Rozstaw w pokoju 5.1 / 7.1

kiran

New member
Dzień dobry, proszę o opinie i wskazówki w jaki sposób rozstawić kolumny w 19m2 pokoju.



Wariant 1.
Klipsch 7.1 w oparciu o fronty Klipsch RP-260F
Fronty to Klipsch RP-260F, sz/gł 27x45 cm, sub to Klipsch 112SW sz/gł 40/46 cm centralny to Klipsch 450C sz/gł 80x36 cm, boczne to Klipsch 250S sz/gł 30x20 cm, tylne to Klipsch 150M sz/gł 20x27 cm.


Umiejscowione na krótkiej ścianie.

Odległość frontów od ściany – 50 cm
Odległość frontów wobec siebie – 170 cm
Odległość frontów z tyłu od ściany – 110 cm
Odległość suba od lewego frontowego i centralnego – 20 cm
Odległość wszystkiego co z przodu od kanapy – 170 cm
Odległość bocznych od kanapy – 50 cm
Odległość tylnych od kanapy – 60 cm (tutaj mogę je jeszcze odsunąć dalej o kolejne 60 cm)
Tylne mocowane na podstawkach o wysokości 80cm, boczne do ściany.
 

kiran

New member
Wariant 2
. Heco 5.1 /7.1 W oparciu o fronty Heco Aurora 700
Umiejscowione na długiej ścianie.
Fronty to Heco Aurora 700 sz/gł 20x35 cm, centralny to Heco 30 sz/gł 50x30 cm, sub to Heco 30A sz/gł 40/35 cm, tylne to Heco 300 sz/gł 20x30 cm. Ewentualne boczne takie same jak tylne.

Odległość frontów od ściany – 140 cm
Odległość frontów wobec siebie – 200cm
Odległość frontów z tyłu od ściany – 30 cm
Odległość suba od lewego frontowego i centralnego – 20 cm (na rysunku lekki błąd)
Odległość wszystkiego co z przodu od kanapy – 130 cm
Odległość bocznych od kanapy – dowolna
Odległość tylnych od kanapy – 10 cm
 

kiran

New member
Wariant 3
Klipsch 7.1 w oparciu o fronty Klipsch RP-160M na podstawkach.
Umiejscowione na długiej ścianie.
Fronty to Klipsch 160M na podstawkach, sz/gł 22x32 cm, centralny to Klipsch 450C sz/gł 80x36 cm, sub to Klipsch 112SW sz/gł 40/46 cm, boczne to Klipsch 150M sz/gł 20x27 cm, tylne to Klipsch 250S sz/gł 30x20 cm.

Odległość frontów od ściany – 160 cm
Odległość frontów wobec siebie – 180cm
Odległość frontów z tyłu od ściany – 20 cm
Odległość suba od lewego frontowego i centralnego – 20 cm
Odległość wszystkiego co z przodu od kanapy – 150 cm
Odległość bocznych od kanapy – dowolna
Odległość tylnych od kanapy – 20 cm
Fronty i boczne na podstawkach o wysokości 80 cm, Tylne montowane do ściany.


Sąsiadów mam tylko na długiej ścianie. Który wariant będzie dla nich korzystniejszy?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To ile boczne mają od kanapy nie jest istotna, istotne jest to, jaka odległość od miejsca odsłuchu, a nie od kanapy, bo nie wiemy ile ta kanapa dokładnie ma, ale zakładając, że ma te typowe 2m, jest ok.

Rozpisałeś się, ale nie wszystko jest jasne, piszesz -
"Odległość frontów wobec siebie"
"Siebie" czyli Ciebie, czy odległość pomiędzy jedną frontową, a drugą?
Tak czy inaczej, te 170cm, to jest mało na jedno i drugie. Na odległość frontów do miejsca odsłuchowego i na odległość między jednym frontem i drugim (wariant 1).

Sprecyzuj to wszystko, tak aby nie trzeba było się zastanawiać, a łatwiej będzie odpowiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

kiran

New member
Odległość od siebie czyli od kolumny frontowej do kolumny frontowej.
W wariancie 1 przy 260F będzie to 170 cm, przy założeniu iż bok każdej kolumny odsunięty jest 50 cm od ściany.
W wariancie 2 i 3 mogę odsunąć kolumny frontowe na odległość 2 metrów względem siebie ale pozostanie mi i tak tylko 150-160 cm do miejsca odsłuchowego. Mój salon ma żenujące wymiary i jest to wybór między dżumą, a cholerą.
 
Do góry