Samsung 46es6300 kalibracja i lista kanałów C+

BananaBoy

New member
Witam,
stałem się posiadaczem Samsunga 46es6300, jednak nie byl to do końca świadomy wybór i po zakupie pojawiły sie problemy. Sprzet jest ze sklepu, który oferuje tv z zagranicznej dystrybucji, czym się nigdzie nie pochwaliali. Niestety zwrot nie wchodzi już w gre.
Brak polskiej dystrybucji skutkuje np brakiem pełnej certyfikacji Cyfry +, bo oczywiście moduł CAM działa bez problemu, karta się aktywuje wszystko ładnie pięknie jednak nie mogę wybrać Cyfry+ jako operatora więc lista kanałów zawiera wszystko z Hotbirda 13E.

W necie mozna znaleźć listy do innych modeli TV ale mój za cholere po USB nie chce jej zaimportować, wyskakuje komunikat że jest to niewłaściwy plik. Znalazłem kilka programów do edycji list jednak, żaden z nich nie oferuje importowania listy z innych modeli a ręczne układanie to kilku godzinne klikanie kanał po kanale. Czy ktoś może potrafi dopasować liste z innego TV a może ma gotową liste do 46es6300

uzywałem programów

czSCMeditor ora SamsChannelEditor przy czym tylko ten drugi widzi nazwy kanałów i pozwala na edycję

Dodatkowo po wyjęciu TV z pudelka i uruchomieniu byłem zszokowany jakością obrazu, mój 4 letni kdl-40W4000 wydaje sie działać lepiej, zacząłem szukać i na zagranicznych forach znalazłem taką konfigurację - obraz o niebo lepszy niż na początku


Picture: Standard
backlight: 10
Contrast: 90
Bright: 40
Sharpness: 70
Colour: 55

Dynamic contrast: Low
Black tone: Off
Flesh: 0

Colour tone: standard
Digital noise: off
Mpeg: off
Hdmi level: Low
Film: off
Motion Plus: Clear
LED motion: off

pozdrawiam i mam nadzieję, że znajdzie się kilku użytkowników podobnych szkiełek
 

nemko

New member
Napisz do autora programu czSCMeditor, a na pewno skoryguje program pod Twój TV. Wtedy spokojnie zaimportujesz sobie listę od kogoś kto już ma poukładaną pod C+.
 

BananaBoy

New member
ok, dzięki już do niego napisałem. a nie ma możliwości dodania regionu? może orientuje się ktoś czy nie ma bliźniaczego modelu z PL? w menu serwisowym region jest GER i nie mogę tego zmienić
 

borova

New member
Czy sprawa z ustawieniem kanałów została załatwiona? Kupiłem właśnie model 46ES6300 i prawdopodobnie pochodzi on z dystrybucji niemieckiej. Czy mógłbym prosić o listę kanałów do C+?
 
Do góry