Samsung LED UE46D6000 - problem z białą poziomą linią

ps3seth

New member
Witam,

Przejrzałem forum i nie udało mi się znaleźć nic co by mogło pomóc mi w zidentyfikowaniu mojego problemu.
Od niedawna posiadam telewizor Samsung UE46D6000 i zaraz po zakupie wystąpiła wada fabryczna związana z uszkodzeniem matrycy. Po kilku tygodniach dostałem telewizor z wymienioną matrycą i zaobserwowałem efekt, którego nie było przed wymianą. Mianowicie w ok 3/4 ekrany, w jego górnej części pojawia się szara linia widoczna szczególnie podczas scen dynamicznych, które wymagają wyświetlania obrazu od góry do dołu. Jest to dość wyraźnie widoczne podczas grania na ps3 albo xbox360 jeżeli poruszamy analogiem w góre i w dół.
Podczas normalnego użytkowania TV: telewizja n, BD albo USB, też ten efekt jest widoczny. Najbardziej jest odczuwalny w scenach z szarym kolorem lub też pomarańczowym. Próbowałem wielu ustawień: bez Montion Plus, tryb Gry itd itp. Efekt dalej jest widoczny.

Mam kilka pytań w związku z tym:
1. jak sprawdzić jaka matryca została wymieniona?
2. czy wymieniana jest matryca zawsze o tym samym typie?
3. jeżeli nie to czy typ matrycy został zmieniony w momencie jej wymiany w menu serwisowym? jak to sprawdzić? czy serwisanci nie popełnili jakiegoś błędu?
4. czy ktoś z was ma podobny problem? jeżeli tak to proszę o pomoc,
5. czy tak ma prawidłowo pracować telewizor tej serii?
6. czy możliwe iż jest to efekt "frame interpolation" i że jest aż tak widoczny?

Dzięki z góry za informację.
 

ps3seth

New member
Pytam bo chciałem się upewnić czy czasem nie jest to efekt działania "scanning backlight system"? Jak przesuwa się obraz na płaszczyźnie poziomej tez widoczne są drobne linie coś na zasadzie "line bleed", natomiast ta szara/przezroczysta linia jest widoczna podczas przesuwania obrazu od góry do dołu. I jest ona dosyć gruba ok 5-10 cm.
 
Do góry