Samsung HT-TQ25 -- (DivX i XviD) Dobry Wybór?

Kula89

New member
Zastanawiam sie nad kupnem zestawu kina domowego Samsung HT-TQ25.
Jak każdy klient oczekuje pewnych mozliwości i opcji od przyszlego zakupu.

Moje wymagania sa przedstawione poniżej:

1) Odtwarzanie DivX i Xvid z polskimi napisami. Czytajac kilka postow zauwazylem ze "ponoc" wystepuje problem z polskimi napisami (brak jezyczkow). Jedank jesli istnieje mozliwosc jakiegokolwiek naprawienia tego bledu np. moja ingerencja dot. przerobienia napisow z pliku TXT na smi czy inny tak aby odtwarzacz bez problemowo otworzyl napisy to to nie jest zadnen problem.

2) Napisy powninny "znikać" tzn. napisy po wyswietleniu po pewnym czasie powiiny znikac a nie pozostawac na ekranie do czasu wyswietlenia nastepnej kwestii. ( Wydaje mi sie ze wystarczy tylko przekonwertowac napisy do innego formatu z okresleniem czasu zamkniecia napisow - nie jestem pewnien wiec prosze o porade)

3) Wydaje mi sie ze nie istnieje otwarzacz ktory bez klpotu otworzy 100% filmow w formacie DivX a szczegolnie Xvid wiec zalezy mi na tym aby kino domowe otworzylo wiekszosc z nich a przypadki jakiegos konfiktu wystepowaly bardzo zadko . Wiec czy ten zestaw oferuje to?

Jestem zwolennikiem DivX i Xvid wiec pod tym katem zamierzam kupic kino domowe i natkalem sie na zestaw samsunga z kilku rzeczy:
Niska Cena, Stojace głosniki -- bardzo wana dla mnie sprawa, DivX i Xvid -tylko ze wlsanie nie wiem czy z tym jest to na 100% pewne.

Prosze o pomoc bo nie chce sie sam siebie nabic w butelke:)
PS. Moze inny zestaw z tymi wymaganiami???--- Tylko Stojace Głośniki
 
Ostatnia edycja:

Makabra

New member
Z wlasnych doswiaczen jako zwolennik obu tych formatow powiem ze uzywam manty emperorII ktora radzi sobie z wszytskimi rodzjaami napisow. Jesli chodzi o wideo to w moim przypadku nie chca sie odpalac filmy z wymagajace kodeka QPEL i GMC ( cokolwiek to znaczy ). W nowszych odtwarzaczach jest wyraznie zaznaczone ze te formaty sa obdlugiwane.
Patrzylem na aukcji na ten odtwarzacz samsung i nigdzie nic o tym fakcie nie wspomniano wiec moze nie odtwarzac filmow z tymi kodekami...
Poza tym to druga sprawa to rozdzielczosci nowszych filmow divx ktore przekraczaja niekiedy mozliwosci tych odtwarzaczy. U mnie nie dziala film o rozdzielczosci 864x480 i jak sie dowiedzialem na forum manty to w najnowszych modelach tez nie bedzie dzialal :(
 

Kula89

New member
Tak tak o tych dwoch kodekach słyszałem i wiele osób posiadajacych rozne odtwarzacze DVD/DivX nie moglo sobie poradzic z filmami QPEL i GMC.

Wydaje mi sie ze zestaw kina domowego samsung HT - TQ25 powinien otwierac filmy ponad rozdzielczosc 640x .. i chyba troszeczke wieksze 700x ... . Z tym sie licze i prosze o dalsza pomoc....
 
Do góry