Samsung KS7500 + PC

Aksel

Member
Witam
Stałem się posiadaczem Szajsunga 55KS7500.
Mam kilka pytań odnośnie prawidłowego połączenia z komputerem.

Komputer łączy się z TV za pomocą 1.5m kabla 2.0 średniej półki (za 60zł z alledrogo)
Generalnie pewnie różnicy między kablami nie ma ale mniejsza o to.

W komputerze mam kartę graficzna GTX 1070 z HDMI 2.0B w TV jest HDMI 2.0A. Standardowo podpiąłem pod HDMI1 w TV.

Pierwszy problem dotyczy rozdzielczości. Komputer sam wybiera jako natywną 3840p ale to powoduje że wiele opcji dotyczących poprawy jakości obrazu jest wyłączonych w tym również tryb gry. Trzeba zmienić na 4096p żeby zaczęły działać. To powoduje że pulpit wyjeżdża poza ekran. Mogę to skorygować w TV za pomocą funkcji dopasuj do ekranu ale to powoduje dysproporcje. Czemu tak się dzieje? Czemu pulpit wyjeżdża poza ekran?
Druga sprawa to jak odtworzyć materiał HDR? Mam na komputerze demo z HDRem i o ile wgrywając to na pendriva i umieszczając w tv wszystko jest OK o tyle używając np PowerDVD na PC sygnał jest przesyłany w zwykłym formacie co widać po uszkodzonych kolorach.
Co to jest tryb obrazu HDR+ który można włączyć w opcjach.
Ostatnia sprawa nie jest ściśle związana z tematem ale też chciałbym zapytac.
W okolicach górnego lewego rogu odnotowuję dość jasną białą poświatę na czarnym tle w filmach. Jest ona wielkości przeciętnej męskiej ręki. Dość mocno rzuca się w oczy. Czy to wada?

...i czy da się coś zrobic aby materiał na PC miał robiony upscalling na TV a nie na komputerze? bo różnica w obrazie astronomiczna względem tego samego materiału puszczonego z komputera i z pendriva.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Prześwietlenie lewego rogu, to niestety ułomność technologii LED. Jeśli to możliwe, to wymień ten TV na inny egzemplarz, na którym nierównomierne podświetlenie matrycy nie będzie tak rzucało się w oczy w codziennym użytkowaniu.
 

muh

New member
Aksel - oplalaleś jakieś FPSy na tym TV? Chodzi mi o input laga
Nie da sie sie w panelu Nvidi ustawić rozdzielczosci FHD na TV ? moze wtedy tv zrobi upscaling do 4k
 

Aksel

Member
Powiem tak... podłączając TV do komputera nie da się włączyć trybu gry. Z tego co mi napisał support najwyraźniej jest to przeznaczone tylko dla konsol. Aby go włączyć trzeba ustawić rozdziałke 4K a to powoduje że TV musi zważyć obraz bo natywny to UHD więc np koła zmieniają się w jaja. Bez trybu gry inputlag jest znośny ale powiem szczerze zagrałem sobie w dead island, w cities, w Command Conquer w UT3 i pare jeszcze innych rzeczy i stwierdziłem że przyjemniej mi się gra na starym LG IPS235. Telewizor zostawiłem tylko do filmów i odłączyłem od kompa permanentnie do czasu aż nie wymyśle jak przesłać obraz HDR z PC na TV.
Póki co zastanawiam się jak pozbyć się białych smug które są widoczne pod kątem, po tym jak umyłem tv dołączoną szmatką nasączoną wodą demineralizowaną.

Tak nawiasem miałem niemałe nadzieje związane z zakrzywionym ekranem, sporo sie naczytałem i stwierdzam ze są to sponsorowane brednie przynajmniej przy 55', to absolutnie nic nie daje oprócz tego że fajnie wygląda.
 
Ostatnia edycja:
Do góry