Sams F6770 + LG NB4530A-problem z uruchamianiem listwy

psiaja

Member
Do F6770 zakupiłem soundbara LG NB4530A, którego podłączyłem kablem optycznym.
Pilot uniwersalny został poprawnie skonfigurowany.
Listwa poprawnie reaguje na pilot TV jeżeli chodzi o pogłaśnianie, przyciszanie czy też wyłączanie TV.
Problemem jest włączenie listwy wraz z TV. Przy próbie wspólnego uruchomienia, listwa załącza się, ale od po sekundzie się wyłącza. Gdy od razu wyłączę TV, listwa się włącza podczas gdy TV jest wyłączony. Gdy znowu włączam TV, to listwa się wyłącza i po chwili się włącza..

Rozumiem, że problem stoi po stronie TV.
Przy konfiguracji uniwersalnego pilota listwa reagowała poprawnie.
Próbowałem skasować soundbara w urządzeniach sparowanych, później ręcznie wpisywałem model podłączanego urządzenia (po 3ej "nieudanej" przy próbie sparowania), różne kombinacje z AUTO POWER na listwie LG, oraz zmianami w "Wyłączaniu zsynchronizowanego zasilania" w ustawieniach sparowanego urządzenia.. Jak do tej pory nie udało mi się..
Jakieś sugestie?
 

psiaja

Member
Oprogramowanie TV to 1118
Napisałem do pomocy Samsunga.. ciekawe co odpiszą.. Mam nadzieję, że jakieś rozwiązanie tego problemu jest, bo nie chcę zwracać listwy
 

psiaja

Member
Zadzwoń pod infolinię Samsunga, sam z niej korzystałem z powodzeniem.

Oto taką odpowiedź dostałem:
"Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

Szanowny Panie,

Wybrane telewizory firmy Samsung mają możliwość skonfigurowania pilota do współpracy z innym urządzeniem. Prawidłowa konfiguracja takie pilota nie zawsze jednak zapewnia prawidłowe działanie każdej z funkcji urządzenia podłączonego.

W związku z powyższym nie zapewnimy prawidłowego działania każdej z funkcji. Firma Samsung nie może zapewnić prawidłowej pełnej współpracy pomiędzy swoim odbiornikiem telewizyjnym a urządzeniem innego producenta.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, uprzejmie proszę o kontakt pod numerem telefonu
801 172 678*, pon.-pt. 8-20, sob. 8-17, skorzystania z czatu na żywo, formularza kontaktowego: e-mail lub bezpośrednią odpowiedź na ten e-mail.

Zachęcam również do odwiedzenia naszej witryny internetowej samsung.pl, gdzie znajdzie Pan najnowsze informacje o produktach Samsung oraz wsparcie techniczne.

*koszt połączenia wg taryfy operatora.

Z pozdrowieniami,

Natalia Matuszczak"
 

psiaja

Member
będzie różnica, gdy podłącze listwę za pomocą kabla HDMI 1.4 Ethernet zamiast kabla optycznego? Skoro kabel HDMI ma ARC, to umożliwia to wzbudzanie urządzenia za pomocą sygnału z kabla zamiast pilota uniwersalnego?
 

psiaja

Member
Czołem
Nie wiem jakim cudem, jednak w końcu listwa dogadała się z telewizorem..
Generalnie od ostatniego mojego postu, to co zrobiłem to:
- odłączyłem listwę od zasilania, ponieważ kombinowałem z jej ustawieniem
- końcówka modułu IR od telewizora jest "do góry nogami" w porównaniu z dotychczasowym ułożeniem
- 10 m-czna córka bawiła się pilotem i uruchomiła TiVika przez naciśnięcie "kanał wyżej/niżej" i zauważyłem, że listwa normalnie się uruchomiła.. Później tak TV był włączany, po czym, po 2 dniach żonka poinformowała mnie, iż listwa uruchamia się nawet po włączeniu TV przyciskiem ON/OFF
- pilot listwy został skonfigurowany do obsługi podstawowych działań TV..

Niektóre z w/w zmian są iście debilne, w kontekście poprawy współpracy między tymi dwoma urządzeniami, ale coś jednak zadziałało

Przez jakiś czas miałem jeszcze problem z subkiem (włączał się, ale nie grał), jednak zmiana jego lokalizacji rozwiązała problem (przestawiłem go z prawa na lewo przy tej samej odległości - czyli BT jednak nie "łapał"?)

Myślę, że i NB4540 równie fajnie by zagrał, ponieważ całe piękno obecnego dźwięku kryje się w Subie (przekonałem się o tym, gdy nie załączał mi się sub)..

Także polecam zakup nawet podstawowego Soundbara do TV - zupełnie inaczej się ogląda :eek:k:
 
Do góry