Samsung LE40C650 + BR BD D5300 = haczy obraz

aleksanderro

New member
Witam, mam mały problem. Podczas odtwarzania filmów na br (filmy oryginalne: Avatar, Anioły i Demony) co jakiś czas obraz przychacza, jest to mniej więcej półsekundowe wstrzymanie.
Sprzęt to budżetowe br samsunga model bd d5300 podłączony o hdmi z amplitunerem Yamaha rxv 371 i z amplitunera HDMI do telewizora Samsung LE40C650.

Wczoraj podłączyłem BR bezpośrednio po HDMI pod TV i nadal jest haczenie , może delikatnie krótsze ale to może być moja autosugestia.

Nie wiem czy może to wina TV czy odtwarzacza BR? Proszę o jakieś sugestie.
 

Singularity

New member
wydaje mi się, że to może być wina motion plus (czy jak to się tam nazywa w naszych tv), włącz tryb gry na tym porcie HDMI, którego używasz do oglądania i zobacz wtedy.
tryb gry włączasz: ustaw na właściwym HDMI aktywne źródło sygnału, włącz sprzęt (player albo przez kino obojętne) a potem
menu, zakładka ustawienia (4 od końca)/ ogólne/ tryb gry na włączony, potem kilka razy return na pilocie.

Kabel HDMI, jeśli nie jest uszkodzony raczej nie ma wpływu na sygnał, więc IMO albo to co podałem wyżej albo problem z playerem lub w ostateczności z TV.
 

aleksanderro

New member
Tryb gry włączyłęm, ale za bardzo nie wiem o co chodzi z tym aktywnym źródłłem sygnału, włącz sprzęt (player albo przez kino obojętne) a potem
menu, zakładka ustawienia (4 od końca)/ ogólne/ tryb gry na włączony, potem kilka razy return na pilocie.
Smiało możesz mi to bardziej łopatologicznie wytłumaczyć.
 
Do góry