Samsung EH5300 a tuner DVB-T2

Witam. Kupiłem Samsunga EH5300. W specyfikacji na stronie Samsunga jest podane że ma on tuner DVB-T2. Czy ktoś może to potwierdzić, najlepiej z Warszawy, gdzie obecnie trwają testy. Czy ten model faktycznie odbierze DVB-T2?
 

Anduraki

Banned
Nie mają, to błąd w specyfikacji. Parę tygodni na webchacie pytałem się, oni na to, że zgłosili ten błąd ale to wisi nadal - jakby Samsungowi zależało na wprowadzaniu klientów w błąd. T2 mają tylko TV przeznaczone na rynek brytyjski oraz kilka tych z najwyższej serii, ale z serii 5 żaden.

Jeśli liczyłeś na to, że ten TV ma DVB-T2 i chcesz odzyskać kasę, żeby kupić coś z T2 i nie minęło 3 miesiące od kupna możesz zgłosić niezgodność towaru z umową z odniesieniem do ich strony jako, że zostałeś wprowadzony w błąd.
 
Już nic nie rozumiem. Jestem po rozmowie z doradcą Samsunga. Pisze tak:
"Wiele modeli ma T2. Ale w Polsce jest aktywny odpowiedni tuner.
Odpłatnie w serwisie część takich funkcji mozna aktywować.
Ale w Polsce nie jest to konieczne.
W Polsce obowiązuje standard DVB-T więc TV ma aktywny dany tuner. Po zmianie ustawień DVB-T nie będzie aktywny".
Po prostu ktoś nas robi w balona.
Wiem że w Warszawie na kanale 29 są testy DVB-T2. Czy może ktoś to sprawdzić?
 
Ostatnia edycja:

Anduraki

Banned
Andrzej Tue, 2/26/2013 01:40:42 pm
Mam jeszcze jedno pytanie, czy ten telewizor naprawdę ma DVB-T2 czy to błąd u was na stronie w specyfikacji?


Maciej Kotaski Tue, 2/26/2013 01:41:17 pm
TV ma wbudowany tuner DVB-T i C. Nie DVB-T2. Na stronie wkradł się błąd, sprawa została już przez nas zgłoszona.
pytałem o 5450, jeśli 5450 nie ma to 5300 tym bardziej.

ale wiesz co, zajdę do serwisu Samsunga, mam go na osiedlu i zapytam o możliwość odblokowania T2, z tego co ludzie pisali na forum emitela to DVB-T2 to jest zupełnie inna głowica niż DVB-T - ja w to wątpię i też mi się wydaje, że to jest do odblokowania w menu serwisowym. DVB-T2 jest kompatybilne wstecznie do DVB-T
 
Ostatnia edycja:
Do góry