Samsung czy Panasonic - LCD czy Plasma? (kupno TV 3D wybrane modele)

Zexan

New member
Witam,
otóż ostatnio przymierzam się do kupna telewizora 3D, lecz im dłużej szukam konkretnego modelu oraz im więcej artykułów czytam, tym większe pojawiają się wątpliwości.

I recz - LCD vs Plasma : (technologie.gazeta.pl/internet/1,104665,9085426,Czy_plazma_odejdzie_w_zapomnienie_(.html)


Byłem dzisiaj w Media Markcie i rozmawiałem z pracownikiem na ten temat. Jego odpowiedz była niezbyt pomocna, bo znów pojawiło się więcej wątpliwości - To zależy od konkretnego modelu.

Kiedy spytałem go o różnice w jakości obrazu w modelach :
1) Panasonic TX-P50UT30E (można znaleźć na i-market.(pl)) oraz
2) Samsung UE46D6500 , powiedział, że plasma ma lepszą kolorystykę ale samsung lepsze parametry techniczne... nic pomocnego.

II rzecz to nie mogę dopatrzeć się jakiejś konkretnej różnicy pomiędzy modelami Panasonica, gdzie różnica cenowa pomiędzy nimi wynosi 1500zł

1) Panasonic TX-P50UT30E
cena 2767 zł
2) Samsung UE46D6500
cena 4217 zł

Może mi ktoś wyjaśnić skąd się wzięła taka różnica cenowa ? Wiem, że st to wyższy model, ale czym konkretnie się różni, że musiałbym za niego zapłacić 1500 zł więcej?



Podsumowując: Nie mogę się zdecydować (brak mi pomocnej porady, dlatego piszę tutaj) który model kupić ?

Co do Samsunga UE46D6500 czytałem opinie posiadaczy, wszyscy są zafascynowani.. lecz podobno ten model nie ma funkcji FullHD w trybie 3D(Może ktoś potwierdzić?). W zestawie za cenę około 4000 zł są 2 pary okularów oraz wbudowany odbiornik Wifi ,czego nie ma niestety w modelu Panasonica.

Model Panasonic TX-P50UT30E za cenę 2767 zł wymaga dokupienia adaptera odbiornika wifi (około 300zł) oraz 2 pary okularów panasonic ( 2 x 340 zł) co daje w sumie z telewizorem około 3750 zł więc cena podobna do Samsunga UE46D6500.

Szczerze mówiąc nigdy nie miałem do czynienia z telewizją 3D i nie mam doświadczenia w sprawach LCD vs Plasma, więc zwracam się z ogromną prośbą do was, abyście mnie naprowadzili na odpowiedni trop, bo jak wiadomo łatwiej komuś doradzić niż samemu podjąć decyzję. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 

tiki-taki

New member
Po pierwsze:
Co do Samsunga UE46D6500 czytałem opinie posiadaczy, wszyscy są zafascynowani..
Kolego czy Ty naprawdę czytałeś opinię posiadaczy D6500, czy czytałeś tylko opinie na portalach typu ceneo gdzie opinię tą wystawiają ludzie którzy zmieli tv z kineskopowego egzemplarza na ten właśnie

Po drugie:
lecz podobno ten model nie ma funkcji FullHD w trybie 3D(Może ktoś potwierdzić?)

Tak ten model nie ma full hd 3d

Po trzecie:
nie mam doświadczenia w sprawach LCD vs Plasma

Tu nie trzeba mieć doświadczenia, a i prawda jest taka że nie ma sensu o to pytać bo ile osób tyle znajdzie się różnych opinii, które zrobią Ci jeszcze większy metlik.. Najlepiej weź do sklepu własny dekoder sat czy konsolę w zależności od tego na czym Ci zależy i poproś Pana sprzedawce by podlaczyl go do tv które Cię interesują, najlepiej by było również gdyby wyłączył w nich tryb sklepowy i wtedy sam będziesz wiedział a przede wszystkim widział który Ci bardziej odpowiada
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego jak nie miałeś do czynienia z 3D to daj sobie z tym spokój na dzień dzisiejszy . Technologia aktywna taka jak zastosowana w plazmach Panasonica czy też Samsunga jest niesamowicie niekomfortowa . Avatara oglądałem na trzy razy bo tak oczy wysiadają . Co do LCD LED tutaj sytuacja w 3D jest o wiele gorsza w niskich modelach zwłaszca , minimalne odchylenie od osi ekranu i bye bye 3D . Jeśli Ci zalezy naprawde głownie na jakości 3D zakup sobie jakiś model LG LCD LED 3D z pasywnym czyli z okularami takimi jak w kinach czy też kiedyś sie oglądało takie bajki w 3D co miały okularki z tekturki :) . To 3D możesz ogladać godzinami i nic nie przeszkadza w zdrowiu . Ktoś Ci napisze że takie 3D nie jest pełne FUL HD ale to nie ma nic do rzeczy i tak tego nie zauważysz . Model taki to LG LW570S w 47 lub 55 calach . Ja jednak stawiał bym na Twoim miejscu na obraz 2D i kupiłbym plazme , bo materiału 3d jak na lekarstwo , a jak juz konkretny z blu raya to drożyzna . Co do plazmy Panasonic vs Samsung w tej klasie cenowej o której piszesz są to porównywalne telewizorki z tym że Samsung jest bardziej podatny na powidoki . Jak mogłem pomogłem . Reszta należy już do Ciebie . Pozdrawiam
 

tiki-taki

New member
Kolego pamiętaj że wzrok wzrokowi nie równy ja jakoś oglądałem avatara i nie miałem problemów o ktorych piszesz wiec jak napisałem najlepiej sprawdzić to na własnej skórze (wzroku)
 

maax89

New member
Zwróć jeszcze uwagę na plazmę Samsunga Ps51d6900, jest w podobnej cenie jak te 2 telewizory (3700zł i 2 part okularów).
Główna przewaga plazmy nad LCD to odwzorowanie czerni. Zwłaszcza, że ten UE46D6500 ma tylko podświetlenie EDGE LED.
 

Zexan

New member
A czy ktoś miał do czynienia zarówno z telewizorami plazmowymi jak i LEDowymi ? Chodzi mi o taką wizualną różnicę dla oka, bo wiadomo że wewnątrz budowa i struktura różni się wszystkim. Mnie interesuje różnica z grubsza widoczna dla oka.. proszę o subiektywną opinię kogoś kto miał styczność z takimi rodzajami ekranu i jego odczucia co do nich. Co poleca?
 

ha-mer

New member
Ja mam pytanko bo również zastanawiam się nad kupnem plazmy 3D i czy możecie mi powiedzieć który model jest lepszy Panasonic TX-P50ST30E czy Samsung PS51D550
 

tojamarcin

New member
JEstem posiadaczekm Samsung D7000 - mnie oczy nie bola ogladam film 1,5 i jest komfortowo - wystarczy raz na jakis czas spojzec gdzies poza okulary i te 5s starczy aby oczy nie bolaly - zreszta jak ogladamy zwykla telewizje to tez przez 1,5 nie patrzymy caly czas na ekran tylko krecimy glowa na boki i wtedy oczy odpoczywaja tak samo nalezy robic w okularach - taka sama zasada - co do filmow ze jak na lekarstwo to sie nie zgodze bo w tej chwili jest tego naprawde duzoo - ogladalem juz 15 filmow 3d i co kilka dni pojawia sie cos nowego w sieci - naprawde fajne wrazenia i nie zaluje 3D - i ja widze roznice miedzy pasyw a aktiv - tez mialem dylemat plazma czy lcd - zasada jest dla mnie prosta - primo to trafic dobra matryce - jezeli uda ci sie trafic bez cloudingu, bandingu matryce to bierz lcd - sasiad ma D6500 i naprawde sobie chwali obraz żyleta no ale on trafil idalna matryce.
 

uki80

New member
co do panasonica to sa modele ut, gt i st. ale jakie dokladnie sa roznice to nie mam pojecia ??? czyzby tylko w ilosci portow usb ???
 

gryzli1972

New member
Ja kupiłem 3 tyg temu panasonica TX-50UT30E fajna rzecz z tym 3d.Okularki kupiłem w Makro telewizor też.Polecam na razie jest ok fajnie odbiera programy z N a filmy mini hd 3d trawi znakomicie,avatar w 3d wymiata.Fajna rzecz jest też z viera conect po podłączeniu do neta.Jedno co przeszkadza to ekran w dzień przy słonecznej pogodzie odbija "szkło" ale wystarczy zasłonić żaluzje i jest ok.Mam tez Panasonica lcd "nie pamiętam oznaczeń" kupiony jakieś 4 lata temu jestem zadowolony z tego tv więc wybór padł na panasonica.A co do super poprawiaczy ulepszaczy na czorta to i tak różnicy nie widziałem jak w sklepie się bawiłem tv przed kupnem a cena grała tez rolę.MKV trawi bez problemu po usb ja mam podłączonego i tak O,PLAY ASUSA do HDMI
 
Ostatnia edycja:

ha-mer

New member
Ponawiam pytanko do użytkowników modeli Panasonic TX-P50ST30E i Samsung PS51D550 . Zastanawiam się nad kupnem i mam dylemat który wybrać ? Który z nich według was jest lepszy ?
 
Do góry