Samsung NU8042 + Shield TV Pro + Yamaha YAS-107

Dobry wieczór, mam do Was pytanie bo jestem dość zielony w tym temacie a bardzo spodobała mi się wizja obsługiwania wszystkiego jednym pilotem (tym od Nvidii shield)

Jak to powinienem podpiąć,żeby wszystko dało się sterować pilotem od Nvidii + tak podpiąć,żeby wszystkie możliwe kodeki audio mi działały a także duże bitrate'y bo często z Plexa oglądam filmy HEVC 4K HDR wazące po 100GB każdy (a tam dźwięk też swoje waży bo jest dobrej jakości) ?

Obecnie mam to rozwiązane tak,żę
Shield - TV za pomocą hdmi
Yamaha do TV za pomocą kabla optycznego
w ustawieniach Shield TV wprowadziłem (IR) soundbar yamaha i działa

No i kwestie są dwie
1. Nie wiem jak w takim przypadku wygląda kwestia kodeków - czy wszystkie działają poprawnie
2. Denerwuje mnie to ,że Yamaha ma pilota na podczerwień przez co muszę w odbiornik podczerwieni celować co jest mocno niepraktyczne jak robię to z jakiegoś zakamarku salonu np. z za stołu.
Czy można to jakoś inaczej podpiąć ,żeby sterowanie głośnością odbywało się poprzez TV? zanim miałem Shield tv i oglądałem wszystko na wbudowanym Tizenie to sterowałem głośnością Yamahy z poziomu pilota od Telewizora (który pomimo,że też jest na podczerwień to ma o wiele lepszy zasięg) i było to wygodne.
No chyba,że jest jeszcze jakiś inny sposób podpięcia tego (yamaha bezpośrednio do Shielda?)
 

slawkor

Member
Bez reklam
Najlepiej byłoby spiąć Soundbar z tv za pomocą hdmi przez hdmi arc,
Ale , żeby bezstratne kodeki dźwieku były obsługiwane to musiałbyś podłączyć nvidię do soundbara przez hdmi a soundbar do tv przez hdmi arc, oczywiście kablem hdmi min. 2.0b.
Można też podlączyć nvidię do tv przez hdmi a tv spiąć z soundbarem przez hdmi arc, ale wtedy nie przejdzie kodek DTS bo tv go nie obsługuje przez passtrough.
 
Do góry