Samsung 75''

posejdon2211

New member
Dzień dobry,
to mój pierwszy post tutaj.
w 2019 r kupiłem TV Samsung QLED QE65Q67RATXXH (wersja 2018 lub 2019) nie wiem jak to sprawdzić nawet.. W każdym razie chcę podarować go rodzicom - dla ich potrzeb będzie super.
Mam około 6K MAX 7K pln i chciałbym kupić sobie nowy. Odkąd mam konsole PS5, a mój TV ma tylko 60Hz zacząłem się denerwować. Dużo gram i dużo oglądam filmów (najczęściej AMAZON/HBO/NETFLIX/DISNEY) choć zdarza się odpalić dobrej jakości film przez laptopa. Ogólnie moja rodzina dużo używa TV. Pokój ma 2,5m x 4,5m, coś na ścianie miejsca mam bardzo dużo dlatego zastanawiałem się nad 75" ekranem (mam troszkę ponad 2,5m od TV do siedzenia). Bardzo cenię sobie firmę Samsung - od lat kupuję sprzęt tej marki i ani razu się nie przejechałem - jak np SONY.

Zastanawiam się nad: QE75Q80BATXXH (6K) / QE75QN91BATXXH (7K) / QE75QN85BATXXH (6,5K) / QE75Q80CATXXH (7K)
Im więcej czytam opinii, które zresztą są zasrane cashbackiem od samsunga oraz różnych testów, to mam coraz większy mętlik w głowie. Bo tu jest system audio 2.2.2, a tam model z 2022, a tam coś tam itp. Później słyszałem opinie, że nie warto dopłacać do droższych modeli, skoro można kupić QE75Q77BAT (4,5K) i już zdesperowany szukam pomocy na forum, gdzie faktycznie ludzie się znają.
Dodam, że w nowym roku chciałbym kupić soundbara: myślałem o modelu HW-Q700C, ale jak TV 2.2.2 będzie okej, to może nie warto..
Ceny biorę ze sklepu 'RTV Euro AGD'.

Pytanie: Który z tych modeli wybrać, a może kupić "wypasioną" 65".
Im więcej czytam, tym mniej wiem..

Bardzo dziękuję za każdy pomocny post.
Pozdrawiam
 

posejdon2211

New member
Dziękuję za odpowiedź, ale dlaczego?
W różnych kalkulatorach odległościowych wynika, że do 4k od 160 - 300 cm by były widoczne efekty 4k. A filmy? Nie lepiej byłoby mieć 75"?
W przypadku 65" celować w NEO QLED czy OLED? Póki co, myślę, że mój stary QLED względnie ma dobrą jakość obrazu..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie 75 właśnie do grania.
Szczególnie do tych warunków.
O mniejszym nawet nie myśl..

Masz na BF. 75qn80 za 5799 zł i to z pełnym pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł.
 
Do góry