RX-V671 tonsil jamo czy jbl?

gorzech

New member
Witam

Chce kupić sprzet grający do pomieszczenia ok 35m2. Muzyka 40% filmy 60%. Jesli chodzi o muzyke to rock, jazz, trip-hop, elektronika.

w temacie jestem dość zielony..

Myślalem i odsluchiwalem Yamahy 671 i mi sie spodobala. Potrzebuje do tego dobrać głośniki.

Wstepnie wybralem takie 3 zestawy, bardzo prosze o pomoc który wybrac:
1. Tonsil Maestro II 180 (A moze Altus?) + Tonsil Maestro II 60+Tonsil Maestro II Center
2. Jamo S 606 Hcs 3
3. JBL ES PACK 5.0 (ES-80 ES-20 ES-25C)

Bardzo prosze o wasza opinie. Może ktoś z was ma któryś zestaw i moglby mi doradzic?

Pozdrawiam
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Na ten metraż to chyba coś większego, niż zaproponowane. I jak 60% filmy to z subem.

U mnie grają JBL Studio 190 i jestem zadowolony. W muzyce troszkę gorzej, ale zakładam, że to wina amplitunera (wiadomo - kino to kino), a nie kolumn. Mają sporo basu, ale w tak dużym pomieszczeniu będą w sam raz. Nie wiem tylko jak zagrają z Yamahą.
 

gorzech

New member
A moze masz jakis pomysl co by dalo rade i zagralo z Yamaha? Jak wspomnialem w temacie jestem dosc zielony. Czytam od tygodnia ale ciezko jakies konkretne informacje wyciagnac..
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja już jestem lekko żółty hehe ;P
Jak wspomniałem, polecam zestaw jak u mnie. Opisałem krótko plusy i minusy.
Niestety nie mam skali porównawczej, ale są na forum osoby, które z niejedno amplitunera chleb jadły ;)

Generalnie poleca się (w teorii) miękkie/ciepłe kolumny do ostrych amplitunerów i na odwrót. Yamahy są określane jako ostre, więc kolumny niby powinny być miękkie. Ale to tylko teoria, decyduje gust słuchacza.

Jamo miekknie nie są i generalnie 606/608 są opcją wyjściową. Pierwsza dobra, polecana opcja jakby patrzeć po cenach "od najtańszych". Tonsili nie znam. Natomiast JBL ES polecane są do kina (jak to JBLe) lub jak to ktoś kiedyś napisał "głośnego słuchania muzyki". Ale jak wspomniałem na Twój metraż to chyba większe powinny być. Sporo tych metrów.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Że co ,Yamahy są "ostre" ? Kto Ci takich głupot nagadał?.
Kup sobie takie głośniki ,jakie miałeś na odsłuchu i po problemie.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Że co ,Yamahy są "ostre" ? Kto Ci takich głupot nagadał?.
Kup sobie takie głośniki ,jakie miałeś na odsłuchu i po problemie.
yamaha i z tej samej stajni Mrantz grają ostrzej i każdy Ci to powie kto zna się na temacie. Pewnie że można dobrać to co odpowiada. Może jeszcze powiesz, że kolumny tez nie dzieli się na ciepło grające i ostrzej grające jak np jamo608?. Kto jak lubi można łączyć ostre z ostrym łagodniejsze z łagodniejszym i na odwrót. posłuchaj jamo 608 z yamahą w stereo zabije Cię zakrzyczy. I to że yamaha gra ostro to nie są żadne bzdury.

Nie odbieraj żel tego co piszę i w żadnym wypadku nie miałem zamiaru Cię zganić:)
 
Do góry