Samsung LE19R71BX

Status
Zamknięty.

marbc

New member
Mam taki problem. Kilka dni temu w szale poświątecznych promocji kupiłem żonie do kuchni telewizor Samsung LE19R71BX. Ma podobno niezłe parametry: rozdzielczość 1440x900 , gniazdo DVI, wejście PC, gniazdo EURO, S-VIDEO. W sklepie podłączony był do jakiegoś sygnału o bardzo dobrej rodzielczości i odbierał nieźle. Jednak gdy przyszedłem do domu i podłączyłem go do zwykłej anteny to doznałem szokującego rozczarowania. Twarze zupełnie niewyraźne, jakby ceglasto pomarańczowe.Bawiłem się 4 dni w ustawienia indywidualne ( kontrast, jasność, ostrość, kolor ) ale niewiele to polepsza. Próbowałem go też podpiąć do tunera satelitarnego Ferguson 3018 , wegług wyczytanych sugestii ustawiłem tuner na wyjście RGB , podłączyłem poprzez kabel EURO-EURO. I dalej nic. Gęby jakie były, takie są.Kolory sztuczne, brak widocznych szczegółów- ogólnie "kicha".
W związku z tym zwaram się z prośbą o poradę, gdzie i jak mogę go podłączyć żeby uzyskać przyzwoity odbiór. Podłączanie do komputera odpada, bo telewizor ma chyba służyć do samodzielnej pracy. Zakup dekodera cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T też chyba nie ma sensu, bo on nie daje wysokiej rozdzielczości ( a mam taką możliwość bo mieszkam w Rzeszowie gdzie nadawane są programy cyfrowo). Co mi pozostaje? DVD z funkcją HDMI, telewizja n-TV? Czy na moim Fergusonie mogę odbierać programy wysokiej rozdzielczości? Jeżeli tak to jak to zrobić.
Proszę o jasne podpowiedzi ponieważ jestem "lajkonikiem".
Pozdrawiam i czekam na "ratunek".
 

ecotam

New member
Samsung 19" tv

Ten model jest z przed roku. Jesli możesz, to go wymien na samsung LE19R86WD.

Kod Producenta: LE19R86WD
Format obrazu: 16:9
Przekątna ekranu: 19 cale
Nominalna rozdzielczość: 1440 x 900
HD Ready: Tak
Jasność: 300 cd/m2
Kontrast Dynamiczny: 2000 :1
Czas reakcji matrycy: 8 ms
Kąt widzenia w pionie: 160 Stopni
Kąt widzenia w poziomie: 160 Stopni
Tuner 1 (typ): Analogowy oraz DVB-T (Cyfrowy naziemny)
Tuner 2 (typ): Brak
Obsługiwane standardy TV analogowej: PAL, SECAM oraz NTSC z wejść AV
Ilość pamięci programów: 99 szt.
Procesor dźwięków: SRS Trusurround
Obsługiwane systemy stereo: NICAM
Obsługiwane systemy stereo: A2
Wzmacniacz: 2 x 3 W
Głośniki: Wbudowane
Głośniki wbudowane (szczegóły): U dołu ekranu
Gniazdo HDMI (ilość): 1 szt.
Mozliwość podłączenia komputera PC: Tak
Gniazdo D-Sub 15pin (ilość): 1 szt.
Gniazdo SCART (Eurozłącze) (ilość): 1 szt.
Wejście HDTV (component) 3*RCA Cinch (ilość): 1 szt.
Wejście S-Video mini DIN (ilość): 1 szt.
Pilot: Tak
Telegazeta: Tak
Napięcie zasilania: 240 V 60 Hz
Pobór mocy (praca/czuwanie): 55 W / 1 W
Możliwość zawieszenia na ścianie: Tak (dołączone wyposażenie)
Kolor obudowy: Biały
Wysokość (bez podstawy): 361 mm
Wysokość: 393 mm
Szerokość: 480 mm
Głębokość: 58 mm
Waga (bez opakowania): 5,2 kg
Zgodność z normami: CE
Informacje dodatkowe: PIP (small) Błyszczące wykończenie obudowy ze wszystkich stron. Technologia DNIe (Digital Natural Image engine)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wątek o LCD w dziale sprzęt - to nieporozumienie. Cytuję:
"Sprzęt Wszystko związane z HDTV oprócz wszelkiego rodzaju wyświetlaczy. Za umieszczanie wątków o LCD, plasmach itp, z miejsca będą bany! Odpowiednie działy znajdują się w kat. VIDEO! ".

Ze względu na Nowy Rok tylko ustne ostrzeżenie. Jak zwykle zapomniałeś, że nie ogląda się parametrów a TV. Padłeś ofiarą gorącej głowy i szybkiego wyboru. Za późno trafiłes na forum. Możesz próbować go oddać lub zamienić. Do SD za nieduże pieniądze będzie dobry np. Panasonic PV70. Żadna platforma cyfrowa ani DVB-t nie rozwiąże Twojego problemu. Jest jeszcze taka możliwość, że masz włączone jakieś "ulepszacze" obrazu. Wyłącz wszystkie ulepszacze, wyłącz tryb cinema mode lub pokrewny jeżeli Twój TV taki posiada. Może to pomoże:).

Kolegę ecotam prosi się o niecytowane ostatnich wypowiedzi.

PZDR

Temat jako umieszczony w niewłaściwym wątku zamykam.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry