia obrazu na czarnych i ciemnych scenach. W większości przypadków problem ten jest widoczny na czarnych pasach u góry i na dole ekranu, jednak czasem jest to też środek ekranu. Nie ma to nic wspólnego z cloudingiem, który oczywiście w tym modelu też występuje.

Żadne ustawienia obrazu nie eliminują tego problemu. Reset ustawień do fabrycznych niczego nie zmienił. Ustawienie jasności na zero zmniejsza problem ale całkowicie go nie eliminuje. Problem jest widoczny za dnia ale zdecydowanie uwydatnia się w zaciemnionym pomieszczeniu. Tylko ustawienia kolorów na skalę szarości (kolor na wartość zero) eliminuje problem (lub powoduje, że staje się on niedostrzegalny).

Podobnego zjawiska nie zaobserwowałem na telefonie, laptopie, monitorze i innych telewizorach Samsunga odtwarzając te same materiały. W związku z tym pytanie czy ktoś z posiadaczy tego telewizora może potwierdzić, że "ten model tak ma" czy może jednak coś w telewizorze nawaliło. Serwis samsunga oczywiście zrzuca problem na "zewnętrzne aplikacje" i ich odpowiedzialność za ten problem.

Dołączam zdjęcia potwierdzające ten problem.

20220516-234600.jpg

20220516-235734.jpg

20220517-234350.jpg

20220517-235103.jpg

20220517-235151.jpg

20220518-103441.jpg

20220518-105556.jpg

20220518-105604.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale zdjęcia nie weszły.
Wyślij proszę na PW - to je dokleję, bo nie wiemy w czym problem.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Aż mi się przypomniały problemy z Philipsem 8535... Hehe
Zdjęcia zapewne trochę przekłamują, ale porządnie zrobiona kalibracja obrazu powinna tu pomoc.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Menesik87

New member
kiki - zdjęcia chyba załadowały się poprawnie, ale jeśli nie, to wysłałem linki do Ciebie na priv.

Początkowo podejrzewałem że to słaba kompresja w połączeniu z nienajlepszym ekranem, ale na żadnym innym ekranie nie jestem w stanie uzyskać takiego samego efektu. Zdjęcia oczywiście trochę "podkręcają" problem, ale w nocy nie da się tego oglądać. Clouding w tym TV przy tym problemie to pikuś :)

Najbardziej interesuje mnie czy ktoś inny z tym TV zauważył podobny problem.
 
Do góry