Samsung królem plazm. Panasonic zamyka kolejne fabryki.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung wyprzedził Panasonica w produkcji plazm. Samsung zajmuje pierwsze miejsce na podium w sprzedaży plazm.
........................
RTEmagicC_Korona.png.png

logo-samsung.jpg

foto - http://antiquebizu.pl/
Samsung przejął inicjatywę na rynku plazmowych telewizorów w styczniu i lutym 2012 roku, według danych z DisplayBank. Sprzedaż plazm Panasonica spadła w wyniku zamkniętych linii produkcyjnych.

Samsung jest nowym królem plazm.

Samsung jest obecnie największym producentem telewizor plazmowych w rynku globalnym. Sprzedaż plazm Panasonica może spaść poniżej wartości plazm LG jeszcze w tym roku.

plasmafeb2012.jpg

Sprzedaż telewizorów plazmowych maleje, źródło: Displaybank

Według danych, Samsung sprzedał 400.000 plazm w lutym, w porównaniu do 260.000 sztuk sprzedanych przez Panasonica. Panasonic odnotował znaczny spadek sprzedaży telewizorów plazmowych ze względu na ich niedawną restrukturyzację działalności w dziale plazm. Panasonic zamknął kilka linii produkcyjnych i planuje zamknąć jeszcze kilka wkrótce, co oznacza, że ​​Panasonic obniżył swoją prognozę telewizorów plazmowych na 2012 r. do mniej niż 2,5 miliona sztuk - w porównaniu do 5,7 mln szt w ubiegłym roku.

Samsung nie ma spektakularnych wzrostów, ale z powodu działań firmy Panasonic, Samsung teraz odgrywa wiodącą rolę w sprzedaży plazmowych telewizorów. LG ma sprzedać 4,3 mln plazmowych telewizorów w 2012 roku czyli również zdecydowanie wyprzedzi Panasonica.
To pozwoli LG zająć drugie miejsce.

Całkowita sprzedaż TV plazmowych spada i to znacznie. W marcu po raz pierwszy w historii łączna wartość spadnie poniżej 1 mln sztuk. A prognozy mówią o stałej tendencji spadkowej.
DisplayBank
 
Ostatnia edycja:

kkdrg

New member
Bez reklam
Ciekawe jaki jest zasadniczy powód takiego stanu rzeczy. Plazmy są coraz tańsze, a jakością obrazu wyprzedzają wiele LCD? Ja bym się raczej spodziewał odwrotnej tendencji.
Ludzie kupują więcej mniejszych TV?
 

marcinkoleksl

New member
przejdź się do pierwszego lepszego sklepu. rzadko który sprzedawca zapyta ciebie, gdzie będzie stal tv - w miejscu słonecznym, itp. teraz to tylko 'nowoczesny' led :grin:
 

kkdrg

New member
Bez reklam
No cóż....nie wszyscy żyją w przekonaniu,że ''jak plazma,to tylko Panasonic''.....
Ale mnie bardziej chodzi o główny trend. Czyli że globalna sprzedaż plazm spada. Trudno wyczuć czemu tak w sumie kulawa technologia jak LCD jest tak mocna że wypiera inne.
 

gemini4all

New member
Ale mnie bardziej chodzi o główny trend. Czyli że globalna sprzedaż plazm spada. Trudno wyczuć czemu tak w sumie kulawa technologia jak LCD jest tak mocna że wypiera inne.

A technologia plazmowa nie jest może kulawa i przestarzała? Tylko OLED uratuje wreszcie wszystkich malkontentów i raz na zawsze zakończy boje która technologia wyświetlania obrazu jest lepsza...
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Ale mnie bardziej chodzi o główny trend. Czyli że globalna sprzedaż plazm spada. Trudno wyczuć czemu tak w sumie kulawa technologia jak LCD jest tak mocna że wypiera inne.
Marketing,czy jak kto chce to nazywać.W sumie nie mam większych problemów z niechęcią do lcd,ale niewiele jest modeli mogących równać się z plazmą.Wady ma jedna i druga technologia,kwestia tego,na które kto jest w stanie przymknąć oko.
A OLED-y?Jeszcze nie prędko.Na razie dużo szumu,a co z niego będzie,to się okaże......
 
Ostatnia edycja:

kkdrg

New member
Bez reklam
LCD przeszedł niesamowitą metamorfozę i ciągłe ulepszanie pozbawiło TV z tymi wyświetlaczami większości wad. Początkowo LCD zabijały wszystkie inne technologie taniością produkcji - tak przecież wykończyli SED-a zanim w ogóle zaczęli je wypuszczać. Czy OLED coś zwojuje - ja trochę jestem sceptykiem. Fajna technologia ale ciągle są wątpliwości co do trwałości. Pewnie producenci będą walczyć żeby to pokonać ale czy to rzeczywiście będzie nowe otwarcie, które ruszy rynek TV - wątpię.
A LCD - cóż na horyzoncie ma kolejny atut który może grozić nawet OLED-owi - czyli pełne podświetlenie diodowe (było wspominane w newsach).

Może Plazma marketingowo leży - lata wmawiania ludziom, że to grzejnik i że po roku będzie już wrakiem zrobiły swoje.

Ciekawe - chyba jesteśmy w momencie dużych zmian. Podejrzewam że nawet niektórzy potentaci nie do końca wiedzą co robić i mogą podejmować nieprzemyślane decyzje.
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Ciekawe - chyba jesteśmy w momencie dużych zmian. Podejrzewam że nawet niektórzy potentaci nie do końca wiedzą co robić i mogą podejmować nieprzemyślane decyzje.
Hmm....coś w tym jest;)

Zresztą patrząc na zeszłoroczne i tegoroczne najwyższe modele widać,że chcą tylko im nie bardzo wychodzi.....Czyżby tylko chęć zysku tanim kosztem?Czy już żyją w świecie OLED?
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Ja myślę że żyją w świecie tego, że OLED-a będzie się dało bardzo tanio wyprodukować. Tyle że to już chyba nie jest problem w przypadku innych technologii. A ludzie nie będą się ustawiać w kolejkach do czegoś co nie daje nic poza bliżej niesprecyzowanym poprawieniem jakości obrazu. Tu nie ma magicznych literek HD czy 3D. Mówiąc prosto może się to okazać zbyt słabym bodźcem zakupowym.
Taniość produkcji to w przypadku TV rzecz dość śliska, bo pewnie niedługo najdroższą rzeczą w telewizorach będzie obudowa i złącza, a tego wytaniać w nieskończoność się już nie da.
 

claudio

Member
Niestety ale moi znajomi nadal zyja z mysla iz "plazma to grzejnik", "bierze 400kW pradu" "szybko robia sie powidoki" "eee tam plazma wszyscy maja LCD.."

A jak zawitali do mnie to nagle byla inna gadka. Niestety dopoki ktos czegos nie zobaczy osobiscie to bedzie zyl stereotypami. Dzisiejsze plazmy juz nie biora tyle pradu jak kiedys. Z powidokami jest zdecydowanie lepiej, a grzanie? LCD ktory mam w drugim pokoju jest tak samo cieply.

OLED to taki kompromis miedzy LEDem i Plazma, ale ta trwalosc jak narazie martwi.
 

KolejowyGłos

New member
Plazma jest naprawdę świetna, ale do typowego mieszkania w bloku z dużym oknem balkonowym to już w salonie swojej roli spełniać nie będzie, a ilu z nas może sobie pozwolić na osobny przyciemniony pokój audio-video? No właśnie ;)
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Faktycznie mity są bardzo mocne. To o czym piszesz też przerobiłem :).
Z tymi mieszkaniami - ciekawe jak to wygląda globalnie - myślę, że tu dużą rolę może grać wielkość. Ciekawe czy są gdzieś statystyki ile TV się sprzedaje w danej wielkości? To może być klucz do odpowiedzi. Jeśli większość jest poniżej 40" to odpowiedź będzie jasna.
 
Do góry