Samsung lub inny za 3500-4000zł

piotr_jaa

New member
Poszukuję TV 55cali raczej FullHD - chyba że rozsądne 4k w tych pieniądzach się dostanie.

Ogólnie zastanawiałem się nad Sony KDL55W755C ale szukam alternatywy bez androida.
Matryca 120Hz oczywiście wymagana, zależy mi najbardziej na dobrej jakości obrazu! odtwarzaniu filmów z dysku lub po kablu, połączeniu WiFi z laptopem, telefonem, korzystanie z YT, ipli itp., inne opcje tv uważam za dodatki, które nie grają większej roli. A dokładne info poniżej:)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3,0m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? najczęściej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? będzie wisiał na ścianie
6.Jak słońce świeci w pokoju ? popołudniu wpada oświetlając kanapę, z której będzie oglądany TV, ekran raczej w kącie
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stare pudło
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? SmartaTV, WiFi, standardy
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? póki co naziemna telewizja
10.Jakie urządzenia ? Laptop przez WiFi, później również amplituner
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, filmy z dysku zewnętrznego lub po kablu HDMI
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie str internetowe, częściej YT, ipla, VOD itp., fajnie by bylo jak by odtwarzal filmy np z cda - obsługa HTML5 i Java
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie zamierzam
16.Preferencje co do marki ? jestem otwarty na propozyjce
17.Preferencje co do wielkości ? 55cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? jak się długo przełączają programy - długa przerwa
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po równo
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 4000zł ale lepiej mniej:)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D nie potrzebne

Dajcie jakieś jakieś propozycje:)
 

Kristoferus_pl

New member
Powinieneś rozważyć UE55J6200 i UE55j6300 Curved od Samsunga. W tym przedziale cenowym zdecydowanie przewyższają konkurencję.

Wysłane z mojego LG-D855
 
Do góry