Samsung LE46B620

Luku11

New member
Witam!

Dziś przysłano mi zamówiony TV Samsunga LE46B620. Jedna z pierwszych czynności, które wykonałem, było podpięcie pendrive'a z filmem w .avi i kilkoma zdjęciami. I tutaj nastąpił pierwszy, wielki zawód - zdjęcia widzi, divx'a nie.
Proszę o pomoc, czy chodzi o wymianę softu, czy jestem skazany na płyty?
sad.gif


Pozdrawiam,
Łukasz

PS. Czy to możliwe, że szwagier, który kupił Samsunga 40 cali z V serii (LE40B5xx - nie pamiętam, który numerek dokładnie) może odtwarzać divxy z pendrive?
 

Luku11

New member
vandel napisał:
trzeba wlaczyc w menu serwisowym na model 650 i wtedy chdza filmy na usb. modele od 620 w dol nie obsluguja filmow i z usb i hdd
Witam, za odpowiedz!
Mogę prosić o wskazówkę, jak to zrobić?
 
Ostatnia edycja:

krompek

New member
była juz o tym mowa dla przypomnienia :
1 wchodzimy w menu serwisowe: na wyłączonym TV z pilota wciskamy info, menu, mute, power.
2.wchodzimy w 'Control' - potem w 'Sub Option'
3 ustawiamy WISELINK MOVIE z OFF na ON, to samo z WISELINK WRITE, i HIGH devi.
4 gasimy TV z pilota.
Wszystko chodzi bez problemu po przejsciu na USB pojawia sie oprócz "foto" "movie" sprawdzone.
UWAGA niestety jakakolwiek ingerencja w menu serwisowe jest jednoznaczna z utratą gwarancji niektórzy o tym nie wspominają.A można miec niekiedy niemiła niespodziankę.
 

Luku11

New member
Raz jeszcze dziękuję za pomoc, wszystko gra! Ale pojawił się jeszcze jeden problem :/
Po około miesięcznym użytkowaniu tego TV (Samsung LE46B620) zwróciłem uwagę, iż po lewej stronie (lewy głośnik/głośniki) prócz dźwięku słychać coś w rodzaju głośnego charczenia (na kształt tego, jakie wydają niekiedy samochodowe głośniki, jak za bardzo się podgłośni). Nie potrafię opisać lepiej tego dźwięku - coś a'la szum, charczenie, skrobanie itp. Naturalnie, im głośniej jest ustawiony volume, tym głośniejszy jest ten dźwięk.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki i pomoc, telewizor jest prawie nowy, a tutaj taka kicha :/


Pozdrawiam,
Łukasz
 
Ostatnia edycja:

vandel

New member
w nowym frimware nie działa powyższy sposób trzeba wybrac model b650. co do tego dzwieku to mysle ze pozostaje tylko serwis.
 

krompek

New member
Gzieś czytałem o halasujących obudowach w Samsungu coś o wibracjach przenoszonych z głośników na poluzowaną obudowe może to nie sam głośnik.

A na marginesie jeśli pozostanie Ci tylko serwis, a zmieniałeś coś w menu serwisowym i boisz sie o gwarancje to może zrób upgrade firmwarwe(to jest dopuszczalne) prawdopodobnie nikt nie wyczai ze zmieniałeś coś w menu serwisowym poprzedniego softu.Jednak może w tej kwestii niech sie wypowie jakiś fachowiec.
 
Ostatnia edycja:

2155424

New member
Samsung LE46B620 i LE46B650

witam,
planuję kupić Samsunga, może mi ktoś doradzić czym różni się model LE46B620 od LE46B650, i czy warto dopłacić tę różnicę?
 

krompek

New member
Sam zastanawialem sie nad tymi telewizorami i bylem juz zdecydowany na 650 jednak po wizycie w sklepie wybralem 620.Glównie ze wzgledu na krystaliczna powloke 650-tki.Niestety ekran tego modelu o wiele bardziej odbija swiatlo a ja mam bardzo doswietlony salon i nie chcialem ogladac go w telewizorze.Jestem naprawde zadowolony z wyboru.
Jesli chodzi o róznice to mozna wejsc na strone Samsunga i porównac oba modele dokladniej.A tak z mojej wiedzy to 650 ma wspomniany ekran tak zwany Ultra Clear jak dla mnie na minus choć daje on lepszą głebie kolorów .650 ma troszke lepszy procesor obrazu oraz kilka bajerów: PiP ,Internet@TV (można przeglądać niektóre serwisy internetowe bez komputera choć chodzi to wszystko strasznie wolno) oraz domyślnie odtwarza filmy przez USB bez żadnej ingerencji w menu.Jednak ja oglądając te TV w sklepie różnicy zasadniczej w jakości obrazu nie wychwyciłem może 650 ma minimalnie lepszą czerń .Sam kupiłem 620 i jestem bardzo zadowlony.Jeśli jednak miejsce w którym oglądasz telewizor nie jest aż tak doświetlone bierz 650 różnica w cenie nie jest aż tak wielka .Poczytaj sobie tu na forum jest dość sporo o tych modelach.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=41148 lub http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38446
 
Do góry