Samsung 55ue7000 obraz z pc- ryz ba ekranie

wchpikus

New member
Witam
Juz od dluzszego czasu z tym walcze,bez efektu.
Filmy ogladane z pc przez hdmi i tym tv ( radeon 6970) wygladaja strasznie zle.
Niektore sceny maja ryz,wyglada to tragicznie.
Material jest w hd,sprawdzone mediainfo,a przy zbliżeniach wyglada to zle.
Macie jakis pomysl,co to moze byc?
Tv tez nie radzi sobie z liniami pionowymi,szczególnie maja krata lub linie na marynarkach...plywa strasznie.podsylam zrzut ekranu i ryzu.

Http://pho.to/7ml5n

Ps. sprawdzalem na roznych hdmi, na hdmi1 jedynie jest lepiej, jakby tam nie bylo skalowania czy jak..
Ogolnie czesto obraz jest "psuty" przez TV, pojawiaja sie dziwne kropki na ekranie, choc material jest ok (sprawdzane na innym TV).
Wylaczenie ledmotion nic nie daje, wszystkie polepszacze tylko pogorszja ten efekt.
W ustawieniach karty nie ma zbytnio ustawien, ktore cos wnosza, jedynie renderowanie przez gpu cos zmienia, ale wtedy obraz staje sie niewyrazny.
Powoli rozgladam sie za innym tv, chyba podaruje sobie shajsunga...

7ml5n
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Potrzebujesz czegoś referencyjnego by określić przyczynę problemu.
1. HHMI podpinasz do wyjścia opisanego w TV jako DVI HDMI (4) w TV zmieniasz nazwę źródła na PC DVI (info w faqu)
2. Ustawiasz obraz jako clone czy jako 2 pulpity? Jaśli 2 pulpity Który ekran jest 1?
3. Sprawdź inny player do filmów albo zobacz czy ten sam efekt będzie oglądając filmy z YT
4. Problem może być też w kodekach np włączony ffshow z wyostrzaniem itp...
 

wchpikus

New member
Witam
>Potrzebujesz czegoś referencyjnego by określić przyczynę problemu.

Mam filmy z BR, bitrate na poziomie 30Mb/s, wiec raczej to nie wina filmu.

>1. HHMI podpinasz do wyjścia opisanego w TV jako DVI HDMI (4) w TV zmieniasz nazwę źródła na PC DVI (info w faqu)

Probowalem na wszystkich hdmi, dlaczego akurat 4 jest dobra do tego?
Oczywiscie po przelaczeniu na tryb pc-DVI, trace ustawienia motionplus, ale przy filmach to nie problem, choc czasami obraz przeskakuje (typowe dla szybkich scen)..wiec wole miec ustawione na dekoder..moze w tym jest blad?


>2. Ustawiasz obraz jako clone czy jako 2 pulpity? Jaśli 2 pulpity Który ekran jest 1?
Ekran jesten, podlaczony bezposrednio do TV, z pominieciem amplitunera..inaczej amplituner dodaje dziwne reczy...:(


>3. Sprawdź inny player do filmów albo zobacz czy ten sam efekt będzie oglądając filmy z YT

Sprawdzane kmplayer, xbmc...
Apropo, w xbmc 12 chyba, nie chce mi dzialac dts...wszystko leci przez optyka, a dostaje stereo..
W ustawieniach sprzetu w xbmc mam do wyboru tylko spdif, optyk, wasapi i defoultowe...

>4. Problem może być też w kodekach np włączony ffshow z wyostrzaniem itp
ftshow nie mam, nie istalowalem, jedynie do mkv - matroska.
 

tdx

New member
Bez reklam
No ok a grając w gry czy oglądając Youtuba z PC też masz tak nieczysty obraz?

Czyli nie używasz monitora jedynie TV tak?
 

wchpikus

New member
Grajac w gry jest ok, nie zauwazylem ryzu:)
Oczywiscie czasami jest problem z liniami (pionowe kreski, nei wiem jak to opisac, jak jest np drobna krata to przy ruchach widac jakby zachodzily na siebie, lamaly sie.), ale reszta jest ok.
Dziwne jest to ze na takich ujeciach jak widac ryz jest straszny, na dalszych ujeciach znika..jakby jednolite tlo powodowalo szum??
 

tdx

New member
Bez reklam
Hmm.. A ostrość w TV jak ustawiona?
Może przejdź na tryb film na chwilę w TV potem
Podświetlenie: 10
Kontrast: 94
Jasność: 45
Ostrość: 0
Color: 50
Odcień: G50/R50

Opcje zaawansowane
kontrast dynamiczny Wył
Tonacja czerni Wył
Odcień skóry 0
Tylko tryb RGB Wył
Przestrzeń kolorów Auto
10pt Balans bieli Wł
Gamma 0
Wzorce zaawansowane Wył
 

tdx

New member
Bez reklam
jest to złącze pod PC/DVI >> zresztą obok nazwy złącza na obudowie masz też opis (SBT/ARC/DVI)
 

tdx

New member
Bez reklam
No i ok na 3 może teoretycznie zostać...
Też mam PS3 podpiętą na 3...

Nadal nie zbliżyliśmy się do ustalenia co generuje problem a klika postów już za nami...

Pytanie do Ciebie czy na trybie FILM + te ustawienia co podałem w TV nadaj tak się dzieje?
Czy oglądając filmy z YT HD też masz ten efekt?

Możesz sprawdzić inne źródło np VEVO HD z SMART HUBA...
Możesz również przegrać 1 film na pena i sprawdzić czy problem występuje.

Na razie jeśli nie masz jakiegoś dziwnie ustawionego TV stawiam na kodeki bądź włączony jakiś efekt na grafice Catalyst Control Center >> Video >> globalne ustawienia >> itp
 

wchpikus

New member
ok, sprawdzone, pod hdmi1 i winowajca jest chyba ustawienie ostrosci powyzej 90%...Material tez wnosi wiele, ale ostrosc robi taki ryz, ze lepiej ustawic na 50%
 
Do góry