Różnice w cenach elektroniki (soundbar) - dlaczego tak duże?

krs411

New member
Dzień dobry,
Od jakiegoś czasu przyglądam się soundbarom i przymierzam się do zakupu jednego z nich. Czytam testy i opinie, porównuję ceny.. I właśnie jeśli chodzi o ceny zauważyłem coś dziwnego, bo w przypadku modelu którym się zainteresowałem, rozbieżności w cenie potrafią być dwukrotne:

1698221452518.png

Wiem, że różnice w cenach pomiędzy sklepami internetowymi, a dużymi graczami pokroju Media potrafią być spore, ale aż tak? 2199 vs 1117 PLN? Co ma na to wpływ? Rodzaj dystrybucji, warunki gwarancji, etc.? Czy po prostu pazerność gigantów? Czy ktoś może rzucić na to trochę swiatła?
Sferis to chyba całkiem zaufany sklep internetowy.. Warto kupić właśnie tam? Czy ktoś może coś poradzić lub podzielić się opinią, doświadczeniem?
Z góry bardzo dziękuję!
Pozdrawiam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli mowa faktycznie o tym samym sprzęcie, to bywają też pomyłki w aktualizacjach cen, wystarczy podejść do obsługi i pokazać jakie są ceny u konkurencji, ale głównie dużych sklepów stacjonarnych. Czyli jak coś jest drożej w MM, to pokazujesz cenę w RTV. Ostatnio coś tam kupowałem w MM za ok. 1500zl i szybko obniżyli cenę dwóch produktów do cen drugiego sklepu. Mowa o MM. Musiałbyś się dowiedzieć.

Pomijam małe sklepy, tutaj czesto w grę wchodzi import i brak polskiej dystrybucji.
 

Degustator

New member
Cześć. Widzę że patrzyłeś na samsunga q600c. Kupiłeś? Jak to gra? Dostałem kartę podarunkowa do jednego ze sklepów rtv na 500zł i zastanawiam się nad kupnem czegoś do 1500zł. Rozważam q600c, polk signa s4 i denon dht-s517. Który z tych będzie najlepszą opcją? A może jeszcze coś innego? Patrzyłem też na sharp ht-sbw800 ale skreśliłem go na częste gubienie połączenia z subem. Będę wdzięczny za podpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest wiele przyczyn, niektorzy nie sprawdzają i nie poprawiają cen.
Ale przy zapytaniu podają dobrą cenę.
 

krs411

New member
Cześć. Widzę że patrzyłeś na samsunga q600c. Kupiłeś? Jak to gra? Dostałem kartę podarunkowa do jednego ze sklepów rtv na 500zł i zastanawiam się nad kupnem czegoś do 1500zł. Rozważam q600c, polk signa s4 i denon dht-s517. Który z tych będzie najlepszą opcją? A może jeszcze coś innego? Patrzyłem też na sharp ht-sbw800 ale skreśliłem go na częste gubienie połączenia z subem. Będę wdzięczny za podpowiedź.
Cześć,
Trochę późno odpisuję, ale mówią, że lepiej późno niż wcale:) Kupiłem Q600C. Wykorzystuję go do oglądania TV, serwisów streamingowych, YT, sporadycznie Xbox. I w tych zastosowaniach spisuje się super. Osobiście więcej nie potrzebuję, ale nie jestem żadnym audiofilem, więc może dlatego.
Co do samego sprzętu - na początku, przy połączeniu przez BT potrafił się momentami nie dogadywać z TV, ale jak dojechał kabel HDMI nie miałem już z nim zupełnie żadnych problemów. Podsumowując, jak na razie nie żałuję i jestem zadowolony z zakupu.
O innych modelach które wymieniłeś nie jestem w stanie nic powiedzieć, bo żaden ze mnie ekspert. Ale może ktoś inny się wypowie.. ✌️
 
Do góry