Różnice między LG 47lm620s a LG 47lm660s ? Po co Wifi w TV ?

Wizard2012

New member
Witam.
Bardzo proszę o podpowiedź, jakie są różnice w tych 2 modelach telewizorów?
Ja szczerze mówiąc (poza dołączonymi akcesoriami typu pilot magic motion i okulary 3D) w samym urządzeniu widze tylko 1 różnice.
620 Nie ma Wifi, a 660 Ma.
Jeśli chodzi o jakość obrazu lub dźwięku to chyba nie ma żadnej różnicy.

Jeśli tak, to tutaj moje pytanie.
Ponieważ kupując telewizor nie zależy mi na tzw. Smart TV. Jak będe chciał połazić po stronach internetowych na wielkim ekranie (a nie na 15 calowym laptopie) to sobie połącze laptopa z telewizorem i już :)
Bo obsługa tego Smart tv pilotem, bez możliwośc wpisywania literek normalną klawiaturą mnie troche przeraża.

DO CZEGO MOŻE SŁUŻYĆ POZA SMART TV WiFi W TELEWIZORZE ??????

Czy mimo iż model 620 nie ma Wifi to będe mógł połączyć laptop z TV przez DLNA ?
Czy do DLNA potrzeba, aby telewizor też miał dostęp do internetu ?

Przez DLNA można oglądać tylko pliki na telewizorze. Nie ma możliwości pokazania pulpitu i innych rzeczy.

Jaki jest sposób na połączenie laptopa z tv, aby na ekranie TV było widać wszystko co robie na laptopie, oprócz kabla HDMI ?

Czy można połączyć laptopa z tv właśnie przez Wifi? I choćby do tego byłoby mi ono potrzebne w telewizorze?

Bardzo dziękuje za porady.
Pozdrawiam.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Obydwa modele (LM620S i LM660S) mają otwartą przeglądarkę internetową.
Do obydwu modeli można podłączyć (przez USB) klawiaturę i myszkę (zarówno przewodowe jak i bezprzewodowe). Wtedy pilot Magic Motion jest niepotrzebny.
Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi (w modelu LM660S) można serfować po sieci bezprzewodowo (jeśli masz router Wi-Fi).
 
Ostatnia edycja:

matek451

New member
Bdziesz mógł korzystać z DLNA jeśli podłączysz lm620 po LAN do routera,a laptop łączył się będzie po WiFI z tym routerem.W LM660 masz dwie opcje połączenia z routerem LAN i WiFi.LM620 będziesz musiał połączyć router z tv kablem(jeśli nie chcesz ciągnąć długiego kabla to router musi stać obok tv)Jeśli nie kupisz LM660 to do LM620 możesz zastosować punkt dostępowy z funkcją klient,koszt AP client to ok.60zł.Wówczas tv łączysz po LAN z AP(kabel ok.1m za3 zł) a AP będzie się łączył z routerem po WiFi,który może stać w dowolnym miejscu.W ten sposób nie musisz kupować modułu WiFi od LG,który kosztuje ok.200zł.Poza tym do AP możesz podłączyć inne urządzenia po LAN,np.odtwarzacz BR,serwer plików itd.Dostęp do internetu nie ma nic wspólnego z DLNA,zarówno lm620 i lm660 mają własne karty sieciowe.Jeśli chodzi o podłączenie tv z laptopem aby był widoczny pulpit bez połączenia kablem HDMI to musisz posiadać laptop zgodny z WiDI.Tv LG współpracują z takimi urządzeniami poprzez funkcję WiFi Screen Share.Jeśli posiadasz laptop zgodny z WiDi Intela to będziesz mógł korzystać z tej funkcji.TV będzie widział laptop po uruchomieniu na nim WiDI.więcej na temat WiDI ,zgodnych tabletów i wymagań technicznych znajdziesz na stronie INTELA.Ogólnie polecam stworzenie domowej sieci, jeśli chcesz korzystać z DLNA.Naprawdę warto ,a tv stanie się wówczas centrum tej sieci.Jako serwer może służyć dowolny komputer z odpowiednim programem(można pobrać z strony LG) lub oddzielny serwer plików z dyskiem(Ja posiadam ZYXELA z dwoma dyskami 1TB).
 

Wizard2012

New member
Czyli obrazem te oba modele nie różnią się wogóle?
Tylko w zasadzie tym, że 660s ma Wifi , a 620 nie ma. tak?

Mówicie że oba te telewizory mają otwartą przeglądarke internetową??
hmmm... tzn. że można na obu za pomocą bezprzewodowej klawiatury wpisywać dowolny adres strony internetowej i wejdzie na nią?
A nie tylko na widżety przygotowane przez LG?
Słyszałem że ogólnie telewizory maja problem z flash playerem i nie wszystkie strony są w stanie poprawnie otworzyć.

I CHYBA NAJWAŻNIEJSZE JESZCZE DLA MNIE PYTANIE.
W jaki sposób musi byc podłączony laptop z telewizorem, aby można było grać w gry zainstalowane na laptopie na ekranie telewizora?? Nie mówie tu o konsoli, bo jej jeszcze nie mam, bo tu sytuacja jest oczywista. Tylko zwykłe gry na PC-ta na laptopie. Musi być podłączony kablem HDMI, czy wystarczy DLNA?
Bo Widi w laptopie niestety nie mam, więc ten wariant odpada niestety.
 

matek451

New member
Jak wcześniej pisałem DLNA służy do odtwarzania plików na TV poprzez serwer,dotyczy to plików multimedialnych. Nie da się więc grać na tv poprzez DLNA.W tym przypadku pozostaje ci złącze HDMI.Co do jakości obrazu to te modele są porównywalne.Internet działa dość szybko,chociaż bywają problemy z niektórymi stronami(brak silverlighta).
 

Wizard2012

New member
Czyli np. gierki Flashowe na stronkach oparte na adobe flash player lub filmy np. z kinomaniaka odtwarza TV bez problemu??

<LI style="LIST-STYLE-TYPE: none" class=li-disc oS="11">Triple XD Engine procesor wideo odpowiedzialny za obróbkę obrazu. Dzięki niemu telewizor oferuje doskonałe odwzorowanie kolorów i dynamikę obrazu.

<LI style="LIST-STYLE-TYPE: none" class=li-disc oS="11">System Resolution Upscaler poprawiający rozdzielczość oryginalnej treści pochodzące z sieci lub z urządzeń zewnętrznych.
<LI style="LIST-STYLE-TYPE: none" class=li-disc oS="11">
<LI style="LIST-STYLE-TYPE: none" class=li-disc oS="11">Z tego co jeszcze zauważyłem na stronce to te 2 modele różnią się tymi 2 rzeczami. 660s to ma, 620s nie ma.
<LI style="LIST-STYLE-TYPE: none" class=li-disc oS="11">Na ile te obco brzmiące nazwy mają wpływ na jakość obrazu?
<LI style="LIST-STYLE-TYPE: none" class=li-disc oS="11">Ten cały procesor ???
<LI style="LIST-STYLE-TYPE: none" class=li-disc oS="11">i poprawianie rozdzielczości?? To że telewizor podciągnie rozdzielczość filmu divx z pen driva który najczęściej jest w formacie 640x480 do jakiejś wyższej, to chyba wcale nie równa się jeszcze że poprawi jakość obrazu filmu, tak???
<LI style="LIST-STYLE-TYPE: none" class=li-disc oS="11">

 

barteknowack

New member
Bez reklam
Triple XD Engine to trójstopniowe poprawianie jakości barw (nasycenie, kontrast, gamma) a Upscaler wyostrza i usuwa szumy. W praktyce ma to wpływ na jakość obrazu ale w stosunkowo niewielkim stopniu.
 

Wizard2012

New member
Witam. Wiem, ze te oba telewizory mają otwartą przeglądarke internetową, czyli teoretycznie można wejść na każdą strone www: sprawdzić poczte, obejrzeć film na finomaniaku, czy transmisje sportową np. na meczyki.pl :) tak???

Z tego co się przed chwilą dowieziałem to jest tylko jeden mały problem. Że oba telewizory obsługują wtyczne adobe flash player w wersji 10 i nie można jej zaktualizować do nowszej wersji !

Czy ktoś ma jeden lub drugi telewizor?? Czy ta wtyczka flash player w wersji 10 wystarczy aby TV poprawnie wyświetlał wszystkie strony, albo większość, takie jak np. meczyki.pl, pl-sport.tv czy kinomaniak, czy choćby onet.pl , czy sprawdzic poczte???

Czy jednak dużo stron korzysta już z nowszej wersji flash playera i te telewizory sobie nie poradzą aby poprawnie wyświetlać zawartość www ??????

Bardzo dziękuje za odpowiedź.
 
Do góry