Rynek smartfonów: dalszy spadek.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

Rynek smartfonów: dalszy spadek.​

1690933683143.jpeg

Ósmy kolejny kwartał spadku sprzedaży smartfonów na całym świecie…​

Według najnowszych danych firmy Counterpoint Research światowa sprzedaż smartfonów w drugim kwartale 2023 roku spadła o 8% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku i o 5% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Mianowicie jest to ósmy z rzędu kwartał spadków na rynku smartfonów.



global-smartphone-martket-sell-through-by-key-oems-.jpg


Jak wytłumaczyć znaczny spadek rynku smartfonów?​


Wśród wielu powodów, dla których można wyjaśnić ten spadek, wymiana starego modelu zajmuje konsumentom więcej czasu, innowacje wprowadzane przez producentów są do siebie podobne, a rynek odnowionych smartfonów jest coraz bardziej dojrzały, a przez to atrakcyjny.

Samsung i Apple wciąż liderami​


Z udziałem w rynku na poziomie 22%, liderem w drugim kwartale jest Samsung dzięki serii Galaxy A. Następnie plasuje się Apple z 17% udziałem w rynku, co stanowi największy udział w rynku tej marki w drugim kwartale, który mimo wszystko jest uważany za bardzo spokojny do sprzedaży mobilnej. Mówiąc o Apple, segment premium (powyżej 600 USD) opiera się spadkowi: jako jedyny rośnie w tym kwartale, a jego udział w rynku jest nawet rekordowy jak na drugi kwartał.

Rynek smartfonów: dalszy spadek
avcesar
 
Do góry