Samsung PS50B650 vs. Panasonic TX-P50S10E

demografik

New member
Zastanawiam się nad jednym z modli jak w temacie.
Widziałem podobny model Panasa w sklepie na jakimś źródle BR, obraz bardzo mi się podobał. Myślę, że pod tym względem oba będą podobne. Cena też podobna lekko ponad 5tys w sklepie o którym myślę.
Co więc powinno przesądzić o wyborze jednego lub drugiego?
Widziałem pilota do Samsunga u znajomych którzy mają jakiś wysoki model LCD i jest całkiem znośny. Nie wiem jak pilot od Panasa wygląda(może ktoś ma foto?) ale to też ważna sprawa przy korzystaniu z TV.
Obecnie posiadam jakiś model LCD LG 37" i od ponad 2 lat sprawdza się świetnie ale powędruje do sypialni. Dużą zaletą obecnego LG jest fajne skalowanie obrazu w trybie TV czyli SD. Fajnie potrafi rozciągnąć obraz i pozbyć się czarnych pasów na filmach. Oczywiście łatwo tą funkcję wyłaczyć kiedy obraz jest w trybie 16:9 i pasy są wymagane. Niestety po wybraniu źródła innego np. HDMI skalowanie już nie działa... Korzystając więc z tunera cyfrowego Multimedii nie mam możliwości skalowania obrazu i to mnie strasznie denerwuje. Obraz da się skalować w samym tunerze ale niestety ta opcja działa na nielicznych kanałach( w zasadzie tylko na HD).
Chciałbym aby mój nowy TV umiał skalować normalny antenowy sygnał ale i ten z innych źródeł róznież i robił to poprawnie.
Ważna jest też dla mnie dobra kontrastowa czerń w obrazie której teraz bardzo mi brakuje...

Co do pozostałych rzeczy:
- oglądam TV z ok. 4m czasami bliżej z fotela ale nie mniej niż 3m.
Czy 50" będzie ok czy może nie przepłacać i wybrać 46?
- sygnał z tunera TV cyfrowego ale czasami też kanały których nie ma przez tuner czyli zwykły analog, kilka kanałów HD(NG HD, Polsat Sport, C+, HBO, FilmBox czy Discovery), oprócz tego po HDMI mnóstwo filmów z komputera w standardzie matroski czyli .mkv 720p i czasami 1080p i to chyba najważniejsza rzecz - za jakiś czas pewnie będzie jakiś odtwarzacz BR
- pokój dość słoneczny od południa ale z dobrymi roletkami, najwięcej oglądam jednak po zmierzchu
- byłoby miło gdyby TV umiał odtworzyć DVIXy z napisami a już .mkv to byłoby idealnie ;)

Co byście polecili z moich propozycji? A może jakiś inny model albo w ogóle z innej stajni np. od LG?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
 
Do góry