Samsung QE49Q60R vs QE49Q67RAT, czy jest różnica

KofanPL

New member
Witam wszystkich,

Tak się złożyło, że przyszedł czas na wymianę mojego starego Samsunga (UE46ES6800) i padło na model z serii Q60. Jestem ograniczony wymiarami ściany (113 cm) i dlatego większe ekrany nie wchodzą w grę. Telewizję oglądam z odległości ok 2,5 metra i siedzę na wprost TV. Głównie są to materiały Netflix oraz z kablówki. Oglądam wieczorami, więc wydaje mi się, że jasność nie musi być specjalnie wysoka.

Wydawało mi się, że w tej serii jest jeden model ale trafiłem na dwa. Różnią się ceną, PQI, kolorem ramki i może czymś innym.

QE49Q60R - 2449 pln
QE49Q67RAT - 2690 pln


Proszę o poradę który byście doradzili i dlaczego.
Dziękuję !
 

mpDante

Member
Bez reklam
Podejrzewam, że poza kolorem/stopką nie będzie innej różnicy. Sprawdź jeszcze Sony 49XG9005... podobno to samo co 56XF9005, więc lepszy wybór od Q60.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To akurat słaby wybór.
Jeśli Samsung to Q70.
A ile masz max kasy ?
Na czym Ci najbardziej zależy ?
 

marcin55555

New member
z tego co wiem q60 w 55 calach ma inną ciemniejszą matrycę niż q67 i q64, plus 49" nie mają 100hz matrycy, w sieci nie ma niestety żadnych testów 49', oba modele różnią się też pilotami q67 ma metalowy a q60 plastikowy
 
Ostatnia edycja:

KofanPL

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi !

Zdaje się, że faktycznie różnice między jednym a drugim to kolor ramki i nóżek. Już kupiłem QE49Q67RAT i wygląda OK. Tylko OK w porównaniu do poprzednika, nie ma przepaści ani efektu WOW.

Ostatnio przechodziłem obok czegoś oznaczonego jako UE50RU7472U dużo tańszego niż to co kupiłem i ciekawy jestem na ile ten się różni od zakupionego egzemplarza ;)

pozdrowienia i zdrowia wszystkim !
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
A praktycznie niczym ! Te "kropki kwantowe" naprawdę trudno zauważyć. A za takie bzdety jak ambient czy bixby dopłacamy a nie używamy. W sumie Q60 to tylko namiastka luksusu. Q70 natomiast ma za to tak dynamiczne "globalne wygaszanie" że ciemne sceny to czarne sceny. Tak że RU7472 może być złotym środkiem.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Jeżeli już to RU8002 mógłby być porównywalny do Q60... kropki kwantowe są od poszerzenia palety kolorów, więc jakbyś chciał je zauważyć?

Druga kwestia, to RU7472 najprawdopodobniej będzie na matrycy 50Hz...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To przecież wystarczy kasy na 55Q70 . Masz w specjalnej cenie dla niebieskich i to z pakietem.
 
Do góry