Różnice SONY HDR HC9 a HC7

MarcinJ

New member
Witam
Spotkałem się z roznymi opiniami o tych dwoch kamerach.
jedni twierdza, że HC9 ma ulepszenia, inni że HC7 i HC 9 to to samo tylko w innej obudowie. Dlatego proszę o informację.
Zstanawiałem się nad kupnem SONY HDR HC9, może lepiej tańszą HC7 ??
Pozdrawiam
 

mariof

New member
Bez reklam
pisano już o tym na forum. Pomiędzy tymi modelami są pewne różnice ale mało znaczące. Sam mam HC7 E od ponad roku i bardzo ja sobie chwalę. Ja, chyba, wybrałbym tańszą a zaoszczędzoną "kasę" przeznaczył np na torbę, kartę pamięci i np dodatkowy akumulator
 

Herhor70

New member
mariof napisał:
pisano już o tym na forum. Pomiędzy tymi modelami są pewne różnice ale mało znaczące. Sam mam HC7 E od ponad roku i bardzo ja sobie chwalę. Ja, chyba, wybrałbym tańszą a zaoszczędzoną "kasę" przeznaczył np na torbę, kartę pamięci i np dodatkowy akumulator

Witam na Forum HDforum! To mój pierwszy post tutaj. Właśnie czekam na zamówionego Sony'ego HC7E. Nie ukrywam, że zakupu dokonałem pod wpływem opinii na tym Forum. W sklepie nie miałem możliwości przetestowania ani HC7 ani HC9. Tylko HC5 i jakiś model z HDD (5 lux tak jak HC9). Wizualnie bardziej podobał mi się obraz z HC5. Przeszukałem całe to Forum, ale niestety nie znalazłem dokładnego porównania HC7 i HC9. Jak to właściwie jest z tymi różnicami. Czy tylko chodzi o te luxy, czy o coś więcej. Facet ze sklepu powiedział, że HC9 jest na "starcie" tańsza bo ma gorszą optykę...
Z góry dzięki za wszelkie info!
 

mariof

New member
Bez reklam
facet w sklepie nie ma pojecia:rolleyes:
Tu masz porównanie:
http://www.sony.pl/product/CompareP...dels=HDR-HC9E&models=HDR-HC5E&models=HDR-HC7E
HC5 ma gorsze parematry ale i zdecydowanie niższą cenę. Jedyna znacząca różnica HC7vsHC9 to mniejszy pobór prądu przez HC9 i nieco mniejsza czułość tego modelu. W praktyce nie ma to znaczenia.
Myślę, że będziesz zadowolony z zakupu tak jak ja. Niestety aby w pełni się cieszyć HD potrzebny jest stosowny TV "HD ready" oraz odtarzacz HD ponieważ podłaczanie kamerki do TV via HDMI, choć mozliwe, jest mało wygodne. Ja używam do tego celu PS3 a materiał obrabiam w Pinnacle 11.1 plus ale Pinnacle 10.8 + także sie nada i można go kupić bardzo tanio z drugiej reki. Polecam zdecydowanie oryginalny program (nie "pirata") nie tylko ze wzgledu na moralność... . W ostateczności można użyć programów darmowych lub wersji "trial" komercyjnych.
 

Herhor70

New member
mariof napisał:
materiał obrabiam w Pinnacle 11.1 plus ale Pinnacle 10.8 + także sie nada i można go kupić bardzo tanio z drugiej reki. Polecam zdecydowanie oryginalny program (nie "pirata") nie tylko ze wzgledu na moralność... .
Bardzo dziękuję za info. Kamerę odebrałem ze sklepu wczoraj. Jak do tej pory jestem nią zachwycony. Porównując ją do mojej "poprzedniczki" Panasonica NV-GS37 to niebo do ziemi! Na razie zrobiłem kilka testów i wydaje mi się, że jednak HC7E ma mniejsze szumy przy słabszym oświetleniu, niż prezentowana w sklepie Sony, kamera z 5 lux (wyadaje mi się, że to był model HDR-SR10E lub SR11E).

Co do Pinnacle, to wersję 10.5 Plus używam (legalnie :-D ) od dwóch lat, kiedy to kupiłem kamerę Panasonica, a do obróbki wideo program Pinnacle'a. Wczoraj, czytając Forum dowiedziałem się, że jest już wersja 10.8 Plus. Oczywiście natychmiast ściągnąłem ją ze strony Pinnacle i zainstalowałem.
Zastanawiam się nad kupnem wersji 11, ale nie wiem co to mi da w praktyce i czy warto...
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
Do obrabiania meteriału .mpg HD (z HC7E) Pinnacle+ 10.8 w zupełności wystarczy. Jeżeli będziesz miał nagrywarkę BR to i program do wypalania BR dostaniesz. Póki co do otwarzania HD najtańszym (choć bardzo dobrym) sprzętem będzie PS3 która kupisz już za 1300 zł (nowa, z gwarancją). Na zwykłej płycie DVD nagrywasz pliki .mpg HD po obróbce w 10.8+, wkładasz do konsoli i "śmiga" aż miło:) . Jedyne ograniczenie to brak menu i czas trwania pojedyńczego filmu do ca 20 minut. Mam nadzieję, że kolejna aktualizacja PS3 doda możliwość tworzenia list odtwarzania i ograniczenie zniknie.
 

Herhor70

New member
Firma komputerowa LOCO w Bydgoszczy. Cena 3350,- PLN brutto. Dodam, że to "normalny" sklep - nie internetowy. ;)
 

GrzegorzCha

New member
Dzięki, ale dzwoniłem tam dzisiaj i gość twierdzi, że może mi ją sprzedać za 5300 zł !!! Oszalał.
Jeżeli ktoś wie gdzie można dostać HC7E w miarę tanio to będę wdzięczny za podpowiedź

Pozdrawiam
 
Do góry