Samsung H6500, a dźwięk DTS-HD Master Audio/ DD TrueHD

Hagen

New member
Witam,
Kupiłem sobie odtwarzacz H6500 i przeczytałem w instrukcji następującą treść:

images.tinypic.pl/i/00755/n6olt4epycsc.jpg

Czyli mam rozumieć, że dźwięk DTS-HD Master Audio / DD TrueHD przez optyka jest niedostępny.
Tylko przez HDMI, gdzie mamy tylko jedno HDMI w urządzeniu.

Obecnie mam TV Samsung UE40F6400AW, który już sam w sobie obsługuje DTS i DD oraz głośniki Edifier S760D , które też same w sobie obsługują DTS i DD.

No i teraz pytanie.
Co bym musiał zrobić, aby z H6500 wyciągnąć dźwięk DTS-HD Master Audio / DD TrueHD ??
 

Hagen

New member
No to teraz mi powiedź co trzeba by zrobić, żeby uzyskać ten dźwięk DTS-HD po HDMI??
jak jest tylko 1 HDMI, które idzie do TV ?? Czyżby marketing ;>?? Tzn. jest, ale nie da się wykorzystać xD
 

adamo_

New member
Bez reklam
No to teraz mi powiedź co trzeba by zrobić, żeby uzyskać ten dźwięk DTS-HD po HDMI??
jak jest tylko 1 HDMI, które idzie do TV ?? Czyżby marketing ;>?? Tzn. jest, ale nie da się wykorzystać xD

Puścić to przez amplituner z tymi kodekami :)

H6500---hdmi->AMPLITUNER---hdmi-->TV
______________|______|
_____________[o]____ [o]
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Zaczynasz kolego zabawę z formatem audio HD i bez amplitunera nic nie zdziałasz !!! do tego w ustawieniach odtwarzacza ustaw audio output HDMI na bitstream , bo LPCM nie zadziała.Kolega adamo prawidłowo ci to zobrazował.
 

Hagen

New member
No to video idzie z BR do ampka przez hdmi i innym hdmi z ampka do tv ??
A audio z BR do ampka przez hdmi i z ampka analogiem do głośników , z tym ,że ampek też musi mieć DTS-HD i DD HD ?
Dobrze rozumiem ??
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
No to video idzie z BR do ampka przez hdmi i innym hdmi z ampka do tv ??
A audio z BR do ampka przez hdmi i z ampka optykiem do głośników , z tym ,że ampek też musi mieć DTS-HD i DD HD ?
Dobrze rozumiem ??
Dobrze kumasz :smile: ale żadnym optykiem do kolumn !!! :grin: Chyba nigdy nie miałeś wzmacniacza i kolumn ? Dzisiejsze amplitunery sterują całym sygnałem AV i jest to bardzo wygodne.Twój Edifier S760D to typ wszystko w jednym i ma tylko podstawowe dekodery DD I DTS oraz optyki.Gdyby twój Bluray player miał wyjście z dekodera na cinchach w 5.1 to można użyć wtedy wejść w subwooferze i wtedy miałbyś DTS HD lub DOLBY TRUE HD.A tak to o tym zapomnij.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Wszystko dobrze rozumiesz, a co chcesz uzyskać poprzez podłączenie analogiem głośników do amplitunera?
 

Hagen

New member
Wszystko dobrze rozumiesz, a co chcesz uzyskać poprzez podłączenie analogiem głośników do amplitunera?
Uzyskać dźwięk DTS HD, DD HD używając zestawu głośników Edifier S760D (głośniki aktywne)

Dowiedziałem się, że potrzebuje amplituner z pre-out 5.1 by podłączyć głośniki (zestaw głosników aktywnych Edifier s760d) analogowo, ewentualnie podłączyć głośniki pod ampa bezpośrednio pod zaciski, tylko wtedy jest problem odpowiedniego dobranego ampa + musi być subwoofer pre-out.
Pierwsza opcja wydaje się lepsza, ale też droższa.
Tutaj pytanie jaką jakość dźwięku uzyskam z dźwiękiem HD przez pre-out po analogach ??
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie ma szans zauważyć różnicy pomiędzy DTS a DTS-HD na tym zestawie głośników.
 

Hagen

New member
A na jakim ma ?? ile by trzeba było wydać, żeby była różnica??

Jak dużo osób twierdzi, żeby poskładać samemu tak dobrze grający i dobrany zestaw 5.1 z ampem jak ten Edifier s760d trzeba by wydać 4000zł. Minusem tego zestawu jest tylko to, że jakość dźwięku w dużej mierze zależy od źródła.
 
Do góry