S-Video na Euro (podłączenie lapka do LCD)

ldraco

New member
Mam problem z podłączeniem lapka do LCD. W lapku jest wyjście S-Video (7 pin) a w LCD oczywiście EURO. Szukałem odpowiedniego kabla aby wyświetlić sobie filmy na telewizorze, ale wszędzie dostępne były kable 4 pinowe. Jeżeli ktoś z forumowiczów ma pojęcie to prosze o pomoc w zakupie odpowiedniego kabla.

Pozdrawiam
 

ivf

New member
hehehe 9. pinowy to na 100% pasuje, a nawet 200% bo przecież 2 piny więcej ma! :lol: to taka wersja dla mięśniaków, wcisną 2 dodatkowe piny na siłę :mrgreen:

@ldraco, podaj model laptopa, może zaradzimy coś nawet lepszego niż S-video ;)

EDIT:
jeszcze jedno - jeśli złącze 7pin jest takie:

14-150-253-18.jpg


to standardowe złącze S-video będzie rzeczywiście pasować. jednak niektóre laptopy obsługują tym złączem również sygnał composite (dużo lepszy od S-video), dlatego warto wczytać się dokładnie w instrukcję lub podać model laptopa ;)
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
nie wiem jak duże są różnice pomiędzy modelami, ale na tej stronie z instrukcjami w rodzinie 3000 N100 są dodatkowo do wyboru 2 typy i po kilkanaście modeli do wyboru w każdym z typów.. może sprecyzuj model, albo podaj linka do konkretnej instrukcji ;)
 

lukilodz123

New member
Sądzę, że prawie na pewno masz w lapku wyjście VGA, a w TV masz złącze pod to (d-sub) kabel kosztuje 20-30zł i wtedy używasz LCD jako monitora łącznie z rozdziałkę fullhd (jeżeli karta graficzna to obsluguje).
 

darkmajin

Member
Bez reklam
wlasnie nie rozumiem patrze na zdjecia tego lapka niema S-video a ma VGA ? po co ten cały watek :D

zrob tak jak napisal lukilodz123

niewiem skad sie wziol ten problem s-video ...:)
 

ldraco

New member
darkmajin napisał:
wlasnie nie rozumiem patrze na zdjecia tego lapka niema S-video a ma VGA ? po co ten cały watek :D

zrob tak jak napisal lukilodz123

niewiem skad sie wziol ten problem s-video ...:)

Wątek nie jest pomyłką. Złącze takie posiada lapek w tylniej części. Nie wiem na jakie zdjęcia patrzysz ale najwidoczniej jakieś dotyczace innego modelu. Przez VGA nie chcę podłączać , bo będzie słaba jakośc obrazu. Dlatego wolałbym przez S-Video
 

PopaY

New member
Bez reklam
Przez s-video ma być niby dobra jakość? Jeśli tak uważasz to współczuję ;) W moim starym notebooku podłączałem właśnie przez s-vhs i nadawało się to tylko do tv CTR. Jak wrzucisz D-subem to chociaż ustawisz sobie taką rozdzielczość jaką daje lapek na własny monitor.
 

ivf

New member
hehehe jeśli rzeczywiście masz złącze D-sub w lapku i w TV to posłuchaj kolegów bo dobrze Ci radzą ;)
sygnał S-video trudno nawet przyrównać jakością do sygnału RGB..
 

ldraco

New member
Podłączyłem lapka z telewizorem po złączu PC. Jestem zadowolony faktycznie obraz wyrazisty i ostry. Idealnie do oglądania filmów. Dzięki wszystkim za rady.

Pozdrawiam
 
Do góry