Samsung 1080P7

bimp

New member
Witam,
czy ktoś z forumowiczów miał juz kontakt z DVD Samsung 1080P7? Prosiłbym o info odnośnie tego sprzętu. Nie chodzi mi o dane techniczne, tylko uwagi użytkownika. Czy mozna go porównać do Panasonica S53? Mam zamiar kupić jeden z nich i każada rada będzie pomocna w wyborze.

Pozdrawiam
bimp
 

Kajetan

New member
ja już zamówiłem 1080P7

czesc

zamowilem niestety ok 2 miesiace temu, po kolezensku, ale dopiero teraz bede mial wyslane, bo zamowilem w Anglii, bo u nas bylo niedostepne.
teraz juz jest dostepne (widzialem w MM) i na allegro (taniej niz MM)
no i jak mi przysle to DVD to cos o nim napisze.
tylko kiedy mi przysle skoro juz 2 miesiace minely...
zobaczymy

narka
 

Tynio

New member
Kajetan napisał:
czesc

zamowilem niestety ok 2 miesiace temu, po kolezensku, ale dopiero teraz bede mial wyslane, bo zamowilem w Anglii, bo u nas bylo niedostepne.
teraz juz jest dostepne (widzialem w MM) i na allegro (taniej niz MM)
no i jak mi przysle to DVD to cos o nim napisze.
tylko kiedy mi przysle skoro juz 2 miesiace minely...
zobaczymy

narka

Cześć

I jak masz może już to DVD ??
Jak działa i sprawuje się ładnie skaluje do 1080 ??

Tynio

Pozdrawiam
 

Morfi30

New member
Witam,

Jestem posiadaczem tego DVD i jestem bardzo zadowolony, up-scaling działa dobrze ale tylko na HDMI, na komponencie nie ma mozliwości scailingu... Mam go podłączonego do LCD SHARP 46XD1E. Niestety nie testowałem go jeszcze na nośniku HD DVD ale może już wkrótce załatwie taką płytkę. Jeśli masz jakieś konkretne pytania chetnie odpowiem

Pozdrawiam

Artur
 

tomato10

New member
Morfi30 napisał:
Witam,

Jestem posiadaczem tego DVD i jestem bardzo zadowolony, up-scaling działa dobrze ale tylko na HDMI, na komponencie nie ma mozliwości scailingu... Mam go podłączonego do LCD SHARP 46XD1E. Niestety nie testowałem go jeszcze na nośniku HD DVD ale może już wkrótce załatwie taką płytkę. Jeśli masz jakieś konkretne pytania chetnie odpowiem

Pozdrawiam

Artur

a jak chcesz odtworzyć płyte HD-DVD , bo to jest odtwarzacz tylko dvd ?!
 

deniro24

Member
Bez reklam
Kolego mylisz zwykły format wmv z wmv hd i wprowadzasz ludzi w błąd. Różnica jest kolosalna. Żaden "klasyczny" stacjonarny odtwarzacz dvd nie odczyta Ci pliku video, który ma wyższą rozdzielczość niż PAL.

Więc skoro piszesz:

tomato10 napisał:
no właśnie nie czyta plików wmv. których w hd jest dość duzo w necie , troche kicha jak dla mnie .....(zawiedziony)

... to ponawiam prośbę: pokaż mi odtwarzacz dvd który odbiera wmv hd.

Pozdrawiam.
 

tomato10

New member
....według mnie zwykły odtwarzacz dvd z full hd zeskaluje do wiekszej rozdzielczości niz to jest w palu cytat z instrukcji pionka:

Wyposażony w wyjście HDMI z możliwością skalowania sygnału do rozdzielczości 1080p , zapewnia wyświetlanie materiału możliwie najwyższej rozdzielczości niezależnie od źródła.

oczywiście majac telewizor full hd ewentualnie hd ready ..jezeli sie myle to proszę o sensowna odpowiedż. pozdrawiam
 

deniro24

Member
Bez reklam
Proponuję poczytać trochę teorii. Nie odróżniasz materiału hd od skalowanego sd do hd (np. poprzez odtwarzacz dvd z upscalingiem). To jest kolosalna różnica, ale pisałem już Ci to wcześniej.

Więc spróbuję wytłumaczyć Ci to jak najlepiej potrafię: plik wmv puszczony w odtwarzaczu dvd z upscalingiem nie jest wmv hd!!! To jest ciągle zwykłe wmv (sd) tylko skalowane do hd. Różnica między wmv hd i wmv (sd) skalowanym jest bardzo duża, tak jak w większośći przypadków między prawdziwym źródłem hd a skalowanym sd do hd.

Ja już ze swojej strony kończę temat, może kto inny przekona kolegę tomato10 że jest w błędzie i nie ma (przynajmniej w Europie) odtwarzaczy dvd obsługujących prawdziwe wmv hd.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

tomato10

New member
Ok dzieki za wyjaśnienie , dotarło do mnie .
A możeśz mi doradzić czy ten format wmv sd jest lepszy jakościowo od dvd
puszczając do przez hdmi na tv lcd ? Jeżeli nie to jaki inny bo niewidze sensu z całym tym skalowaniem 1080p i hd ready ?
Z góry dzieki pozdrawiam.
 
Do góry