samsung le 40 f 86 bd

bonzo

New member
zalety:
-najlepszy wygląd spośród LCD, biełe diody na panelu, niebieski wyłącznik na nodze
-wg mnie najlepsze 100Hz (3-stopniowe)
- wyświetla 1920x1080 przez D-sub
-1080p po componencie bez overscanu
-świetna czerń, żywe kolory
-super clear panel (rzecz gustu)

Zasadnicza wada: przesuwający sie jaśniejszy pas przy widoczny podświtleniu mniejszym niż 10 na wszystkich wejściach (w 40" i 46"). Cała Europa czeka na nowy soft, który to usunie, podobno ma być, ale czy będzie? I czy wgrają go w polskim serwisie, czy tylko zrobią duże oczy? Tv ma możliwość aktualizacji przez USB i można by zaktualizować samemu z pendriva, ale niewiadomo, czy Samsung umieści soft na stronie.
 

artsat_kris

New member
Najlepsze 100hz i plynnosc ruchu posiada Toshiba Z lub ZF mialem w Pazdzierniku 2007 tego samsunga 40F oddalem po 3 dniach.Toshiba bije go pod kazdym wzglendem.
 

deniro24

Member
Bez reklam
artsat_kris co do serii ZF to się zgodzę, ale seria Z już pod każdym względem (tak napisałeś) Samsunga F86 nie pobije. Dla mnie przegrała sromotnie w dwóch aspektach: w czerni i kątach. Ale oczywiście każdy ma swoje zdanie.

Pozdrawiam.
 

bonzo

New member
Wg mnie dużą wadą w Z i ZF jest to, że nie zapamiętują ustawień obrazu dla każdego wejścia osobno (w przeciwieństwie do F86). Wiadomo, że komuś mogą przypasować inne ustawinia do konsoli, inne to tunera cyfrowego i inne np. do DVD. I co, ma zmieniać ustawienia ręcznie kilka razy dziennie? No chyba, że można zapisać sobie w pamięci tv kilka ustawień, tego nie wiem.
 

zett

New member
Kupiłem go wtedy

I do dziś działa bez zarzutu. Był drogi, to fakt. Ale np
przepięknych kolorów zdjęć z pendrajwa zazdrości mi dziś paru posiadaczy najnowszych modeli.
Jest parę spraw= brak dekodera mpeg4- naziemnej tv cyfrowej Polsce. A ten który jest (mpeg2) ma słabą czułość. Druga sprawa- średnia płynność ruchu. I czasami w trybie hd pojawia się "klatkowanie obrazu". Następna sprawa- po tych latach pojawiła się "plama" z lewej strony, nieregularna, wielkości ok kartki a4. Po prostu podświetlenie w tym miejscu jest mniej więcej o połowę słabsze. Nie wiem czy to wina kurzu, czy zestarzenia się świetlówek. Ostatnia sprawa- mam kilka filmów 3d. Wszystkie te sprawy sprawiają, że rozglądam się za nowym Samsungiem.
p/s Licznik pracy matrycy pokazuje 3 lata działania non-stop :lol:
 
Do góry