Samsung Ps50C530

antos1

New member
Ps50c530

Mam ten telewizorek od dwóch tygodni i jestem baardzo zadowolony, żadnego buczenia, słuch mam na to raczej wyczulony (ortodoksyjne audiofilstwo powyżej przeciętnej:) słyszę jeszcze do ok 16 khz badałem :) do tego zakresu cisza...widać trafiłem cichy egzemplarz. Uzywam N`ki, po ustawieniach znajomego, obraz raczej bez uwag, w HD niesamowite wrażenie obecności, wada pozostawanie cienia po oglądaniu mniejszych formatach obrazów, sprawa pomijalna gdyz ustepuje krócej niż po minucie.
Pokój malutki ok 14 m2 oglądam z ok 3 mertów..trudno było się przyzwyczaić po przesiadce z 28 calowego SD:)
Podłaczony jest też tuner SD Fergusson po kablu euro, obraz zaskakująco dobry przy sygnałach najlepszych stacji niemieckich i jak się zdarzy albo Bóg da polskich ;)
Zauwazyłem rwanie się obrazu z N`ki na niemieckich kanałach HD ARTE, ZDF, i testowym. Na Polskich efekt ten nie wystepuje.
Czy zalezy to od TV czy jest to sprawa bitrejdu ? ew od czego to zalezy?

Moje ustawienia:
tryb standartowy:
podświetlenie 14
kontrast 90
jasność 40
ostrość 50
kolor 44
ustawienia zaawansowane:
tonacja czerni - ciemniejsza
kontrast dynamiczny - niski
gama 0
kolory - orginalne

opcje obrazu:
ton kolorów normalny
podświetlenie czermi HDMI - niski]
tryb filmowy - auto 2.
Proszę o jakies inne propozycje ustawień.
Pozdrowienia. :hmm:
 

kuma85

New member
a ostatnio zauważyłem dziwny objaw. Telewizor sam mi się włącza i po sekundzie wyłącza. Już któryś raz to zauważyłem. TV "pyknie" (bez melodyjki) pokaże się szary ekran i po sekundzie wyłączy (również bez melodyjki) Tak się zastanawiałem czy nie jest włączona opcja "automatycznego włączania" ale po pierwsze nie uruchamiałem jej (zresztą nawet nie wiem czy ten model ma taką funkcje) a po drugie tv praktycznie od razu się wyłącza. Spotkał się ktoś z czymś takim?
 

Pykac

New member
Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego proszę o wyrozumiałość.
Mam tai problemik gdyż jestem posiadaczem tego telewizorka czyli c530, i męczy mnie brak polskich znaków w napisach filmów i tu nasuwa się moje pytanie czy jest jakaś aktualizacja kodeków czy coś, żeby ten telewizor czytał polskie znaki?? oraz jak sprawdzić wersje oprogramowania żeby np. zorientować się na stronie producenta czy nie ma jakiś aktualizacji
 

cactusek

New member
Bez reklam
Jestem wyrozumiały dlatego napisze ci tylko żebys przeczytał wątek o C550 i na pewno znajdziesz tam mase postów na ten temat.
 

tony1971

New member
WITAM, jestem pierwszy dzień na forum,mam ten model samsunga od 2tyg.,nie mogę sobie poradzić z usb,filmy z usb odtwarza z ciemnymi pasami w pionie,próbowalem wszystkie rodzaje plików ale zawsze to samo,tylko te pasy pojawiają sie co kilka sekund,może to wina pendrajwa,ale próbowałem z 2 roznych.pomocy
 

arbuzik1992

New member
mam ten telewizor juz od pół roku jestem zadowolony jedynie co moge powiedizec negatywnego to ze przwijanie zdjęc z pena jest strasznie powolne noi to ze nieraz zosrtaje logo z poprzedniej stacji jak długo oglądam dany program ale tak to bez zarzutów kolory bajka obraz mam z nki full hd i bluray śmigaja super tak smao kanały sd i tez mam ze czasmi tv mi sie sam włąncz i po jakis 30 sekundach wyłancza i nie wiem czym to jest spowodowane ale jakos mi to nie przeszkadza dałęm za niego wtedy jakies 2900 w neo24 teraz tylko jest o 300 zł tańszy a zastanawiałęm sie nad szarpem ledem ale wybrałęm tego samsunga i jestem zadowolony bo oszczednąsc 2k i jest super wszystko wielkosc ma znaczenie :) pozdrawiam
 

markos17

New member
Szybkie pytanie:
Czy adapter wifi Samsung WIS09ABGN będzie współpracował z PS50C530 ?

-----------------------------------------------------------------------
EDIT
odp. z Samsunga:
Telewizor o modelu PS50C530 nie będzie współpracował z adapterem sieci
WiFi WIS09ABGN. Telewizor nie jest przystosowany do podłączenia takiego
adaptera oraz możliwości połączenia z siecią.
 
Ostatnia edycja:

js3

New member
Witam
Postanowiłem odświezyc wątek - bo mam kilka pytań. Używam PS50C530 z wgranym oprogramowaniem T-TDT5DEUC-1011.1

1. Pierwsze pytanie - co nowego w porównaniu z moim softem jest w obecnej wersji T-TDT5DEUC-1024.1
po prostu czy warto wgrac nowe oprogramowanie czy tak właściwie niewiele wnosi?

2. Drugie pytanie czy jest szansa na odtwarzanie płyt z zewnętrznego odtwarzacza DVD podpiętego do USB

3. Trzecie i najważniejsze pytanie czy jest jakakolwiek szansa na odtwarzanie na tym telewizorze filmów z laptopa po WiFi. Czy programowo mozna dograć taką funkcjonalność. Czy można to zrobić poprzez złacze USB, moze wejście LAN jest jakoś dostepne .......????
 

kobolko

New member
Witam wszystkich.
Jestem tu raczej sporadycznie i jeszcze rzadziej zabieram głos :) Niemniej jednak od 2 lat jestem posiadaczem c530 i chciałem nieco odświeżyć temat.
Co do problemu brzęczenia nie chcę się wypowiadać - percepcja tego zjawiska, jak już wielu tu zauważyło - jest wysoce osobnicza. Jedno tylko słowo w sprawie osławionego "flickera". Otóż, jak których z kolegów gdzieś pomiędzy wierszami któregoś z postów słusznie zauważył, telewizor automatycznie obniża poziom czerni przy niewielkiej ilości elementów jasnych na ekranie (czyli innymi słowy, jeśli scena robi się ciemna, następuje przyciemnienie ekranu - przy dużym kontraście czarny będzie czarniejszy, niż przy ciemnych scenach, gdzie oko szybko przyzwyczaja się do ciemnego, stąd może funkcja "dodatkowego" obniżenia poziomu jasności). Jak każdy tego typu układ ma swoją wartość progową, przy której włącza się lub wyłącza. Jeśli "zawartość" sceny na ekranie oscyluje średnią jasnością składowych wokół tej wartości progowej - następować będzie migotanie. To taka moja teoria.

A ja w zasadzie w innej sprawie. Otóż mam pytanie w dwóch kwestiach: przy sygnale z n-ki pociągniętym po HDMI w ustawieniach "zaawansowanych" obrazu mam możliwość określenia poziomu "czerni HDMI" (normalny/niski). Jednak kiedy puszczam sygnał z BD, również po kablu HDMI (a więc sygnał powinien być równoważny dla ntv) - ta opcja staje się niedostępna, niezależnie od trybu obrazu (dynamiczny, standard czy film). Zrozumiałbym, gdyby działo się to tylko przy odtwarzaniu filmów DVD z odtwarzacza BD, ale dotyczy to również filmów BD. Czy tak ma być, czy ja gdzieś powinienem coś sprawdzić?
I druga sprawa - wiem, co wszyscy sądzą o wchodzeniu w menu serwisowe, dlatego chciałbym poruszyć temat ewentualnej zmiany modelu z 530 na np 6500. Teoretycznie mógłbym uzyskać dostęp do funkcji "cinema smooth" i zdaje się jakiejś opcji poprawiającej obraz z DVD.
Warto?
 
Ostatnia edycja:
Do góry