Samsung Q80 + PS5 + Marantz SR6007 + PC + Kodi + dekoder

Dallas

New member
Cześć,

Serdeczna prośba o pomoc w podłączeniu zestawu, tak żeby wycisnąć z TV i PS5 jak najlepszą jakość i żeby reszta działała :)

Samsung Q80 + PS5 + Marantz SR6007 + PC + Media Player (Kodi) + dekoder CANAL+


Z poprzednim TV Panasonic (FullHD), resztę sprzętu miałem podłączoną do amplitunera, do poszczególnych portów hdmi. Amplituner z TV i wszystko śmigało. Ale podłączając w ten sposób Q80 nie mam 4k.


Próbowałem podłączyć tak:
1. PS5 bezpośrednio do Q80 do portu hdmi 4
2. Q80 z portu hdmi 3 (eArc) do amplituner portu eArc
3. PC, Kodi, dekoder do poszczególnych portów hdmi w amplitunerze

W ten sposób, po hdmi 3, niestety nie uzyskuje obrazu na Q80 dla PC, Kodi, dekodera.


Czy da się ten zestaw połączyć tak żeby uzyskać na ps5 4k + dźwięk z amplitunera + reszta sprzętu z dźwiękiem też z amplitunera?


Pozdr,
 

miroski

Member
Bardzo niejasno to opisane. Nie masz rozdzielczości 4K z konsoli wpiętej bezpośrednio do TV? Nie masz rozdzielczości 4K na TV z urządzeń wpiętych do amplitunera czy nie ma w ogóle obrazu? Ten amplituner to na pewno SR6007 z 2012r. bo piszesz o eARC, którego ten model nie ma? Nie ma też HDCP 2.2 co może mieć znaczenie. Na początek sprawdź czy w TV masz porty HDMI przełączone na UHD. W amplitunerze też poszukaj opcji związanych z 4K, włącz lub wyłącz skalowanie do $K. Kable HDMI masz w miarę nowe?
 

Dallas

New member
Hej,

Dzięki za odpowiedź.

Przepraszam za chaotyczny opis ale próbowałem już na różne sposoby i nie wiem jak to jasno opisać:/ spróbuje jeszcze raz.


Zestaw:
Samsung Q80 + PS5 + Marantz SR6007 + PC + MediaPlayer + dekoder CANAL+


Cel:
1. chce uzyskać obraz z PS5 w 4K i dźwięk 5.1 z kolumn podpiętych do aplitunera.
2. dodatkowo chce aby pozostałe urządzenia tj. PC i MediaCenter też miały obraz na TV (wystarczy full HD) i dźwięk z kolumn. Mam je teraz podpięte bezpośrednio do amplitunera, nie wiem czy tak powinno być...


Testowane rozwiązania:
1. Przy konfiguracji: PS5 do hdmi 4 w TV - jest obraz w 4k i dźwięk z TV

2. Przy konfiguracji: PS5 do hdmi4 w TV -> z TV hdmi3 (eArc) do amplitunera do hdmi monitor1 (Arc) + aktywowane porty hdmi w TV - nie mam w ogóle obrazu. Ani z PS5 ani z PC i MediaCenter. Pojawia się tylko dźwięk.



Mam na wyposażeniu tylko jeden kabel hdmi 2.1 podłączony do portu w TV hdmi4. Pozostałe kable w miarę nowe ale nie są na pewno 2.1

Włączenie skalowania rozdzielczości do 4K w amplitunerze nic nie daje.
 
Ostatnia edycja:

miroski

Member
Wszystko powinno działać, nawet z tym nie najnowszym aplitunerem. Coś jest skopane w ustawieniach. Spróbuj po kolei małymi krokami. Zresetuj amplituner do ustawień fabrycznych. Wyłącz urządzenia z sieci i rozłącz kable. Najlepszym kablem (HDMI od PS5) połącz TV z ampitunerem (eARC -> monitor1). Ustaw wyjście dźwięku w TV na HDMI. W amplitunerze sprawdź ustawienia HDMI Control, ma być "on" i Control Monitor - wybierz "monitor1". Włącz jakąś aplikację np. YT i sprawdź czy leci dźwięk po ARC (TVaudio na pilocie). Jeżeli będzie ok. podłącz PS5 do TV i też sprawdź czy jest dźwięk po ARC. To na razie tyle, napisz jak poszło.
 
Do góry