Sala konferenczjna

pieniek88

New member
Sala konferencyjna

Witajcie, stoję przed dylematem wyboru technologii do wideokonferencji.
System ma być budżetowy - wydaje mi się, że max 3000-3500zł.
Niżej zamieszczam rysunki poglądowe. Starałem się zachować wierność wymiarów. Pokój ma 5x5 m. Przepraszam za jakość.
W tym momencie mamy projektor BenQ MP625P, który służy tylko do prezentacji. Okna wychodza na wschód, pokój jest mocno oświetlony,na oknach stare żaluzje (dużo nie pomagają).

Przeznaczenie to częste wideokonferencje 3-4 osób siedzących na szczycie stołu, od czasu do czasu wideokonferencje dla osób zajmujących wszystkie miejsca przy stole, kilka razy w roku ogólne zebrania, gdzie wszyscy pracownicy zajmują cały pokój stojąc.

Jak sądzicie, czy lepszym wyjściem jest kupno nowego, jasnego projektora + ekran (w tym momencie BenQ rzuca obraz na zwykła tablicę do pisania flamastrami) + rolety na okna czy zakup telewizora (ile cali?)? Myślałem, żeby tv zamonotwać jak na rysunku 2: jedno położenie przy ścianie, gdy osób jest dużo, drugie, bliżej ludzi dla mniejszych spotkań.
Na razie wybieramy tylko sposób wyświetlania, dzwięk i kamera zostawiam na poźniej (pewnie do innego działu).
opcja z projektorem
imageshack(kropka)us/photo/my-images/692/salab.jpg

opcja z tv
imageshack(kropka)us/photo/my-images/827/sala2d.jpg

Przepraszam za taki sposób wrzucenia linków, ale nie mam jeszcze 5 postów :(
 
Ostatnia edycja:

pieniek88

New member
Temat nie spotkał się z odzewem, więc sam dokonałem wyboru. Będzie to telewizor. Jeden z
LG 50PA6500
LG 50PA6500
Samsung PS51E450.

Powiecie mi coś o tych modelach? Wiem, że Samsung nie ma FullHD, ale co poza tym?.

Drugi problem to uchwyt. Potrzebuję jak najdłuższe ramię, no i musi być możliwość odchylenia tv od ściany o 90 stopni ( chce zamontować go na bocznej ścianie i odchylać na czas konferencji).
Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.
 
Do góry