Samsung - dziekuje, do widzenia..

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wlasnie padlo mi 5 urządzenie marki Samsung, zastanawiam się czy to pech - być moze, ale tak czy inaczej niesmak zostaje.
Wszystkie produkty nowe:
1.TV 55" (12tys. FullLed co pare lat temu było kwota niebagatelna) swoja droga rewelacyjny tv.
2.Kamera
3.Kamera do TV (skype) 2szt. dopiero 3 okazala się sprawna
4.Dzis kilkudniowy laptop - kupiłem w zastępstwie, ale długo się nie pocieszylem (3 dni!)

Co najlepsze, od ponad 15lat systematycznie cos kupuje, tego sprzętu przewinelo się mase, obecnie tez mam dużo elektroniki w domu (chociaż dużo to jeszcze skromnie powiedziane), ale nie pamiętam (może z małymi wyjątkami) aby cos tak padalo, jedno po drugim.
Znam historie tej marki, wiem na jaka potege wyrosło i pamiętam czasy jak mało kto poważnie traktowal ta marke. Zdaje sobie tez sprawę ze maja sporo swietnych produktów, ale dla takiego zwyczajnego usera jak ja (a pieniądze nie spadają z nieba), to już chyba za wiele.
Nie mowie "zegnaj", ale "do widzenia" na pewno, przynajmniej na jakiś czas.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Poszukaj w sieci programu "Spisek żarówkowy - nieznana historia zaplanowanej nieprzydatnosci" ;)
Własnie dlatego Samsung wyrosl na potęgę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znam ten film, sam go wklejałem kiedyś :) - bardzo dobry.
To ladny mi spisek, w expressowym tempie, bo te produkty nie padaly po roku czy dwóch, a zaraz po kupnie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz co nie pamiętam oznaczenia juz, potem poszukam w sieci to dodam.
Jeden z pierwszych, jak nie pierwszy Samsung z pelnym podświetleniem lokalnym, zero cloudingu i swietna czern (pięknie się wygaszal) - b.dobrze wspominam do dziś, co potwierdzają liczne testy w sieci. Najlepsze ze dotarl do mnie z cloudingiem - uszkodzone podświetlanie, suwaki tez nie reagowaly (mam jeszcze gdzies zdjęcia dokumentujące ten przypadek, sprzedawca usilnie chciał mi wmowic ze taka przypadlosc) tyle ze ja doskonale wiedziałem ze w TYM konkretnym modelu nic takiego nie powinno mieć miejsca, po zwrocie i kupnie u innego, jak reka odjal.
Podobnie reagowałem jak ten Pan z BMW :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Aktualizacja po wielu, wielu latach, bo jednak Samsung nie zawodzi i nie daje o sobie zapomnieć ; )

Podsumujmy wszystkie awarie Samsunga które mi się trafiły:

1. TV 55" (12tys. FullLed co pare lat temu było kwota niebagatelna) swoja droga rewelacyjny tv.
2. Kamera
3. Kamera do TV (skype) 2szt. dopiero 3 okazala się sprawna
4. Dzis kilkudniowy laptop - kupiłem w zastępstwie, ale długo się nie pocieszylem (3 dni!)
5. Odtwarzacz BR Samsunga - przestał czytać płyty
6. Lodówka SideBySide - dwa lata pochodziła, cena 6k
7. Smartwatch - pokrętło (bezel) przestało działać
8. Słuchawki douszne Budsy - jedna słuchawka przestała działać.
9. Smartfon (nie pamiętam już modelu) - wyskoczyła pionowa linia
10. Monitor - odstająca ramka przy matrycy
11. Smartfon Fold3 - zepsuty zawias, odklejająca się folia, wylany ekran.
12. Cdn.... ; )

Podsumowując - spieszmy kochać Samsunga, tak szybko odchodzi ; )
 

Marlo

Active member
Chyba masz pecha , u mnie wszystkie urządzenia Samsunga jakie miałem działały dobrze ,
2 telewizory , nagrywarka DVD , odkurzacz, teraz mam pralkę i też działa dobrze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy pecha, kiedyś tak sądziłem. Dziś bym powiedział, że to nie pech, a jakość obecnych sprzętów.
(zresztą wystarczy spojrzeć na motoryzacje i obecną żywotność).

Chyba nie trzeba tłumaczyć, że obecne sprzęty nie są z założenia produkowane na dekady, a mają swój cykl.
Kiedyś lodówka potrafiła działać 20, a nawet 30 lat, dziś to niemal niewykonalne i to nie są moje słowa, a serwisantów.

Po za tym, ja nie piszę o kilku sprzętach, a kilkudziesięciu - a na tej bazie już mogę coś więcej stwierdzić.

Do dziś mi działa kilka telefonów, nowa ponad 2 letnia lodówka, kilka tabletów i pewnie coś tam jeszcze.
Obecny tv też mi działa bezawaryjnie już któryś rok.
Naprawione też działają, a te które padły po gwarancji poszły do śmieci.

Niemniej, dalej lubię Samsunga i będę kupował. Tu nie chodzi nawet o Samsunga, a o jakość komponentów, cięcie kosztów itp.
Tyczy się to większości producentów.

Różnica jest taka, że dziś zakładam przed zakupem 2 letni cykl i za to płace.
Jak podziała 5 lat, super, ale jak padnie zaraz po gwarancji, to nie będę płakał, bo już mam odpowiednie nastawienie.
Więc z założenia odpadają bardzo drogie sprzęty, no chyba, że z 5 letnią gwarancją.
Kiedyś człowiek nie kupował na 2 lata...
 

Katar10

Member
Osobiście mam kilka sprzętów Samsunga od wielu lat na mieszkaniach , ktore wynajmuje dokładnie od 2007 lodówki które na tamte czasy kosztowały majątek z kostkarką :), pralko suszarki piekarniki czy mikrowele wszystko kupione w euro rtv najwyższe modele . Nic się złego z tym sprzętem nie dzieje. oczywiście w przypadku lodówek zmiana filtru co 6miesiecy to norma .
 
Mój Sam z 2014 (Full HD 3D) generalnie banglał ok do niedawna bo puknąłem mu kantem pilota w matrycę i mam piękną krechę w poziomie przez cały ekran a w miejscu zdarzenia kropę 3x1.5 cm. Natomiast tak ze dwa lata temu wywaliło mi ciemniejszy zafarb w dwóch miejscach matrycy (dolna prawa strona) ale w sumie sprzęt swoje podziałał. Zrobiłem oststanio obajazd z penem żeby potestować soniacze z serii x9... i panie na każdej sztuce widoczny DSE a im tańszy model tym gorzej (w modelu x90s to normalnie dramat) także ciężko obecnie coś ustrzelić. Natomiast z mojego doświadczenia wynika że jak masz szczęście to ebnie coś niedługo po zakupie (mnie się, odpukać, tak udaje, już kilka razy goniłem ze zwrotem po kilku dniach od zakupu) a jak masz pechna to miesiąc po gwarze i musisz sam się z tym bujać. Trzecia opcja to jak nie zepsuję się i po gwarze to swoje pochodzi. Czasem są to kwestie za parę złociszy ale trzeba ogarniać zabawę miernikiem żeby sobie samemu znaleźć bo inaczej ogarnięty odpowiednio skasuje za wiedzę. Czasy gdy sprzęt działał i nie chciał się psuć to już było dawni i nie prawda...
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Podsumujmy wszystkie awarie Samsunga które mi się trafiły: (....)

4. Dzis kilkudniowy laptop - kupiłem w zastępstwie, ale długo się nie pocieszylem (3 dni!)
Samsung juz chyba kilka lat temu ostatecznie wycofał się z Polski (jeśli chodzi o handel laptopami). Na ich oficjalnej polskiej stronie internetowej nie ma ani jednego.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko możliwe, nie śledzę od lat laptopów, pierwsze 4 punkty to lista z 2013r.
Czyli skopiowałem z pierwszego wątku 4 punkty i dorzuciłem po 10 latach następne.
Wczorajsza z 2023, to podsumowanie dodatkowych OSTATNICH 10 lat.
Czyli od punktu 5 do 12.
Z 2023r. jest "tylko" Fold3, Budsy i monitor.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Aktualizacja, a jakże:

Brak ładowania w którymś A7x. Nie pamiętam modelu. Nie da się naładować. Usterka z dnia na dzień.
Wymiana w serwisie jakiegoś złącza na płycie głównej, nie gniazda
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie wina napięcia, bo sprzęty użytkuje lub użytkowałem w kilku mieszkaniach.
Po za tym, w KD zawsze były końcówki mocy, ampli, HTPC, PC, projektor itd. Nie pamiętam większych problemów.
W ogóle jakby miało cos pierwsze paść, to sprzęty audio, Marantzów miałem kilkanaście i nigdy nie było z nimi problemów.
Kupiłem jeden jedyny player BD Samsunga, to padł.
Stara lodówka no name też chodziła naście lat (dalej działała zanim się pozbyłem), kupiłem wysoki model sidebyside Samsunga i padła po 2 latach.
Serwisant sam stwierdził, że go to nie dziwi. Owszem, może pochodzić i 10, ale to, że padła po 2 latach go nie dziwi.
Problem jest taki, że mnie Samsung nie lubi, ale ja go lubię ; )
 
Do góry