Sagemcom DSI83 problem z Dolby Digital !

Borixon

Active member
Bez reklam
witam panowie. posiadam taki dekoder:
dscn0594.jpg


problem pojawił się gdyż byłem przekonany że to wyjście audio to JACK OPTYCZNY, kupiłem taki kabelek i okazało się że nie ma sygnału, działa za to ale po zwykłym MINI JACK'U, głowie się jak z mam podłączyć to do ampli żeby mieć DD, kabel kupiłem ze względu na to iż w instrukcji jest napisane ''Wyjście audio SPDIF''. poprzedni dekoder miał wyjście COAX i nie było problemu choć był podobnym shitem.

Co mam teraz zrobić..??? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
No ale tutaj chyna nie ma optyka?
Jest napisane wyjście cyfrowe więc pomyślałem o optyku i kupiłem taki kabel:
kabel-jack-optyczny-tosl_6109.jpg


okazał się zbedny. Nie wiem jak mam to podłączyć żeby mieć 5.1 a w instrukcji coś jest napisane o jakimś adapterze lecz jest to kompletnie ''nieczytelne''
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Panowie do dekodera dodaja taka przejsciowke tylko w moim nie bylo ale kupie sobie, jest to prosty analog l+r + video tak..? i na rysunku jest pokazane ze po takiej przejsciwce wystarczy podlaczyc kabel (po rysunku wnioskuje ze to żółtego czyli nie audio) kabel coax i bedzie dzialac 5,1 czy to mozliwe..?
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czemu ludzie często myślą, że jak jest napisane spdif to od razu optyk... Spdif to standard przesyłu cyfrowego realizowany za pośrednictwem koncentryka / coax / rca, lub optycznego TosLink.

Odnośnie tego stb to w instrukcji jest napisane na 9stronie punkt 3.3 jak podłączyć. Jeżeli nie dostałeś przewodu w komplecie myślę, że standardowy kabelek za 9zl z nokii CA-75 będzie ok:

NKA-%20CA-75U-DATA-CABLE-2010.jpg


Prawdopodobnie na żółtym będzie sygnał cyfrowy.

Ale powiem Ci, że nie ma sensu na codzień mieć ustawiony DD, ponieważ nie da się sterować głośnością z dekodera. Jedynie pcm można regulować. Ale tak czy siak dźwięk będzie w stereo tez lepszy po spdif.

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Do góry